Chiptuning Dacia incepand cu 150 ron by Obdtuning.ro

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Orice discutie despre remappare FARA grafic Dyno INAINTE si DUPA remappare e aiurea, va certati fara argumente, toti absolut.

    Comment


    • Si tu ai dreptate !
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Si testuk Dyno e cu cantec .
        Poti sa il faci de 3 ori si sa iasa trei valori diferite fara sa faci nimic la motor.
        On topic
        @Doc exista stage 2 la 0.9 tce?
        sigpic

        Comment


        • Tocmai de asta nu ma agit sa pierd timpul pe bancul dyno cu motoare aspirate fara alte modificari decat soft. Am avut proiectul meu personal de tuning cu Honda si am stat cate 2-3 zile pe dyno. Cresterile puterii in limita de 8% de abia se simt pe dyno.
          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

          Comment


          • Parerea mea e ca cresterile aste mici le simnti si tu ca sofer fara sa faci testul.
            Conditia e sa cunosti masina destul de bine
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by stoicanu View Post
              Parerea mea e ca cresterile aste mici le simnti si tu ca sofer fara sa faci testul.
              Conditia e sa cunosti masina destul de bine
              Fara sa poluez inutil, dar aici ai mare dreptate. Eu si sotia, ce conducem zilnic masina am simtit modificarea facuta (am pus acest mic update si in semnatura chiar), cat despre pasageri sau cei ce nu au condus masina inainte sau dupa e relativ, cresterea de putere fiind foarte sensibila. Nu va obliga nimeni sa apelati la Doc sau orice alt om care va poate "tuna" astfel motorul.

              Chiar daca discutia anterioara era despre DCI, doar ca informatie pot spune ca al meu 1,6 8V pe ruta Bucuresti-Brasov si retur, conditii de iarna/temperaturi scazute, realizeaza cam acelasi consum, uneori chiar mai mare, dar fiti seriosi, nu puteti avea pretentii de consum de la un asemenea motor.

              Ma scuzati de OFF-TOPIC!
              Si nu ne duce pe noi in ispita, caci gasim drumul si singuri

              Comment


              • La 1,5dci au simtit-o (fara sa le zic ca motorul e remapat) si doi pasageri pe care ii aveam in masina.
                Erau colegi de-ai mei si am mers impreuna pana la Tg Mures.
                Ei erau proprietari de Seat -benzina iar celalalt de astra 1,7cdti.
                Cainele care latra nu musca!

                Comment


                • Nici nu ai cum sa spui ca nu simte nimic la motorul 1.5dci cand cresterile de putere si putere pot fi intre 18-25cp, respectiv 40-55Nm.

                  Cand un Logan nu da niciun rezultat dupa remapare, atunci trebuie facute investigatii la motor. Pot exista probleme pe care proprietarul nu le-a sesizat. In acest caz, intai se remediaza problemele masinii apoi se face remaparea.
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • Intrebare intrebatoare: Am vazut in alte parti ca se obtine un cuplu de 127Nm ( pentru 1.4 benzina), dar la tine apare 123. Cred ca valoarea asta de 127 e cam trasa de par, corect?

                    Comment


                    • Toate sunt trase de par .

                      Comment


                      • Unii poate sunt mai bazati.

                        Vrei valori cat de cat aproape de realitate sau povesti? Castigurile la un motor aspirat sunt cuprinse intre 8-10% din cele initiale. In general, castigul cel mai mare se obtine pe zona de turatii medii la motorul de 1.4i.
                        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                        Comment


                        • Originally posted by neos View Post
                          Intrebare intrebatoare: Am vazut in alte parti ca se obtine un cuplu de 127Nm ( pentru 1.4 benzina), dar la tine apare 123. Cred ca valoarea asta de 127 e cam trasa de par, corect?
                          Fiecare motor este un pic diferit cu siguranta, fiecare masina in functie de cat de 'intreaga' este, atati cai are sau poate avea. Eu sunt ferm convins ca toti tunerii iti dau valori mai mari decat in realitate, si pana si cei ce au dyno, cred ca metrologic nu sunt verificate.
                          Ca exista imbunatatire...exista... probabil ai mai mult decat altii daca iti doresti cu adevarat si crezi in tuner, ca la biserica in ce zice popa.
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Conteaza foarte mult si combustibilul folosit


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            sigpic

                            Comment


                            • Eu sunt din Bucuresti. Cand ai timp sa imi faci si mie o programare pentru un logan 1.4MPI ?

                              Comment


                              • Oricand vrei tu. Ma suni si stabilim impreuna cand sa vii cu masina.
                                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google