Diagnoza Si Activari Functii Cu Clip Si DDT4ALL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Va salut domnilor. Detine cineva un link pt renolink v1.87 functional,clona chinezească. Softul furnizat de chinez nu imi este de folos.imi apare ca si cum interfata este neconectata.am facut si operațiunile descrise de Gil, fara succes. Ori,nu este compatibil cu Windows 7.. mulțumesc
    Noul Logan II 1.2 16V,75CP. Laureate
    Solenza 1.4MPI,75Cp
    Opel Astra G,Combi 1.7DTI 16V,75Cp

    Comment


    • Sunt colegi de forumuri care au reusit sa rezolve problema cu Interface Not Connected in urma metodei pe care am prezentat-o, dar sunt si alti cativa care nu au reusit, fie nu au respectat intocmai, fie softul clonei chinezesti este NOK (si pe ”piata” au inceput sa apara tot mai multe astfel de "gunoaie"), fie programul RenOLink al lui Gabriel Gafu a fost piratat (inclusiv fisiere crack) aiurea de vreun alt ”frate chinez”, etc... Si foarte probabil ca acea clona OBDLinkSX pe care o ai nu merge nici macar cu ddt4all (pentru unele clone se poate face si o comunicare OK dar trebuie cateva ”artificii” si in ddt4all), iar astea sunt ”riscurile” cand se achizitioneaza clone si\sau programe piratate din tot felul de ”surse” (si pentru doar cativa "centi" in minus practic s-a cumparat o clona care nu poate sa fie folosita, sau ma rog poate doar cu destule )....
      Last edited by Gil26; 23 October 2022, 15:02.

      Comment


      • Iar ca sa evit vreo "discutie" de pe un alt forum tin sa mentionez ca prin "si pentru doar cativa "centi" in minus practic s-a cumparat o clona care nu poate sa fie folosita...", m-am referit la clona vs. clona din diferite "surse", unele sunt OK altele nu, softul interfetei este una iar programul (softul) de diagnoza alta, ca ele trebuie sa se mai si "pupe" e alta discutie, iar PS-ul din postul # 629 ramane valabil ...

        Comment


        • Am cumparat o interfata obdlink sx originala. Ma poate ajuta cineva cu un link-uri pentru DDT4ALL cu baza de date pt dacia si renault?
          Renolink inteleg ca este recomandat cu licenta. Nu stiu care este situl original. Pe net gasesc tot felul de versiuni....

          Comment


          • Situl de mai jos este cel oficial? Vad ca au o promotie la 40 euro pentru Renolink 2.0 .
            RenoLink is the benchmark in automotive diagnostics for Renault and Dacia. Diagnosis all systems and programming, RenoLink is the most powerful diagnostic tool.

            Comment


            • Se cumpără doar de la dezvoltator, nu există site cel din link e fake. Ultima versiune 2.05
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Corect, softul si licenta este recomandat sa se achizitoneze direct de la dezvoltator: Gabriel Gafu (avand si suport), plus ca pentru acel site sunt si cateva "plangeri" ....

                Comment


                • Iar interfata ObdLinkSX originala poate sa se foloseasca si cu dtt4all dar si cu PyRen, modul DDT din PyRen are si alte functii deblocate, fiecare dintre aceste programe avand particularitatile si avantajele sale.

                  Comment


                  • Multumesc pentru raspunsuri. Eram aprope convins ca situl ala e original.
                    Pe mhhauto am vazut ca trebuie dat mail la dezvoltator ( gabigafu@hotmail.com ) pentru a obitine programul.

                    Am gasit o pagina pentru descarcare ddt4all cu baza de date. Este ok?

                    Comment


                    • Am comandat sonda de mai sus. Functioneaza bine. Nu vad diferente in functionare fata de vechea sonda Full Chip AN2136SC, cu placi verzi.
                      Daca are nevoie cineva de softurile furnizate de chinez sa imi dea mesaj si ii dau link-ul.

                      Comment


                      • Salut, ce soft ti-a dat chinezul ?
                        Daca vrea cineva am o baza de date ddt4all pe care o pot urca undeva la nevoie.

                        Comment


                        • Sonda aceasta (clona VCI) este pentru CanClip, acesta este softul oferit de chinez (si in anunt \link scrie ca este V220), ddt4all si implicit vreo baza de date aferenta este cu totul alta discutie ...
                          Last edited by Gil26; 6 January 2023, 14:59.

                          Comment


                          • Apoi stimate coleg de forum se pare ca dumneavoastra va mai contraziceti putin si sigur, doar cu putin timp in urma chiar dumneavoastra ati scris asta:
                            Originally posted by punktnet View Post
                            .... Incerc totusi pe cat posibil sa "verific" si ce se mai practica pe forum, nu de alta dar uneori imi dau de cap unele probleme pe care le intalnesc si habar nu am cum au reusit unii sa ajunga pana in punctul ala.
                            Mai nou am descoperit ca DDT4all impreuna cu un ELM327 egal pericol ....

                            Si parafrazez un coleg care v-a raspuns acolo: ”Te vor șfâșia hoardele cu gratis și bun.” ... iar acum ati postat exact in topicul ”Gratis și bun am văzut numai la biserică, sâmbăta” si culmea oferind o baza de date ddt4all care este egal pericol, se pare ca nici nu sunteti prea ”consecvent” ...
                            Last edited by Gil26; 6 January 2023, 16:15.

                            Comment


                            • Mai fac și eu pe bunul samaritean.
                              Și dacă nu ne contrazicem singuri, nu suntem oameni, nu?


                              P.S

                              Pssst, domnu', sigur nu vreți baza aia?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google