Diagnoza Si Activari Functii Cu Clip Si DDT4ALL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by moog View Post
    Yes, I see only the gateway... În this case you tell it is only a error of Dacia? And if the owner goes to dealer can fix this? Please confirm I understand well...
    I don't need to code, reprogramming or else... See errors /delete it if exists,, see real time data, and reset adaptives if is necessary...
    Yes, that's how it is meant.
    Complain to Renault that the diagnostic connection is defective and does not transmit OBD data for a GPL control unit. A Sandero 3 owner has complained that no OBD data is available for his electronic logbook. Renault has repaired. Now all control units are found and it can read data and errors.

    Comment


    • Interesting. Thank you very much.
      Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
      Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

      Comment


      • Pentru ca mi s-a cerut am urcat doua baze de date ddt4all pe: vhttps://gofile.io/d/tykqTL
        Prima este una prelucrata si oferita public de reputatul coleg eastcowboy (cu multumirile de rigoare) doar pentru Logan\Sandero cealalta este una compilata full Dacia\Renault (daca se foloseste se redenumeste in ecu.zip), ambele sunt verificate si testate.
        PS: pentru cine detine interfata OBDLinkSX recomand si programul RenOLink al lui Gabriel Gafu (si eu il folosesc pentru anumite lucruri)

        Comment


        • ce se poate face cu renolink versiunea 1.52 , sper sa nu se supere reputatul coleg pentru completari

          Renolink OBD2 pentru Renault, Dacia ECU programator

          Renolink este un dispozitiv profesional de programare pentru programarea unitatilor de control electronic

          in pentru Renault si pentru vehicule Dacia, inclusiv noi modele produse recent.

          Renolink are multe caracteristici precum potrivirea UCH, programarea airbag-ului,

          programare ECU a motorului, codare cheie, stergere cheie, codare tablou de bord,

          citire si scriere eprom si flash pentru Renault si vehicule Dacia.

          Limba : engleza
          Versiunea: V1.52

          Lucrarile pe care le puteti face cu dispozitivul de programare Renolink:

          - Eeprom citire / scriere

          - Resetare ECU

          - Airbag Crash Clear

          - Resetare airbag

          - Airbag Virginize

          Chei

          - Programare cheie

          TDB (cluster)

          - Programarea indicatorilor

          - Programare ECM

          - Programare UCH

          -EPS Virginizer

          - Resetare EPS



          Puteti conecta dispozitivul programator Renolink la vehicule prin conectorul OBD2,

          si puteti face programarea cu usurinta si stergeti memoria si introduceti unitati

          fara a demonta unitati ECU, EPROM si flash.

          Datorita Renolink, puteti virginiza si reprograma cu usurinta piese precum UCH, suportul motorului,

          indicator, modul airbag, sisteme de sigurante, care sunt instalate altele noi sau folosite

          pe autovehiculele Renault si Dacia.

          sursa de informatie https://www.emag.ro/programator-ecu-.../pd/DSZTN7MBM/

          ps: sper ca nu va face flame cum ii facea lui georgstelsib si ca va trata acest post doar ca o simpla completare referitor la acel soft si nimic mai mult.
          ​​​​​​​

          Comment


          • mai multe detalii si link cu softul ptr descarcat, in cele 2 linkuri
            Renlink OBD2 Renault USB link 1.52 and 1.87 which worth buying? Language Comparison: Renolink v1.52 crack supports English only. V1.87 Renolink Renault supports both English and French. System Comparison: Same, both can be installed on WinXP, Win7 … Continue Reading →

            Free download Renault RenOlink 1.52 on Windows 7/8/10: https://cloud.mail.ru/public/4sd6/ExkPYKdMM security: UNKNOWN – it’s your own risk tested version can be found here: http://www.obdii365.com/wholesale/renolink-obd2-renault-ecu-programmer.html RenOLink 1.52 operating system: Windows 7 32&64Bit Windows 8 32&64Bit Windows 8.1 32&64Bit Windows 10 32&64Bit RenOLink 1.52… Continue Reading →

            Comment


            • Tot ca o completare si nimic mai mult link-urile sunt foarte vechi, se gaseste foarte usor versiunea 1.87 (multi colegi o au) iar versiunea pe care o folosesc este RenoLink 1.95 si interfata este una originala (nu clona), le recomand cu caldura pe acestea.

              Comment


              • Originally posted by Gil26 View Post
                Tot ca o completare si nimic mai mult link-urile sunt foarte vechi, se gaseste foarte usor versiunea 1.87 (multi colegi o au) iar versiunea pe care o folosesc este RenoLink 1.95 si interfata este una originala (nu clona), le recomand cu caldura pe acestea.
                What are you doing with renolink on your Dacia ? Except learning the key, ddt4all is sufficient.
                Last edited by logandriver3; 2 October 2021, 07:38.

                Comment


                • I am curios and I like to have nice\good different ”toys” (when I bought the interface OBDLinkSX I got also RenOLink, why not to use if I have it, sometimes I like it better then ddt4all)
                  Last edited by Gil26; 2 October 2021, 07:46.

                  Comment


                  • Are cineva un link functional pentru RenoLink ? Multumesc.

                    Comment


                    • Iti voi trimite curand un program pe PM.
                      LE: iar pentru instalare si folosire cu o interfata clona vezi si postul #420 din acest topic (la multi colegi pe care i-am ajutat a fost OK).
                      Last edited by Gil26; 2 October 2021, 13:54.

                      Comment


                      • Originally posted by Gil26 View Post
                        Iti voi trimite curand un program pe PM.
                        LE: iar pentru instalare si folosire cu o interfata clona vezi si postul #420 din acest topic (la multi colegi pe care i-am ajutat a fost OK).
                        Multumesc, interfata mea cred ca e originala, e luata de pe amazon.

                        Comment


                        • Felicitari, daca interfata este originala ai facut o alegere buna (merita toti banii), atunci postul #420 este N\A pentru tine.
                          Last edited by Gil26; 2 October 2021, 14:50.

                          Comment


                          • cstef30 Se contactează dezvoltatorul, plătești, primești link, apoi via teamviewer el îți va îmrechea interfața (dacă nu e clonă și blacklisted) cu softul și PC-ul - 1 licență = 1soft+1 interfață+1 PC.

                            Orice alte soluții prezentate sunt clone pirat, suportul în caz de probleme e zero barat.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Foarte corect, subscriu, exact asta i-am scris si eu in PM (i-am oferit programele piratate dar programul si mai ales licenta mea este standallone, plus ca am scris de nenumarate ori ca am toata consideratia pentru Gabriel si munca sa, chiar daca acum au mai aparut si alti "distribuitori")

                              Comment


                              • Nu există alți distribuitori, el e sigurul său distribuitor, cine crede altceva își ia o mare țeapă (bine meritată dealtfel).
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google