Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De cand este discul de ambreiaj schimbat pe garantie? Spune-ne si noua, poate aflam ceva nou de care nu aveam habar.
    Si ca sa fiu carcotas, discul de ambreiaj il pot farama in maxim 15 minute, indifferent de masina si de km din bord.
    Discurile de frana se pot schimba pe garantie doar daca s-au ovalizat, chiar si asa e destul de putin probabil sa le schimbe fiindca de cele mai multe ori este tot din cauza exploatarii necorespunzatoare.
    Last edited by black_line; 24 January 2014, 09:47.

    Comment


    • Ambreiaj in garantie am schimbat .
      Cand il spargi in 15 min se vede fara sa sa mai dai cutia jos asa ca va sari din garantie dar cand incepe sa patineze pe la 30.000 km e clar ca este problema si de garantie.
      Nu am schimbat la noul Logan.
      sigpic

      Comment


      • Cum ai schimbat nu stiu fiindca scrie negru pe alb ca discul de ambreiaj nu face parte din categoria pieselor ce intra in garantie. E ca si cand ai spune ca ai schimbat bujiile pe garantie si aici ma refer la benzina.
        Last edited by black_line; 24 January 2014, 11:31.

        Comment


        • Unde scrie negru pe alb?
          Data iti plezneste o bujie la 5000 km este vina ta?
          La ori ce produs ai o garantie inclusiv la placute de frana in anumite cazuri.
          sigpic

          Comment


          • Daca citesti ai sa vezi ca scrie.

            Comment


            • Se schimba, dar e vorba ca e in garantie vreo 20 000 nu mai mult si daca vii cu volantul albastru e clar ca e utilizarea de vina.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • salutare tuturor, scuze de offtopic, da discul de ambreiaj se schimba pe garantie, am schimbat. cei drept nu la logan, la o skoda ocatavia si aveam 37000km, si a fost schimbat pe garantie, sper sa nu am parte la loganel de asa ceva:d

                Comment


                • Eu am citit si nu am gasit undeva sa scrie ca o anumita piesa nu este in garantie.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by einstein1984 View Post
                    Se schimba, dar e vorba ca e in garantie vreo 20 000 nu mai mult si daca vii cu volantul albastru e clar ca e utilizarea de vina.
                    ok, albastru, mov e clar de unde vine. Dar de ce nu ar fi in garantie dupa 2.5ani si 99.000km?

                    Comment


                    • Ca atunci e si uzat, nu doar defect.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Pai si in 19.999km nu se uzeaza?

                        Comment


                        • Mai rau ca fimiu sunteti care are 3 ani.
                          Daca este sa apara un defect de fabricati este normal sa apara in perioada cat mai scurta de timp da sa te duci dupa 100.000km sa spui ca este un defect de fabricatie la ambreiaj atunci nu stiu cine te mai crede.
                          sigpic

                          Comment


                          • Nu dupa 100000km, ci la 90000km daca te duci ti-l schimba pe garantie. Eu am schimbat pompa de apa la 105000km PE GARANTIE.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by madhorsefuzzy View Post
                              Pai si in 19.999km nu se uzeaza?
                              Cand cumperi un telefon cu garantie 2 ani ai 6 luni garantie la baterie? Ai si nu te mai miri atata (sau ma rog cine a avut masina noua SI a citit conditiile de garantie nu se mai mira). Ei bine asa si anumite piese de uzura de pe masina (articulatii, amortizoare, ambreiaj, frane).
                              Pompa de apa nu e piesa de uzura.
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • Toata masina e formata din piese de uzura. La telefon ai garantie 2 ani la tot, adica si la telefonul propriu-zis si la baterie. La bateria de la masina ai garantie tot 3 ani, chiar daca unii spun ca doar 6 luni.

                                Pe de alta parte, eu am spus ca am schimbat pompa de apa la 105000km pe garantie, in cnditiile in care masina iese din garantie la 100000km.

                                Problema e ca romanul e delasator, se lasa dus cu vorba, se lasa pacalit, sau nu cunoaste legea si datorita nestiintei renunta. Ca fapt divers masina mi-a venit fara spoilerul de sub bara fata,..., am dat cateva telefoane la vocea clientului si am facut o hartie la anpc si s-a rezolvat problema. Vreau sa vad cati din cei care au logan 2 au spoilerul sub bara fata! De ce nu il au?, de ce s-au lasat pacaliti?, ce de au acceptat treaba asta atata timp cat in toate reclamele acel element exista pe masina? Reamintesc ca acel element costa ~80 euro.
                                Last edited by MihaiiahiM; 24 January 2014, 16:38.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google