Accesorii Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jante dacia logan OZ,BBS,AEZ,ALLESIO,BORBET,DEZENT,DOTZ,ENZO,EXCITE,WOLFRACE Tires PIRELLI,MICHELIN.

    Postul 85

    Comment


    • Merci.
      Cam scumpe.
      sigpic

      Comment


      • KFZ 8932 R15 6 4X100 ET40 sunt argintii pe exterior

        Arata asa

        iar pe masina asa
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Ca tot veni vorba de jante: Exista in comert capace pentru jante de 15 gen Dacia Logan editia Aniversare 10 ani ? Nici nu ziceai ca nu sunt de aliaj.
          "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
          "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

          Comment


          • Jantele de SL10 si Stepway sunt pe R16, si au spite. Acelasi model pe R15 nu exista.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • am cumparat azi aparatori de noroi pt logan ,eu zic ca sunt un accesoriu foarte util, protejand sasiul, partea de jos a caroseriei de noroi,apa, pietre,zapada, nisip etc.
              4 bucati la 180 de lei, insa pe montaj mai cereau 140 de lei, un pret foarte nesimtit dupa parerea mea
              cred ca le voi monta cand voi merge la socrii, aveti idee pt montaj trebuie bormasina?
              ajunsesm cu antigelul sub minim,( era pe la minim de cand am luat masina) si am completat nitel cu apa dedurizata, aveti idee trebuia sa fi completat cu antigel? sau poate sa cumpar acum si sa completez?
              cand am fost azi la reprezentanta am intrebat doua persoane, prima mi a zis ca trebuia sa fi pus antigel, si sa cumpar sa pun acum( desi nu aveam de unde sa cumpar atunci), iar a 2a persoana mi a zis ca e bine ce am facut , asa ca m au bagat in ceata , cum este pana la urma?
              Last edited by panselin4; 28 July 2014, 15:59.

              Comment


              • Pentru aparatorile de noroi trebuiesc date si gauri ...deci iti e necesara o bormasina.
                Se recomanda completarea cu lichid de racire - antigel. Dar nu e o problema daca ai pus doar apa. Important e sa masori densitatea si temp de inghet ca sa nu ai surprize la iarna.

                Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • La mine nu a dat nici o gaura.
                  Daca sunt de origine vin gaurile pe bradutii de la aparatorile de noroi.
                  sigpic

                  Comment


                  • Nu inteleg care brabuti de la aparatorile de noroi. La mine sunt de origine si s-au dat ceva gauri in plasticul de la bara si in fusta de la roata pentru a putea fi fixate aparatorile de noroi.
                    Daca e vazul fac si o poza pentru exemplificare.

                    Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • Originally posted by panselin4 View Post
                      ajunsesm cu antigelul sub minim,( era pe la minim de cand am luat masina) si am completat nitel cu apa dedurizata, aveti idee trebuia sa fi completat cu antigel? sau poate sa cumpar acum si sa completez?
                      cumpara antigel de origine si pune putin, fiindca singura ungere a pompei de apa o face antigelul si in timp, daca e numai apa, apar probleme cu pompa.


                      aparatorile ar trebui sa aiba gauri dedicate pe bara. pana acum asa a fost la toate. m-ar mira ca loganul 2 sa nu aiba.

                      Comment


                      • Originally posted by M.FLORIN View Post
                        Nu inteleg care brabuti de la aparatorile de noroi. La mine sunt de origine si s-au dat ceva gauri in plasticul de la bara si in fusta de la roata pentru a putea fi fixate aparatorile de noroi.
                        Daca e vazul fac si o poza pentru exemplificare.

                        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                        Pai la bara din spate nu dai gauri intra autofiletantul singur.
                        sigpic

                        Comment


                        • Asa sunt puse la mine.
                          Attached Files
                          sigpic

                          Comment


                          • multumesc frumos stoicanu pt imagini, asa le voi monta si eu
                            am luat apartori de origine, prin alte parti pe unde am intrebat, nu aveau pt logan 2, si decat sa am surprize sa nu se potriveasca, mai bine asa
                            am in pungulita din pachet doua feluri de suruburi,sunt unele de plastic care par sa vina in fata ,iar celelalte in spate
                            din ce zicea baiatul de la reprezentanta, nici un surub nu vine in tabla, toate sunt prinse in plastic, ceea ce este super
                            mai studiem

                            Comment


                            • La mine sunt montate cam asa ...
                              Attached Files
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • Eu am preferat pe cele de pe fata sa le pun in spatele protectiei de plastic de la aripa.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google