Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @iatagan, nu mai are garantie in urma tunningului

    Comment


    • Nu stie nimeni de tuning
      sigpic

      Comment


      • Am nevoie de un mic ajutor de la cunoscatori. La Logan 2 MCV pe hayon in exterior e un plastic unde este si iluminarea de la numar. In urma unei reparatii in reprezentanta Dacia CLuj am ramas fara garnitura de sub el. Am confectionat alta aparent buna, dar la spalare cu jet imi intra apa la iluminare numar. Exista asa o garnitura de vanzare? Un cod ar fi binevenit.

        Comment


        • cred ca vine cu tot cu lampa... mi e greu sa cred ca se gaseste doar garnitura. De ce nu te ai dus peste ei cand ai observat treaba asta?
          laureate 1.5l, albastru marin

          Comment


          • Am observat mult prea tarziu ca am noroi la iluminare numar...

            Comment


            • Ady, de unde ești? Cred ca am eu una....
              Dacă nu ești din bv nu merita sa o trimit...

              Comment


              • Din Cluj. E noua? Care ar fi pretul?

                Comment


                • Burețelul ăla vine doar cu bandou nou, se poate improviza ceva dar nu va ține
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • @t0rquemada. Mi-a scazut nivelul de antigel aproape de minim. Rog help cu o marca de antigel de completare. (culoarea actuala este verde).

                    Golanul este luat din 15 iunie 2018.

                    Multam ,

                    costi

                    „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                    Comment


                    • pai este normal sa scada atat?
                      Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

                      Comment


                      • habar nu am. O sa merg la dealer

                        „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                        Comment


                        • Si la mine am avut aproape de minim dupa circa 5-6 luni de la cumparare, am completat si acum iar a scazut cu vreo 5 mm fata de nivelul de acum 1 an. Acum am vazut ca ai 1.0, eu la 0.9 am intalnit problema

                          Comment


                          • sincer nu stiu de ce se intampla asta... pana acum nu am mai vazut / auzit la masinile pe care le-am avut... tot verde ai avut culoarea la antigel? cu ce marca ai completat?

                            „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                            Comment


                            • @ady...nu mai stiu cum arata acea garnitura. Nu costa nimic. Insa nu cred ca merita sa o trimit.
                              Totusi, eu cred ca problema ta este banda dublu adeziva de la bandou, nu garnitura lămpilor care parca nu e detașabilă.
                              Dacă e acel burete adeziv, trebuie alt bandou. Am patit la fel. Am cumpărat unul nou cu 120 de lei de pe olx.

                              Le Am recitit postul. Da, bandou nou+curățare resturi de pe vopsea (cu alcool izopropilic - testeaza înainte pealta suprafață). Atenție deosebita la demontare-montare + demontare/montare lămpi număr. Te pot ajuta cu alte detalii a am trecut prin asta.
                              Last edited by sebibv; 9 October 2018, 15:52.

                              Comment


                              • Originally posted by CostiC View Post
                                @t0rquemada. Mi-a scazut nivelul de antigel aproape de minim. Rog help cu o marca de antigel de completare. (culoarea actuala este verde).

                                Golanul este luat din 15 iunie 2018.

                                Multam ,

                                costi

                                COOLANT
                                Coolant grade: GLACEOL RX type D
                                Cooling system capacity: 5.45 litres
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google