Logan III - Comanda și Termen de Livrare

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Au scos din configurator nivelul de echipare Essential (posibil sa fie o eroare tehnica - site in lucru).
    Acum avem numai Comfort de la 12 800 euro (cu motor TCe90 si 5 viteze).

    Comment


    • Nu cred că mai funcționează aceiași abordare cu privire la vânzarea de mașini Dacia mă refer la variante acces /esențial sau confort și nici cumpărători nu cred că mai sunt aceiași

      Eu de exemplu n-am avut Dacie , am trecut la Dacie dupa ce am văzut că au umblat la platforma e mai confortabila fata de modelele anterioare

      Am trecut de la Mazda 6 și de la Opel la Dacia )

      Într-un fel mă întorc la Mazda, ! Logan are motor japonez de Nissan și sta la fel de prost cu tabla la fel că Mazda )))

      Comment


      • Iar pentru cei care vor o mașină mai repede ,sa intre pe vânzări online la Dacia se găsesc la Sandero stepwey cate vrei! au deja serie de caroserie și vin mai repede

        Comment


        • - din primăvara lui 2022 nu se mai montează cutia de 6 viteze (TL4) pe ESSENTIAL, ci numai pe COMFORT;
          - de la jumătatea lui Martie 2022 nu se mai poate comanda echiparea ACESS și nici motorul SCe 65;
          - de la sfârșitul lui Martie 2022 singura echipare disponibilă este COMFORT cu motoare TCe 90/ECO-G 100 și cu transmisii JH3 (5tr), TL4 (6tr) și DXK (CVT);
          - de la sfârșitul lui Martie 2022 se finalizează mașini fără componente electrice/electronice montate, mașina rămâne în parcarea fabricii în așteptarea componentelor lipsă;
          Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

          Comment


          • parca scot si culoarea maro din portofoliu? (brun vision) sau ma insel... si jantele, doar o singura optiune
            Last edited by Mihai2k4; 28 March 2022, 13:17.

            Comment


            • În 2021 a dispărut Brun Vison.
              În Feb 2022 a dispărut și culoarea Gris Highland.
              Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

              Comment


              • Originally posted by DFA View Post
                - din primăvara lui 2022 nu se mai montează cutia de 6 viteze (TL4) pe ESSENTIAL, ci numai pe COMFORT;
                - de la jumătatea lui Martie 2022 nu se mai poate comanda echiparea ACESS și nici motorul SCe 65;
                - de la sfârșitul lui Martie 2022 singura echipare disponibilă este COMFORT cu motoare TCe 90/ECO-G 100 și cu transmisii JH3 (5tr), TL4 (6tr) și DXK (CVT);
                - de la sfârșitul lui Martie 2022 se finalizează mașini fără componente electrice/electronice montate, mașina rămâne în parcarea fabricii în așteptarea componentelor lipsă;
                E JT4 (MT6 - 220 N.m) nu TL4 (MT6 - 260 N.m), TL4 nu s-a pus pe Logan III
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Nu mai durează mult și o să primim mașinile comandate precum mobila in cutii + instrucțiuni de montaj

                  Comment


                  • DFA daca am comandat culoare gri Highlands in Ianuarie se schimba culoare în gri moonstone ?

                    Comment


                    • Originally posted by Cristi NXC View Post

                      Au spus ca lor le monteaza cei de la Send Auto 92,am fost si eu la ei sa la montez,geamuri spate + luneta 500 lei folie Llumar 10 ani garantie (ma rog,durata de viata garantata,2 ani lucrarea lor...),
                      Cum au montat folia? Au demontat ceva pentru a pune folia, fețe uși, chedere, geamuri, etc. Vreau sa pun si eu când vine mașina dar vreau sa stiu dinainte ce implică.
                      Toate cu un scop ..

                      Comment


                      • Originally posted by Driver23 View Post
                        DFA daca am comandat culoare gri Highlands in Ianuarie se schimba culoare în gri moonstone ?
                        De regulă comenzile ferme rămân exact așa cum au fost comandate - deci primești EXACT ce ai comandat.

                        Dacă e imposibil, vei fi contactat despre schimbări - în teorie - pentru că sunt relatări că s-au făcut livrări de mașini care NU respectau comanda și s-a pus clientul în fața faptului împlinit....

                        Deci nu există o siguranță 100%...
                        Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                        Comment


                        • Originally posted by RoYeti View Post

                          Cum au montat folia? Au demontat ceva pentru a pune folia, fețe uși, chedere, geamuri, etc. Vreau sa pun si eu când vine mașina dar vreau sa stiu dinainte ce implică.
                          ......iți răspund eu, dacă e vorba de Send 92, Pitești-centura ;
                          - Da, la acest service, de specialitate, se demontează "toate cele", enumerate de tine, înlocuiesc clips-urile rupte la demontare, într.un cuvânt, "încearcă" sa le repună la loc, cum au fost. Daca ești împotriva demontarii, te sfătuiesc sa cauți altii.
                          Last edited by alex1ioan; 30 March 2022, 11:31.

                          Comment


                          • DFA ce presupune o comanda ferma ? Sa achiti toată suma de bani ( în cazul meu am achitat doar acontul )

                            Comment


                            • am trecut azi pe langa 4,5 masini/camioane (cum dracu le zice) alea de aduc masinile la showroom, toate sandero stepway cu emblema renault. se aduc oare masinile din rusia? )))

                              Comment


                              • Originally posted by Driver23 View Post
                                DFA ce presupune o comanda ferma ? Sa achiti toată suma de bani ( în cazul meu am achitat doar acontul )
                                Comandă fermă = plătit avans sau integral, ai bon de comandă și VIN temporar (fals).

                                Comanda o poți modifica între niște limite fără a schimba VIN-ul până în maxim 30 de zile până la fabricare.
                                Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google