Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si eu am văzut reprezentante care au preturi diferite la manoperă în funcție de unde sunt achiziționate piesele, alte reprezentante au același preț
    chiar daca este vorba de prima categorie de service uri, am văzut că merită să cumpărați piesele si uleiul separat, parerea mea
    mai conteaza si daca serviceul are preturi mici la piese, mai degrabă în provincie

    Comment


    • M-am programat si eu la revizia de 4 ani ( am 40.000 km) la Serus Ploiesti si devizul ar fi acesta din poza cu 10 % reducere de fidelitate pentru ca de cand am luat masina am facut toate alea numai la ei.

      reviz.png

      Comment


      • "Curatare vaporizator"? Deci pentru vreo 40 de lei fara TVA ti-a fost curatat aerul conditionat? Au desfacut ceva ca sa aiba acces la el sau au procedat cu un produs standard de tip "grenada fumigena"?
        Last edited by gecmc94; 20 January 2019, 10:15.

        Comment


        • Cred ca or sa si desfaca ceva, inca nu am facut revizia, am cerut deviz si in februarie urmeaza sa ma duc.

          Comment


          • Bani aruncati pe geam acea curatare vaporizator.

            Comment


            • In ce constau acele "colectie accesorii"

              Comment


              • Kitul complet.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Chiar si cu acea reducere de 10%, toate piesele mi se par foarte scumpe..intra pe un site (autokarma, epiesa) si ai sa te convingi..
                  Si eu am schimbat distributie la 1.2 16v cu piesele mele (am prezentat factura si certificat de conformitate) si la reprezentanta am platit doar manopera standard, fara nici un adaos suplimentar.
                  Desigur, am mers exclusiv pe piese de origine..dar la aproape jumatate de pret..

                  Comment


                  • Originally posted by IancuMIC View Post
                    Kitul complet.
                    Adica nu ii zice kit accesorii, ii zice colectie. La distributie ii zice "kit", la accesorii ii zice "colectie". OK. Dar sunt doua. Unul e kit distributie, altul e kit (colectie) accesorii si mai e un kit (colectie) accesorii. Sunt doua diferite?

                    Kit asta este "kit ca merge, kit ca nu"

                    Comment


                    • De vreo doua saptamani am "primit" si eu "cadou" celebra cheita de mers in service.
                      Pe 16 februarie face anul iar ca numar de km. am putin peste 10.000.

                      Ca sa nu stau sa iau toate paginile la puricat... si cu scuzele de rigoare, aveti idee la cat sa ma astept?
                      Ultima data stiam de ceva in jurul a 500 lei. E mai mult de atat? Si cam cat dureaza?

                      Multumesc.
                      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                      Comment


                      • În mod normal mai mult de 1h nu ar trebui pentru că sunt 2-3 filtre de schimbat și uleiul. Dacă optezi pentru 5w30, eventual Elf nu Dacia Oil, probabil că o să sară de 500 de lei revizia.

                        Comment


                        • Da e pana in 400-500 RON , stiu ca mergi la Meridian Sud. Dureaza 30-60 de minute

                          Comment


                          • Ai grija sa iti pui antigel, sa fie la nivel, altfel iti vor completa ei. E destul de scump la ei, vreo 50-60 de lei, parca... Pe mine m-a costat, in oct. 2018, revizia de 1 an, 618 lei.

                            Comment


                            • Completeaza si lichidul pentru parbriz ca sa nu platesti in service. Elf sau Dacia nu conteaza atat timp cat il schimbi la timp si exploatezi masina in limite normale.

                              Comment


                              • Eu am facut revizia la AMG cu piesele mele. Ca timp, n-am stat sa vad cat a fost, cam o ora. Manopera a fost 170 de lei pentru schimb ulei si filtre si 90 de lei pentru schimbul placutelor de frana. Mi-a completat cu antigel in banii astia si au facut test de franare pe stand. Eu am dat pe placute 100 de lei, iar mecanicul mi-a spus ca la ei erau 180, pe ulei Elf 5w30 am dat 75 de lei (oferta la e-piesa), iar la ei, DaciaOil 5w30 era anul trecut 140 si ceva de lei. Daca te duci cu "materialele" tale iesi mai ieftin. Am dat anut trecut cu piesele lor 498 de lei (sau 489, nu ai stiu exact) fara schimbarea placutelor de frana, anul asta cu piesele mele am dat in total cam 540-550 inclusiv placutele de frana si manopera aferenta.
                                Placutele de frana sunt "de origine", m-am uitat de curiozitate pe ele si aveau desenat rombul marcii si scria "ATE". Intr-o dimineata cand a fost umiditate mare (masina era aburita pe exterior), la plecare, la franari usoare/viteza mica a avut cateva scartaieli, in rest nici o problema si nici alte scartaituri.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google