Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bujiile la cati km le-ati schimbat al 1.2 16 v?

    Comment


    • O fi bine,o fi rau....voi sa mi ziceti.Urmeaza sa fac revizia la dacoserv.0.9 tce
      You do not have permission to view this gallery.
      This gallery has 1 photos.

      Comment


      • Dupa mine preturile sunt ok, de surub baie de ulei nu este nevoie.

        Comment


        • Toate sint exagerat de sumpe. filtru ulei gasesti cu 15 lei, buson nu e nevoie, acum le ai luat asta e, macar scrie renault pe ele sa dea frumos cind salti capota motor.

          Comment


          • La 0.9 filtrul de ulei este diferit, vine si cu garnitura pentru capac. Pe epiesa cel mai ieftin este 33 lei.

            Comment


            • Reglaj culbutori, 1,2 16v, 112050 km.
              You do not have permission to view this gallery.
              This gallery has 2 photos.

              Comment


              • Treaba de 150 ron se plateste +600, bun asa ... dar e treaba de reprezentanta nu la coltul strazii la nea gigel

                Comment


                • da, treaba de reprezentanta, nu de nea gigel ) ..... dar in service-ul ala autorizat RAR, reprezentanta , care te taxeaza de 3-4 ori mai mult ca "nea Gigi", nu e nici unu care sa stie ca nu exista cuvantul chiuloasa ci chiulasa? ... sau si ei sunt tot nea gigi?

                  Sunt curios cum trec pe factura,defalcat, chitul de ambreiaj :>.

                  Comment


                  • aris86 , de ce ai simtit nevoia sa faci o reglare a culbutorilor ?

                    Comment


                    • Piesa are pret competitiv, ar fi putut costa si 160 lei la epiesa, chiar daca este si la ei la reducere acum. Ramane doar de discutat manopera de 150 lei la coltul strazii sau 430 lei cu garantie.

                      Comment


                      • Originally posted by george.sce View Post
                        Treaba de 150 ron se plateste +600, bun asa ... dar e treaba de reprezentanta nu la coltul strazii la nea gigel
                        Nu chiar, am sunat la mai mulți, inclusiv reprezentante de lângă București și majoritatea aveau prețul la manopera de 400 de lei, mna multe ore. Mecanicul a muncit 3,5h real. Și eu aș fi vrut să plătesc mai puțin.

                        Comment


                        • Nu cred manopera la 150 de lei, poate la 1,4 unde este mai ușor de ajuns la ei.

                          Comment


                          • Originally posted by Maiorul1230 View Post
                            aris86 , de ce ai simtit nevoia sa faci o reglare a culbutorilor ?
                            Nu mai ținea ralantiul la cald, juca sus, jos și pierdere de putere, avea lag când călcai acceleratia. Am mai avut aceleași simptome și la 65000 km. Acu am cerut să curețe și clapeta de accelerație, dacă tot demontează jumătate de motor. Mecanicul mi-a zis că a găsit culbutori strânși și alții erau slăbiți. În manual motorului, cei de la Renault recomandă reglajul lor la 120k.
                            Sunt mulțumit de operația efectuată.
                            You do not have permission to view this gallery.
                            This gallery has 1 photos.

                            Comment


                            • Originally posted by gecmc94 View Post
                              Piesa are pret competitiv, ar fi putut costa...
                              La km 1xx. ro filtru ulei 0.9tce 17 ron dar nu scrie Renault pe cutie ... la unii dintre noi conteaza cutia de carton, la altii conteaza decit produsul care e identic ...

                              si are si garnitura de caciuiuc ...
                              Last edited by george.sce; 20 August 2020, 13:56.

                              Comment


                              • Sigur stiti ca firma care are epiesa mai are un site cu preturi mai mici decat epiesa (targul de piese ar fi... ;) ), faza e ca la asta din urma nu prea iti confirma ca piesele alese de tine se potrivesc, adica nu mi-au cerut un VIN sa verifice ei. Dar daca stii deja sigur codul pieselor, este OK. Am luat multe piese de la ei si au fost OK, exact ca si cele de la epiesa.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google