Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • oBED eu nu am "vorbit lemne" ,am scris in paranteza că e doar o presupunere. Daca un utilizator a unei Dacii își face service-ul singur și i se aprind martori in bord și apoi pune întrebări pe forum ,cititorii forumului își pot da cu presupusul . Cei care cunosc mai multe pot corecta nu acuza. Sa ai o zi cat mai buna.

    Comment


    • Informațiile sunt pe forum, trebuie doar căutate, dar în ultima perioadă e mai simplu să întrebăm decât să căutăm.

      Pe de altă parte, dacă e un user nou, cu mașină nouă mai înteleg, dar un user ce are mașina de 2-3 ani nu are nicio scuză
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Frumoasa atitudinea "colegului" oBed, cred ca are probleme cu incalzirea ( pe lemne)..
        Orice problema se cauta prima data in manual,iar daca nu ii dai de capat, la reprezentanta. Pe forum gasesti sugestii.

        Legat de postarea colegului alex, pot spune doar ca prima data se aprinde martorul de revizie, daca se apropie intervalul standard, in pozele atasate e doar martorul complementar.
        Tot ca si discutie, torquemada a precizat de la inceputuri ca la masinile de dupa 2017 nu se mai poate face resetare decat in reprezentanta.
        Deci, pentru reviziile efectuate in regim propriu, ocolind reprezentanta, trebuie sa te obisnuiesti cu leduri prin bord.
        Bafta!

        Comment


        • frumoasa sau"nefrumoasa", este enervant ca arunca cate unii o parere (proasta), in 2 peri, de ce viseaza ei seara ....

          Comment


          • oBED dacă toți eram ingineri mecanici nu stăteam aici pe forum. Daca mi-am spus părerea (buna,rea) trebuia să mă corectezi nu sa dai cu "parul" ,ce s-ar întâmpla dacă toți cei ce greșesc sunt luați cu parul.

            Comment


            • mie unu mi se pare normal sa-ti dai cu parerea doar in cunostinta de cauza ....

              Comment


              • Salut, am si eu o mica problema.

                Cat pe ce sa dau click sa cumpar arcuri sport ST (din cautarile mele doar astea ar fi disponibile) pentru logan 2 adica masina mea, eu avand roti pe 16’ 195/55/r16. Am primit de la cineva cunoscut un categoric NU LUA... O sa iti bata in amortizor pe spate iar in fata o sa am probleme la viraje.

                Are cineva idee daca asa este? A pus cineva arcuri sport pe roti de 16??

                Astept si poze daca are cineva cu masina lui sa vad cum arata.

                Comment


                • Ziceam despre probleme tehnice. Ieri mergea "spalatorul de parbriz", azi nu mai mergea. Ma gandeam la vreo siguranta, la pompita.... zic sa ma duc la service ca e in garantie. Ma duc la service si se constata ca erau firele roase de ..... rozatoare . Nu face obiectul garantiei.... am rezolvat-o dar e bine de stiut si acest aspect. Nenea care mi-a facut reparatia m-a sfatuit sa pun niste busuioc prin zona... oricum intra frunze , ce mai conteaza ca ai si niste busuioc pe acolo S-a mai discutat pe forum si au spus si alti useri despre eficienta busuiocului impotriva rozatoarelor. (Imi cer scuze, nu mai stiu cine a scris despre asta pe aici pentru l-as fi mentionat).
                  Last edited by Fanez; 19 April 2019, 18:04.

                  Comment


                  • Sau par de pisica, câine pe unde ți masina.

                    Comment


                    • Originally posted by TazMan View Post
                      Salut, am si eu o mica problema.

                      Cat pe ce sa dau click sa cumpar arcuri sport ST (din cautarile mele doar astea ar fi disponibile) pentru logan 2 adica masina mea, eu avand roti pe 16’ 195/55/r16. Am primit de la cineva cunoscut un categoric NU LUA... O sa iti bata in amortizor pe spate iar in fata o sa am probleme la viraje.

                      Are cineva idee daca asa este? A pus cineva arcuri sport pe roti de 16??

                      Astept si poze daca are cineva cu masina lui sa vad cum arata.
                      Chiar nu si-a pus nimeni din tot forumul arcuri sport pe jante R16?

                      Comment


                      • Era un user pe aici care a montat Air ride pe un Logan MCV,nu știu dacă asta presupune și schimbarea arcurilor.

                        Comment


                        • Alții nu știu cum sa rezolve problema cutiei automate, și tu întrebi de arcuri sport pe Logan.

                          Comment


                          • Comment


                            • Originally posted by danLaza View Post
                              Era un user pe aici care a montat Air ride pe un Logan MCV,nu știu dacă asta presupune și schimbarea arcurilor.
                              Din cate stiu, arcurile se elimena cand este masina cu air ride. Exista un user care si-a pus pe R15, dar nu ma ajuta informatia asta.

                              Nelu_242000, daca unii se confrunta cu problema asta nu inseamna ca trebuie sa umplem forumul cu informatii consecutive despre gunoiul asta de cutie.

                              Comment


                              • I s-a mai intamplat cuiva sa i se taie efectiv puterea motorului ? Adica sa apesi accelaratia, dar motorul efectiv sa nu traga deloc vreo 5-10s, desi ai 1800 rpm, doar 2 pasageri in masina si nicio greutate suplimentara pe masina, fara rampa, efectiv drum drept. Efectiv senzatia e ca si cum ar da sa moara, nu stiu cum sa explic...
                                Alte mentiuni suplimentare:
                                -Mi s-a intamplat chestia asta doar cand e cald afara / A/C deschis
                                -Motor relativ rece, care nu a atins inca temperatura de functionare
                                -Motor 1.2, an 2014

                                Ar trebui sa ma obisnuiesc cu asa ceva si sa zic ca aia e, e dacie ? ))

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google