Diagnoza Si Activari Functii Cu Clip Si DDT4ALL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu am vrut sa zic nimic pana acum pentru ca fata în fata ești un om foarte ok. Chiar dacă poate le știi pe toate în materie de diagnoza, ar fi cazul sa o lași mai moale cu comentariile pe un ton superior de aici de pe forum. Nu reușești sa impresionezi pe nimeni... Poate doar în mod negativ

    Comment


    • Dacă ne-am fi întâlnit, știai deja că nu se pot folosi cheile cu 3 butoane 100%. (2 butoane din 3 nu înseamnă 100%)

      Aștept să văd care desface un uch și face reverse engineering pe banii/timpul lui... nu e niciun amator, toți stau la mură-n-gură.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Am urcat (link valabil 14 zile) baza de date PyRen\PyClip pyrendata_202Dacia.zip 10.3Mb (doar pentru X90, X52, XJF) pe: https://transfiles.ru/elkt0

        Comment


        • Mură-n-gură:
          Ca să deblochezi* portbagajul din cheie /card e nevoie de broască dedicată**+opritor (vezi clio4/captur/Kaptur, Logan II RUsia), buton de actionare din exterior*** (cum e la Duster ph3, etc) și piesele lipsă din uch

          * se autorizează folosirea butonul exterior de deschidere chiar dacă mașina e blocată, nu deschide efectiv portbagajul, vezi teaser
          ** cam greu cu mecanica, tablă ambutisată diferit
          *** imposibil de adaptat ok
          Attached Files
          Last edited by t0rquemada; 6 November 2020, 10:45.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • La navigația cu android auto pe un Logan 0.9 fab. 10.2019 pot activa ecodrive să afișeze pe ecranul navigației?

            Comment


            • DA

              Comment


              • Și cum se face asta mai exact?

                Comment


                • Salut! Cu interfata can clip v196 ,din ce modul pot activa functia de semnalizare impuls,logan 1.2 ,2013.
                  Pentru Hsa,am gasit,din abs.
                  Multumesc.
                  Noul Logan II 1.2 16V,75CP. Laureate
                  Solenza 1.4MPI,75Cp
                  Opel Astra G,Combi 1.7DTI 16V,75Cp

                  Comment


                  • playmaker831 : chiar daca activezi ecodrive, lumea vorbeste de instalat multiplexor ca sa si afiseze ceva. Ia legatura cu userul Torquemada, te ajuta el.

                    Comment


                    • Mulțumesc colegu,credeam că e o treabă ușoară, dar văd că pare ceva mai complicat și pt mine nu e ceva ce trebuie neapărat.

                      Comment


                      • Nu e complicat de activat EcoDrive dar tot trebuie multiplexor, se pot citi si discutiile de pe topicul dedicat. Si eu cred ca nu se merita, nu doresc sa mai vad si pe Medianav cat de ne-economic conduc, iar temperatura lichidului de racire (dar nu numai) o pot ”accesa” oricand.

                        @ mihai1205 semnalizarea impuls se poate activa din CLiP in UCH cu CF501 – Touch three times flashes (vezi si atasat pentru Logan\Sandero2), aceeasi comanda\adresa este si in DDT (ddt4all).

                        Pe „vreme” de pandemie ne mai ”ocupam” timpul cu una alta. La vechiul laptop (Compaq, 2001, WindowsXP, port serial, etc.) s-a cam dus bateria si mufele USB asa ca am achizitionat o alta ”jucarie” pentru programele de diagnoza dar nu numai (vezi atasat). Si o recomand (unul ce a inceput inca din 1992 cu vechile TIM-S) cu toata caldura, este exact ce trebuie pentru interfete si programele aferente: Windows7, tochscreen, port serial, USB, WiFI, BT, procesor si memorie buna dar mai ales rezistent (facut pentru conditii dure de utilizare, armata, politie, etc), cine doreste poate viziona si un filmulet cu ceva asemanator (dar mai „light” decat ce am luat): https://www.youtube.com/watch?v=Gc7E...ature=emb_logo , doar ce l-am configurat\testat cu toate interfele\programele ce le am si pot spune ca isi merita toti banii.
                        Pana acum l-am recomandat pe Marius din Cluj, multi colegi au achizitionat interfete de la el si au fost multumiti, acum ii recomand si pe cei din Craiova de la diagnoze4u, sunt seriosi, amabili, stiu ceea ce vand, etc. In tara doar 3-4 reselleri sunt OK, restul vand interfete, accesorii, rochii de mirese si tigai (e adevarat cu cativa lei mai ieftine dar in afara de prajit cartofi nu fac altceva, si sunt destui alti colegi care au achizitionat asa ceva). Desigur insa ca fiecare procedeaza asa cum doreste.
                        Attached Files

                        Comment


                        • Doar că în CLiP oficial nu există CF501, e o creație a celor care au clonat CLiP și au scos modificări pe bandă rulantă.

                          Pe original și sigur ai doar CF024, CF275, CF229, CF036,CF299, CF314, CF316
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Cu "creatiile" se poate activa foarte usor semanlizarea cu impuls, eu o am, sunt foarte multi altii care au activat-o, uite un alt exemplu ca nu neaparat "originalul-oficial" este si cel mai bun.
                            Verifica te rog mai bine datele despre CF-53 (oficiale, originale si sigure Panasonic). Iar ceea ce am scris ramane valabil: sunt foarte multumit de achizitia facuta, isi merita banii, fiecare cu opiniile si alegerile sale.

                            Comment


                            • CF-urile sunt configurările posibile din fișierele originale CLiP !

                              CF-53 e ok dar și mai ok e un CF-19 mark 7, fiecare pe banii lui.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Activarea semnalizarii cu impuls se poate face foarte usor si bine cu ajutorul acestor "creatii" si interfete clone ieftine. Cine doreste desigur ca poate folosi programul oficial si interfetele originale scumpe, insa rezultatul conteaza.

                                Si desigur fiecare cu preferintele sale, era si asta o optiune dar mie ecranul de 10.3" nu mi-a placut, prea mic.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google