Diagnoza Si Activari Functii Cu Clip Si DDT4ALL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ești din București?
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Da, din București. Ma poți ajuta?

      Comment


      • Originally posted by Gil26 View Post
        Da, a ”aparut” deja si avem si CanClip V217, dar daca tot ai mentionat poti sa il oferi si tu daca doresti, apoi iti raspundem si noi la fel
        georgstelsib si cate alte clone o mai avea el cunoscatorul de calibrari ambreiaj la EasyR
        ​​​​​​

        Comment


        • Originally posted by eugensandu View Post
          Am folosit pana de curand o clona Can Clip ( cu AN2131QC) cumparata de pe ali, care a murit subit. Nu se mai aprind led-urile verzi, laptopul nu o mai recunoaste.
          Acum vreau sa cumpar o interfata pentru DDT4ALL .
          Imi puteti recomanda o interfata cat mai buna cu care sa functioneze?...
          Informatii despre problemele cu unele clone CanClip si rezolvarea acestora gasesti destule pe forumurile straine (din pacate doua foarte bine detaliate s-au "inchis" dar lucrurile de acolo au fost "preluate"), insa daca ai posibilitatea as sugera sa apelezi la cineva care are "uneltele" si cunostintele necesare, iar daca colegul te ajuta atunci contacteaza-l cu incredere si poti sa repari clona.
          Pentru ddt4all si celelalte programe o interfata destul de OK poate sa fie OBDLink (SX) original , nu costa prea mult si recomand sa se foloseasca ambele interfete, sunt complementare si functie de ce se doreste sa se faca se poate utiliza fir una fie cealalta.
          Last edited by Gil26; 12 June 2022, 17:41.

          Comment



          • Multumesc pentru raspunsuri. Clona mea a ajuns la t0rquemada

            De unde pot cumpara OBDLink SX original? Preferabil fara taxe vamale. Il vad si pe olx cu tot cu soft la 710 lei.

            Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.


            Comment


            • sau de aici ?

              https://www.amazon.com/ScanTool-OBDL...ef_=ast_sto_dp

              Comment


              • Da, ceva de "genul"....(iar programe, baze de date, etc... se gasesc)...plus clona CanClip poate sa fie OK pentru ceea ce doresti....

                Comment


                • Salutare tuturor

                  Am urmat pasii din acest link:https://www.youtube.com/watch?v=KvWvjVzDqiw ptr a instala ddt4all.Din pacate cand scanez ECU(lupa aceea mica de langa drop down) nu imi apar toate ecu cu verde .Ma poate ajuta cineva? Va multumesc anticipat .Folosesc o interfata ILC OBD 2 PE WIFI .Masina e un logan mcv din 2018 0.9 tce H4B-B4.Am atasat niste poze
                  Attached Files

                  Comment


                  • Atasez si poza cu interfata
                    Attached Files

                    Comment


                    • Identificarea fisierelor din bazele de date DDT se face dupa mai multi parametri ex <AutoIdent DiagVersion="X" Supplier="YYY" Soft="Zxx" Version="xxxx"/></AutoIdents> , sugestia mea este sa incerci o alta baza de date, colegii iti pot oferi una, daca nu iti voi urca mai tarziu (acum nu pot) un ecu.zip OK pentru X52 si masina ta, iar interfata este alta discutie...

                      Comment


                      • Multumesc ptr raspuns...Mai am o intrebare..A mai incercat cineva ddt4all cu interfata aceasta?

                        Comment


                        • Nici nu are cum, în plus mașina e 2018 iar TdB-ul e din 2013-2014
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Multumesc t0rquemada...ma poti ajuta cu o baza de date compatibila?Multumesc anticipat

                            Comment


                            • Te ajut eu, și pe mine m-au ajutat alții de aici și le multumesc încă o dată....la mine pe LOGAN 2018 a mers perfect. Trimite-mi o adresă de e-mail în privat să pot să-ti trimit baza de date....Și în mod sigur e de la baza de date nu de la interfață.....
                              Last edited by 77sky; 15 June 2022, 21:41.

                              Comment


                              • Intreb doar din curiozitate: ce marime are arhiva ecu.zip (ex xxx.x Mb) pe care doresti sa o trimiti? (am oferit foarte multe baze de date si nu stiu la care faci referire)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google