Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by george.sce View Post
    inainte era plasticul mai bun era calculat sa se autodistruga ( ca toate masinile Renault de altfel ) dupa 7 ani ca sa cumperi alta dar la noi scrie Dacia pe firma si se autodistruge si mai repede.
    Ai gasit asta undeva? Ca mi se pare interesant. Sau sunt povesti? Ca eu am avut Logan din 2006 si am Renault in familie si plasticele sunt perfecte.

    dadan, uite un link despre cum sunt montate barele alea la Sandero. Cred ca e similar.

    Comment


    • sa vad eu unde gasiti voi garniturile alea de schimbat vin din uzina cu suporturile bareleor. Se cumpara bare/suporti tot-complet-apsolut cu garnituriele inclus

      bine macar ca nu trebuie desmontat tot garnisajul interior al capotei vine surubrile insurupate pe afara

      poate la desmembrari altele la fel de bune ca alea care le ai deja crapate si ciobite

      Comment


      • stie cineva ce inseamna eroarea de mai jos? a aparut in accelerare, la 120km/h, a tiuit specific si a ramas in bord max 2 sec apoi s-a stins. nu imi apare nici o eroare.
        1.0 Sce, 23.000 km, 2017
        t0rquemada
        You do not have permission to view this gallery.
        This gallery has 1 photos.
        Last edited by mirceammd; 14 July 2020, 12:56.

        Comment


        • Indicatorul ala e pentru motor diesel, bujia incandescenta.
          La benzinar nu știu ce sa fie.
          Ești sigur ca asta s-a aprins?

          Comment


          • Momentul ăla când ai nevoie de cineva pe care tocmai l-ai injurat și îi mai scrii și numele greșit.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • am injurat eu pe cineva?

              Comment


              • Originally posted by nelu_242000 View Post
                Indicatorul ala e pentru motor diesel, bujia incandescenta.
                La benzinar nu știu ce sa fie.
                Ești sigur ca asta s-a aprins?
                100% asta s-a aprins

                Comment


                • Originally posted by mirceammd View Post
                  stie cineva ce inseamna eroarea de mai jos? a aparut in accelerare, la 120km/h, a tiuit specific si a ramas in bord max 2 sec apoi s-a stins. nu imi apare nici o eroare.
                  1.0 Sce, 23.000 km, 2017
                  t0rquemada
                  din ce stiu se refera la gaze nearse

                  Comment


                  • Dacă a fost aprins și check engine e posibil.
                    Cauta pe cineva cu test sa vezi ce eroare e stocată în computer.

                    Comment


                    • La 120 e alerta de supraviteză, nu ai cum să o activezi decât dacă îți bagi umbli unde nu trebuie.

                      Se aprinde spira din vitezometru dar martorul arată ca în poză (peste 1 de la 2018 de sus, în turometru)

                      https://www.loganclub.ro/forum/filed...tch?id=3651366
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • verific daca e cumva activata si iti zic. dar ciudat martor pt asa ceva...

                        Comment


                        • Și eu parca am citit în manual de asa ceva.
                          Nu mai știu.

                          Comment


                          • Originally posted by t0rquemada View Post
                            La 120 e alerta de supraviteză, nu ai cum să o activezi decât dacă îți bagi umbli unde nu trebuie.

                            Se aprinde spira din vitezometru dar martorul arată ca în poză (peste 1 de la 2018 de sus, în turometru)

                            https://www.loganclub.ro/forum/filed...tch?id=3651366
                            Asta a fost, mersi!
                            Attached Files

                            Comment


                            • Originally posted by dadan View Post
                              Salutare , stie cineva daca se poate schimba garnitura de cauciuc de la barele de plafon de la un stepway - la una din bare cauciucul ala s-a dezintegrat, probabil o fi fost un lot prost.. la cealalta bara e in stare perfecta.
                              Eventual daca ma puteti ajuta cu un cod pentru acele garnituri...
                              Se poate schimba doar cu tot cu elementul 1 și/sau 2

                              dreapta
                              BARRE TOIT LJT D 738204651R 89,17e +tva
                              stanga
                              BARRE TOIT LJT G 738210512R 89,17e +tva

                              Attached Files
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Mersi fain, am gasit pe OLX de la cineva care lucreaza probabil la uzina cu 200Ron setul de garnituri insa pentru o problema doar estetica si pe care o vad doar eu nu se merita efortul... o sa mai caut pe la dezmembrari , sau daca se iveste o varianta mai ieftina
                                RTFM

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google