Diagnoza Si Activari Functii Cu Clip Si DDT4ALL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • LE: atasat inca o captura doar ca exemplu, si nu ne bazam pe “sa avem noroc ....
    (colegul nu merita informatii si ajutor, el este un ”cunoscator” – se pot citi posturile sale anterioare de aici, dar poate este de folos si altora)
    Attached Files
    Last edited by Gil26; 13 May 2022, 22:28.

    Comment


    • Nu înțeleg de ce te tot bagi în seamă, ți-am spus clar că nu mă interesează ce ai de spus.Mereu ești cu băgatul în seamă și te ceri înjurat.

      Comment


      • Să vezi ce haios e când n-ai ce face și încerci "resetarea" clapetei de accelerație, care oricum nu e în valorile de referință pe anumite mașini, se face resetarea și rămai cu clapeta neînvătață (cacofonia e voită). Chiar dacă ai/aveți impresia că știți ce faceți dar nu aveți măcar o interfață originală (aici original se citește CLiP, aia oficială pentru DDT2000, aia nouă a Alianței sau multimarcă autel, launch, texa ) veți rămâne în plop (ET051 NEEFECTUAT), cum am mai scris joaca costă, sculele costă, iar token-ul Renault e priceless.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Tot din CLiP putin mai ”complet” (si cu subliniere) pentru H4B408\410\411...
          Attached Files

          Comment


          • Nu e problemă dacă stric mașina, in cel mai rău caz cumpăr alta,dragostea-i mare.

            Comment



            • Originally posted by playmaker831 View Post
              ...,se poate folosi dd4all pt reinitializare motorașului pas cu pas?
              fara alte comentarii...

              Comment


              • Diferența e că eu am acces la Nivel de expertiză superior ( sau mai bine scris am plasă de salvare) spre deosebire de alții care fac experimente și se minunează de rezultate
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Originally posted by bombicri View Post
                  Buna ziua.

                  Am o Dacia Spring cu medianav mn3 1.0.15.3.
                  As dori sa fac urmatoarele modificari cu ddt4all:
                  1) activare boxe spate
                  Masina nu are boxe pe usile din spate si nici cablajul aferent.
                  Am vazut insa ca ar fi posibil sa se activeze, din medianav, canalele boxelor spate.
                  Am activat boxele spate atat cu Micom cat si cu ddt4all dar este insuficient.
                  Am inteles ca trebuie inscrisi cu ddt4all niste parametri pentru a avea semnal pe boxele spate.
                  Pteti sa ma ajutati cu acesti parametri si unde trebuie ei schimbati?
                  2) modificarea intervalului stergatorului de parbriz
                  3) modificarea timpului de licarire a semnalizatoarelor spate pentru cand intra in avarie astfel incat sa pot monta becuri led.
                  Sunt incepator in ale medianav-ului si in ddt4all dar sunt dornic sa invat. Este prima data cand detin o masina cu medianav.
                  .
                  Multumesc.
                  AM REZOLVAT singur.
                  Am gasit parametri necesari pentru MN3 si cu ddt4all si un OBDlink SX am reusit.

                  Comment


                  • Hibernation or summer break the clip v 217 has been online for 10 days

                    Comment


                    • Da, a ”aparut” deja si avem si CanClip V217, dar daca tot ai mentionat poti sa il oferi si tu daca doresti, apoi iti raspundem si noi la fel
                      Originally posted by logandriver3 View Post
                      The X changes in v217 are not relevant for any Dacia .

                      Comment


                      • Deja se rulează pe 218, dar e mai simplu să ceri decât să cauți/faci.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Salut! Am folosit pana de curand o clona Can Clip ( cu AN2131QC) cumparata de pe ali, care a murit subit. Nu se mai aprind led-urile verzi, laptopul nu o mai recunoaste.
                          Acum vreau sa cumpar o interfata pentru DDT4ALL .
                          Imi puteti recomanda o interfata cat mai buna cu care sa functioneze? Eventual si de unde pot descarca si softurile necesare. Vreau sa o folosesc pe Logan 2016 si Master 2018.


                          Comment


                          • Până la un punct sonda aia e reparabilă, chiar dacă aparent e moartă.
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Originally posted by logandriver3 View Post
                              Hibernation or summer break the clip v 217 has been online for 10 days
                              Individul este georgstelsib
                              ​​​​​​

                              Comment


                              • t0rquemada, nu stiu ce sa ii fac si nici unde sa o duc. Tot incerca sa isi faca update, dadea eroare de rezervare si alte minuni. De noua a facut la fel, pana a cedat de tot. A functionat mai putin de 1 an.
                                Am 4 masini din gama renault si cu sigurata voi fi nevoit sa cumpar alta. Momentan vreau ceva mai ieftin cu care sa verifc erori si eventual sa pot activa/dezactiva cate o functie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google