Easy-R a.k.a. JS3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by tipicarul View Post
    Foarte ciudat!

    Trebuie sa "eziste o esplicatie", dar care o fi aia?
    Căutare aiurea(tip apv greșit/din burtă) și dialogy prost configurat : set ambreiaj la 57ron vrea toată lumea
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Eram convins ca te vei lega de pretul afisat! Daca asta este esential, ramai tu "dastept" si lasa-ma pe mine sa ma complac in prostia mea!

      Poti sa stai linistit ca nu incearca nimeni sa-ti faca tie concurenta! Asta este un forum unde incercam sa ne ajutam reciproc, nu sa ne umflam gusile si sa ne dam atotstiutori in scopuri profitabile!

      Originally posted by t0rquemada View Post
      ... dialogy prost configurat : set ambreiaj la 57ron vrea toată lumea
      Uite cu cata precizie ai configurat tu dialogys-ul: http://www.autovestshop.ro/detalii/p...j-renault.html
      Last edited by tipicarul; 23 May 2017, 15:41. Reason: Automerged Doublepost
      „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

      Comment


      • Hooo copii cu tata...nu va certati...amandoi aveti informatii utile...este ok...si nu uitati, nimeni nu este perfect (in afara de mine...evident)

        Comment


        • Cat ma costa sa ma inveti sa configurez corect dialogys-ul?
          Ma intereseaza sa ma inveti, nu sa mi-l configurezi tu!

          Originally posted by bolovan View Post
          ... (in afara de mine...evident)
          Da. am simtit-o pe pielea mea cu suruburile din dedeman!
          Last edited by tipicarul; 23 May 2017, 16:05. Reason: Automerged Doublepost
          „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

          Comment


          • Eu personal recunosc nu am inteles nimic, deci avem abreaje de calitate buna sau nu?

            Comment


            • Noh...doreai sa visez cu ce te ocupi? Ma crezi nevasta mea sa le stiu pe toate?
              Faptul ca nu sunt atotstiutor...nu inseamna ca nu sunt perfect...mi-am luat nevasta a tot stiutoare+mine perfect...iti dai seama ce rezulta? D-zeu cu mila!
              Gata...destul offtopic...ca iar o iau pe cocoasa

              @Orednas Short storry: nu foarte+o un soft cam...meh...rezulta probleme la 0.9TCe

              @tipicarul cati km are masina ta?

              Comment


              • @bolovan: ok so :

                benzinar: soft problematic, shitty abreaj.
                diesel: soft ok?, ambreaj nu se stie inca?

                Comment


                • Cam pana acum asa se contureaza (chiar daca inca nu putem spune ca-i o problema cu ambreajul la 0.9 Easy-R).
                  Din cate stiu eu la diesel este si ceva mai de calitate

                  Comment


                  • Ok acuma next step ca si info, ar fi super daca oamenii cu 0.9 tce easy r care au ajuns cu ea in service, sa posteze ce explicatii li s-au oferit la service dupa rezolvarea in garantie a problemei.

                    Pt ca daca e doar am schimbat ambreajul, atunci intrebarea e cu ce? Cu unul mai bun calitativ sau cu acelasi tip de ambreaj si doar au dat vina ca cel instalat intial era defect din fabricatie?

                    Lipsa asta de data incepe sa fie frustranta)

                    Comment


                    • Originally posted by bolovan View Post
                      Noh...doreai sa visez cu ce te ocupi? Ma crezi nevasta mea sa le stiu pe toate?
                      Faptul ca nu sunt atotstiutor...nu inseamna ca nu sunt perfect...mi-am luat nevasta a tot stiutoare+mine perfect...iti dai seama ce rezulta? D-zeu cu mila!
                      Gata...destul offtopic...ca iar o iau pe cocoasa

                      @tipicarul cati km are masina ta?
                      Saraca nevasta! Ea este de vina pentru toate!
                      Nu am prea multi km, deocamdata... am zis la inceput, am luat masina pentru vacante... pentru deplasarile zilnice am masina de serviciu... mai mult de aceea pazesc forumul asta, pentru ca inca nu am tras prea mult de masina, ca sa-i pot urmari evolutia.
                      O noua confirmare pentru faptul ca tine ambreiajul la limita patinarii, este pentru mine faptul ca daca ma joc la semafor cu facaletul intre R si D, la un moment dat se simte o usoara miscare a masinii exact ca la o manuala atunci cand bagi in viteza fara sa apesi ambreiajul pana la fund... eu nu fac chestia asta pe manuala dar am simtit-o la altii cand eram pe locul din dreapta, inclusiv la camionagii de RABA!

                      Originally posted by Orednas View Post
                      Eu personal recunosc nu am inteles nimic, deci avem abreaje de calitate buna sau nu?
                      Asta tot incercam sa aflam!

                      O solutie ar fi de comandat ambreiajul pe original la o firma care vinde piese de schimb online, sa-l studiez sa vad ce brand este, dupa care sa-l returnez pe motiv ca nu este cel care trebuie... sau sa-l pastrez ca piesa de schimb pentru viitor!

                      La cati km/an, intrevad ca voi face cu masina asta, nu cred ca voi ajunge sa schimb ambreiajul pe garantie!

                      Dar si asa, tot nu exista certitudinea ca piesa de schimb este acelasi brand cu ceea ce se afla montat pe masina.
                      Last edited by tipicarul; 23 May 2017, 17:13. Reason: Automerged Doublepost
                      „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                      Comment


                      • Astazi am fost pana la service sa iau ceva din masina , Masina ramanand acolo pana soseste si volanta, si am avut un soc.. Eram putin pregatit spiritual pentru ce voi vedea dar nu imi imaginam chiar asa. Era dezmembrata toata . Motor, cutie date jos si in locul lor era un cadru . Puntea fata era data jos. Peste tot, de jur imprejurul masini erau piese . Acum imi este tema ca dorel o sa ramana cu cateva suruburi .Sper sa stie ce este o cheie dinamometrica si sa o folseasca asa cum scrie in manualul de service, dar asta chiar cred ca nu se va intampla, ca doar na ..are el mana formata.. Si sper ca componentele bune sa le puna inapoi pe masina mea ,nu sa le "ratacasca" pe undeva.

                        Eu nu cred ca aceasta cutie are o memorie pentru magazinarea informatiilor referitoare la functionalitate .Ma gandesc ca daca ar fi avut ,sar fi vazut ce anume a declansat acea eroare si imposibiliatatea de a intra in viteza
                        Last edited by alexandru102; 23 May 2017, 20:08. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Mai mult ca sigur are dar nu e pentru tine, e pentru ei. iti zic ca n-are sa scape de curiosi.

                          Comment


                          • Originally posted by alexandru102 View Post
                            Astazi am fost pana la service sa iau ceva din masina , Masina ramanand acolo pana soseste si volanta, si am avut un soc.. Eram putin pregatit spiritual pentru ce voi vedea dar nu imi imaginam chiar asa. Era dezmembrata toata . Motor, cutie date jos si in locul lor era un cadru . Puntea fata era data jos. Peste tot, de jur imprejurul masini erau piese . Acum imi este tema ca dorel o sa ramana cu cateva suruburi .Sper sa stie ce este o cheie dinamometrica si sa o folseasca asa cum scrie in manualul de service, dar asta chiar cred ca nu se va intampla, ca doar na ..are el mana formata.. Si sper ca componentele bune sa le puna inapoi pe masina mea ,nu sa le "ratacasca" pe undeva.

                            Eu nu cred ca aceasta cutie are o memorie pentru magazinarea informatiilor referitoare la functionalitate .Ma gandesc ca daca ar fi avut ,sar fi vazut ce anume a declansat acea eroare si imposibiliatatea de a intra in viteza
                            In primul rand sa speram ca stiu sa puna masina cum trebe inapoi, nu ar trebui sa fie cazul sa nu..dar cine stie? Ce iti pot recomanda e sa ii pui sa treaca asta pe foaie ca au dezmembrat masina, sa nu risti sa iti pierzi garantia pe viitor pe motiv ca s-a umblat la masina.

                            Partea mai proasta in toate astea e ca e clar ca habar nu au ce poate sa cauzeze problema respectiva. Daca au dat tot jos e clar ca acuma fac stress testingul (care era normal sa fie facut inainte de lansare in productie..dar deh) si sa vada ce pusca pe unde.

                            Ma tenteaza sa imi schimb comanda pe diesel, vine si mai repede cu 2 sapt..dar sincer nu am incredere ca nu pusca si asta doar ca poate tin un pic mai mult pana pusca.

                            Si ca diferenta de bani personal pt mine nu merita, ca nu fac drumuri exterioare mult.

                            Comment


                            • Astazi am fost pana la service sa iau ceva din masina , Masina ramanand acolo pana soseste si volanta, si am avut un soc.. Eram putin pregatit spiritual pentru ce voi vedea dar nu imi imaginam chiar asa. Era dezmembrata toata . Motor, cutie date jos si in locul lor era un cadru . Puntea fata era data jos. Peste tot, de jur imprejurul masini erau piese . Acum imi este tema ca dorel o sa ramana cu cateva suruburi .Sper sa stie ce este o cheie dinamometrica si sa o folseasca asa cum scrie in manualul de service, dar asta chiar cred ca nu se va intampla, ca doar na ..are el mana formata.. Si sper ca componentele bune sa le puna inapoi pe masina mea ,nu sa le "ratacasca" pe undeva.
                              Stai linistit, ti-au zis multi pe aici ca e ok, ai garantie.
                              Acum, la modul serios, nimanui nu-i convine sa-si vada masina noua dezmembrata.
                              Pacat.

                              Comment


                              • Este ciudat ca aceste probleme sa fie doar la 0.90 TCE pentru ca de vreo luna, termenul de livrare pentru 0.90 TCE este de minim 4 luni pentru ca au foarte multe comenzi!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google