distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Schimb Distribuția La 5 Ani. Mai Recomandați Si Alte Inlocuiri?

    Va salut! In urma cu exact 5 ani am schimbat distribuția la mașină. La vremea respectivă am pus un kit format din rolă Koyo + curea Conti. De asemenea am schimbat si cureaua de accesorii și pompa de apa. Bineînțeles, toate acestea le voi schimba din nou, chiar daca au doar 40.000 km; Au trecut 5 ani si nu vreau sa-mi forțez norocul. Intrebarea mea la voi este dacă în afară de acestea mai e cazul sa fac si alte inlocuiri. Vreo rolă sau altă componentă care necesită schimbarea la un anumit interval. Mașina are 115.000 km, revizii ținute la zi. Logan Laureate, 1,4, AC, servo, abs, instalație gpl din fabrica. Vă mulțumesc pentru eventualele recomandări!
    Last edited by marcoos; 19 June 2017, 14:16.

    Comment


    • Kit distributie, kit accesorii, mai putin pompa de apa; recomandarea mea. Evident, toate de origine, achizitionate de d.ta.
      Nu uita sa ceri verificarea fuliei motor (de la arbore) si a simeringului distributie; e posibil sa ai o surpriza. Sau poate, nu.
      Last edited by IancuMIC; 19 June 2017, 14:44.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Pompa de apa e Dolz.... Am citit intre timp multe pareri proaste despre aceasta marca. Ma gandesc ca pt 100 de lei cat costa o pompa Ruville (despre care am citit ca sunt ok) nu ar fi rau sa o schimb si pe-aia.

        Comment


        • E cel putin 130 de lei, la care mai adaugi inca fo' 60 de lei antigel+apa, manopera cel putin 100, te cam duci usor peste 300.
          Asta asa pentru linistea dumitale; pompa pe care o ai nu e chiar bobarca; acum daca nu ai incredere in pompa aia, sigur poti sa o inlocuiesti, dar eu nu m-as pripi.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Buna seara,

            Sambata vreau sa ma duc la service pentru schimbare de distributie. Am cumparat curea distributie, kit transmisie si pompa de apa. As dorii sa stiu daca in afara de aceste piese mai este nevoie si de altceva. V-am atasat aici si pozele produselor.

            Va Multumesc
            Attached Files
            Last edited by jonsonica; 21 June 2017, 22:01.

            Comment


            • Te rog sa folosesti mijloacele proprii ale forumului (gestiunea atasamentelor), atunci cand ridici poze pe forum.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Imi cer scuze. Sper ca acuma este in regula.

                Multumesc
                Last edited by IancuMIC; 21 June 2017, 22:06. Reason: fara quote la ultimul post

                Comment


                • E bine.
                  ...
                  Iti mai trebuie 3l de antigel si 3 l de apa distilata.
                  Cati km are masina?
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Multumesc de raspuns. Masina are 81.000 km si este din 2009. Nu i-am mai facut distributia pana acum si nu eram sigur daca ar mai trebui sa i-au si altceva in afara de cele de mai sus. Nelamurirea mea a aparut in momentul in care am gasit curea de accesorii in targ la vitan la pretul de 50 lei, iar cei de la care mi-am cumparat produsele mi-au dat kit transmisie la pretul de 130 lei. Nu intelegeam daca acel kit contine si cureau de accesorii
                    ....

                    Comment


                    • Kitul de accesorii difera la masinile cu AC. Stii asta, nu?
                      Din ce vad kitul tau e pentru masini cu AC.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Cei de la care am comandat piesele mi-au cerut numarul de sasiu. Masina are AC.
                        Nu am stiut asta, pana acum. Multumesc. Ca si antigel ce sa cumpar? Orice tip de antigel? sau de la reprezentanta Dacia?

                        Comment


                        • Glaceol Rx tip D.
                          E scump la reprezentanta.
                          Attached Files
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Jonsonica, de unde ai comandat piesele?
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • Buna seara,

                              Produsele le-am achizitionat de la autonet group si au costat toate 420 lei.

                              Antigelul l-am comandat astazi de la emag

                              Comment


                              • Buna ziua .
                                Pt un schimb de distributie, pompa ,curea accesorii reprezentanta a cerut 1240 ron cu reducere 20% ,iar cu piesele aduse de mine o manopera 429 ron cam piperat totusi !!!! Daca cumpar piesele de pe piese.net sunt de incredere ?
                                Cu stima Mihai ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google