Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • S-a schimbat cureaua,au pus Dacia si este liniste acum,dar am observat o crestere a consumului si motorul ramane turat la schimbarea vitezelor.Adica calci ambreiajul si motorul ramane turat o secunda,se si aude zgomotul facut de motor.
    E din seria,pana se lasa cureaua de distributie sau....
    Rola intanzitoare este hidraulica sau se strange la mana dupa specificatii?

    Mersi

    Comment


    • E din seria "mai mergi (inca) o data in service, (cel mai probabil) am uitat sa facem ceva, cu piesele corespunzatoare, conform procedurii". O s-o nimereasca ei pana la urma, cand o sa aiba chef sa citeasca procedura.

      Comment


      • Exact, " stai liniștit, am făcut asta de sute de ori, odată și odată, tot trebuie sa ne iasa !"

        Comment


        • Originally posted by t0rquemada View Post
          Ai vrut să scrii montatori de piese nu schimbători de piese
          Tu cand inlocuiesti o piesa (schimbi), nu o scoti inainte pe cea veche? Pui peste?

          Comment


          • Schimbătorul de piese măcar știe de ce schimbă piesa aia, montatorul face operațiile mecanic, mai ales dacă are un coleg ce tocmai a demontat piesa problemă

            De obicei la mine nu rămân piese la demontare/montare ci pun piese în plus
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Adevarul ca la schimbarea usii, am ajuns acasa si am constatat ca nu transferasera scurgerile de cauciuc de jos si nici o protectie de spuma care sta prin usa. Era lasata jos pe pres. Probabil s-au gandit ca o voi pune eu.

              Comment


              • E ok daca pun discuri Ate si placute Trw?

                Comment


                • De ce nu pui tot trw?
                  Sau ate ?

                  Comment


                  • Originally posted by Lotsov View Post
                    E ok daca pun discuri Ate si placute Trw?
                    nu ar trebui sa fie probleme, dar cata economie poti face sa nu poti lua de la acelasi producator?

                    Comment


                    • Salutare! Cine mă poate ajuta cu o informație: ce marca de becuri far se folosesc la prim montaj? Eu inca nu am umblat acolo.

                      Comment


                      • You do not have permission to view this gallery.
                        This gallery has 1 photos.

                        Comment


                        • Originally posted by oBED View Post

                          nu ar trebui sa fie probleme, dar cata economie poti face sa nu poti lua de la acelasi producator?
                          Am comandat discuri ate si placute originale.

                          Comment


                          • o alegere buna!

                            Comment


                            • Originally posted by Lotsov View Post

                              Am comandat discuri ate si placute originale.
                              Daca ai cumparat discuri ATE si placute OEM Renault, o foarte posibil ca placutele sa strice discurile. De vina e materialul placutelor sau procentajul de materie ECO din ele.
                              Cea mai buna si rezistenta combinatie e ca discurile si placutele sa fie ATE.

                              Comment


                              • Mulțumesc!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google