Logan Cu Motor 1.0 Sce Pareri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ai dat cu silicon pe bord?

    Comment


    • Nu. Nu am dat cu nimic pe bord niciodata. asta e curiozitatea. bordul l-am sters cu servetele umede (de bebelusi). asa am facut tot timpul la toate masinile. ideea e ca nu stiu cu ce naiba sa-l sterg acum... ca nu vrea sa se duca. au ramas numai strasuri.

      „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

      Comment


      • Cine poate sa îmi de-a un pont in privința cumpărării unei bare spate. Mi s-a crăpat la o parcare, însă nu găsesc deloc sa o cumpăr noua after market. Varianta oficiala prin Dacia ma costa 1000 lei bara și 1000 de lei manopera. De cârpit nu cred ca as fi interesat.
        Last edited by ovy1974; 28 June 2019, 20:51.

        Comment


        • Originally posted by CostiC View Post
          salutare,
          am o problema de ceva vreme. Parbrizul este foarte ulerios pe interior si nu stiu cu ce sa-l sterg. am verificat borcanul cu antigel si este OK. sa fie "vinovata" ultima revizie?

          rog o solutie...

          merci
          1. fumezi? adica fumezi in masina, cu geamu` mai mult inchis decit deschis (ca sa nu se "consume" AC-ul)?
          2. "recirculare", much? cu jet de aer inspre "in sus"?

          ovy1974: de banii astia mai bine cauti pe la dezmembrari si ramii si cu bani de-un AC pentru acasa.

          Last edited by devreg; 28 June 2019, 21:29.

          Comment


          • devreg nu fumez deloc în mașină, climatizarea funcționează doar cu aer de afara, fara recirculare. Nu îmi dau seama de unde vine mizeria asta de grăsime pe parbriz.....

            „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

            Comment


            • Sa nu scape antigel pe undeva, nu scade nivelul in borcan?
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Verifica mocheta sa nu fie umeda.
                La mine a fost radiatorul de căldură..pierdea antigel.

                Comment


                • Antigel este ok. Nicio pierdere. Mocheta uscata, , sincer habar nu am de unde a venit

                  „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                  Comment


                  • Dacă ai climatizare automată vezi sa nu ramana pe recirculare.
                    Dacă este uleios eu cred ca tot de la antigel este problema...poate pierde foarte puțin la celule si directioneaza aerul imbacsit cu antigel.

                    Comment


                    • Poate fii freon din compresor de la climă?

                      „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                      Comment


                      • Asta ma pregateam sa scriu si eu. Poate ar trebui sa fie si un miros specific, nu stiu cum miroase agentul asta nou Y1234.

                        Comment


                        • eh, daca te lauzi ca nu fumezi in masina, cel mai probabil e sa ai vreun por si-ti "fisiie" antigel. n-o sa-l vezi scazind in borcan pentru ca e vorba de cantitati foarte mici.
                          de-acuma... pune mina pe zeama de geamuri si pe-un burete tras in piele de-aia "intoarsa" si spor la frecat!

                          Comment


                          • După îndelungi căutări, încercat toate soluțiile posibile ( de 5 zile incerc) am reușit îndepărtarea urmelor cu soluție de șters tv LCD fara alcool. De la jumbo. Sper (acum arata bine) să mă fi scăpat de urme. Cauza nu am găsit-o din păcate

                            „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                            Comment


                            • Sa fi dat cu vreun silicon spray pe bord?
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • A spus CostiC mai sus ca NU a dat cu ''nimic'' pe bord.Il sterge doar cu servetele umede(de bebelusi).Adevarul e ca multe din servetelele astea mai mult pateaza unele suprafete ,dar nici chiar asa...
                                O fi una din ''bolile copilariei'' pe care le are 1.0Sce sau poate a racit motorul lui CostiC ...Avea parca simptome de tremurat(din cauza suportului) ,acum are secretii ...Mare grija cu temperatura pe viitor...Dai cu Fervex !!
                                Scuze CostiC ...chiar nu m-am putut abtine ...Am si eu un ''pacient'' 1.0Sce in fata casei .Deocamdata pare sanatos!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google