Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nasol. Sa nu iei ceva ce numai Dacia se pare ca ofera... Pentru mine care am avut instalatie GPL pe masina anterioara (acum predata la REMAT), a fost factorul hotarator, fiindca initial n-am mai vrut Dacie. Ma rog, tu stii mai bine de ce ai facut aceasta alegere. Sa fie-ntr-un ceas bun!

    Stiu cum e cu dorinta de a avea masina mai repede. Si eu am dorit sa adaug scaune incalzite (nu erau la data comenzii initiale) si vopsea Brun Vison si a trebuit sa renunt, fiindca ma intarzia mai mult si chiar aveam nevoie de masina.
    Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
    Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

    Comment


    • Multumesc!
      Daca am sa simt stringent nevoia, am sa o pun mai tarziu instalatia de GPL!

      Comment


      • După 5 luni(15 ian.-11 iunie) a venit și mașina,Logan Eco-g 100 cu Medianav.

        Comment


        • Originally posted by playmaker831 View Post
          După 5 luni(15 ian.-11 iunie) a venit și mașina,Logan Eco-g 100 cu Medianav.
          Să o stăpânești sănătos, da' fără poze nu te credem
          Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

          Comment


          • Salut colegi!
            Am plasat si eu o comanda in data de 20/05/2021. Am achitat si avansul in aceeasi zi.
            Masina e Dacia Logan 3, 90TCE, culoare Gri Comete. Ca si optionale am ales volan imbracat in piele, pachetul 2 cu senzor de parcare, incalzire scaune, media nav 6 difuzoare, climatizare automata. Am sunat la Vocea Clientului pentru ca nici acum nu am primit vreun mail sau telefon cu data estimativa a iesirii din fabrica a masinii. Doamna de la VC mi-a spus ca nu au toate componentele pe stoc si ca masina este configurata mai complex, estimarea doamnei a fost undeva pe la sfarsitul lui noiembrie. Mi se pare cam mult, voi ce credeti?

            Comment


            • Salut! Azi, după ce am trimis un mail pentru informații, am primit și eu termenul de livrare: 14 Iulie. Comanda a fost plasata pe la începutul lunii Mai, și modificata o săptămână mai târziu pentru a afauga scaune încălzite. Este full option.
              Eastwood, as sugera sa contactezi reprezentanta pentru un termen mai real de livrare.

              Comment


              • Originally posted by Eastwood View Post
                Salut colegi!
                Am plasat si eu o comanda in data de 20/05/2021. Am achitat si avansul in aceeasi zi.
                Masina e Dacia Logan 3, 90TCE, culoare Gri Comete. Ca si optionale am ales volan imbracat in piele, pachetul 2 cu senzor de parcare, incalzire scaune, media nav 6 difuzoare, climatizare automata. Am sunat la Vocea Clientului pentru ca nici acum nu am primit vreun mail sau telefon cu data estimativa a iesirii din fabrica a masinii. Doamna de la VC mi-a spus ca nu au toate componentele pe stoc si ca masina este configurata mai complex, estimarea doamnei a fost undeva pe la sfarsitul lui noiembrie. Mi se pare cam mult, voi ce credeti?
                Te anunta dealerul cand are un termen, degeaba suni tu, mie dupa o luna mi-a dat termenul estimat de iesire din fabricatie...

                Comment


                • Azi m-a sunat dealerul ca vrea sa ne miscam mai repede cu documentele (certificatul de distrugere al vechii masini), fiindca, a zis el, Dacia lucreaza din nou in 3 schimburi si e foarte posibil sa vina mai repede masina. Primul termen era 28 iunie, iesirea din fabricatie. Max. 7 iulie masina la dealer.
                  Me happy!
                  Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                  Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                  Comment


                  • La mine a venit de săptămână trecuta. Sâmbăta am fos să o văd. Acum aștept sa între la "cosmetizare"
                    Bare transversale (portbagaj), apărători noroi, protecție uși, praguri iluminate, huse, respectiv autocolante personalizate. Bănuiesc, zilele acestea, o voi ridica.

                    Comment


                    • Cat sunt husele, cu montaj, te rog?
                      Cand am cerut detalii am aflat ca pretul lor este de aproximativ 700 ron iar montajul 670 ron.
                      Am zis ca este o greseala, dar mi s-a spus ca trebuie demontate complet scaunele si canapelele.

                      Comment


                      • 480 cu montaj. Dar, avea așa cum spui sunt unele de peste 700 RON. Deci aveau doua categorii. Bănuiesc ca cele mai scumpe, erau mai de calitate.În preț intra și montajul. Nu are cum să fie montajul cât produsul...
                        Last edited by mnv; 14 June 2021, 18:06.

                        Comment


                        • Pe langa faptul ca suntem off-topic... dar 5 milioane niste huse?! ... mai da-le-n...

                          Comment


                          • Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                            Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                            Comment


                            • Nu am luat husele de 700.
                              Mai caut.

                              Comment


                              • Pai, ai un link in postarea anterioara. ;)
                                Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                                Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google