Cu Sau Fara Ulei 2t In Combustibil

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu am reconditionat injectoarele acum vreo mie de km si nu era nici pic de calamina pe capetele injectoarelor.... folosesc ulei 2T de vreo 2 ani cred....
    Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

    Comment


    • Originally posted by ladislau View Post
      Intre timp s-a facut 36 de lei
      Nu ca nu am 36lei sa dau pe un bidon de ulei odata la cateva luni, dar nu ma simt bine sa stiu ca dau pe acelasi produs care era 20RON dintr-o data 36. Asa sunt eu Asa ca ma gandesc la varianta colegului de mai sus(Gan), sa caut un ulei 2T mai ieftin de drujbe, de scuter ceva. Aveti vreo recomandare?
      Last edited by lord_wader; 31 March 2014, 15:11.

      Comment


      • Kaufland 2T JASO FC bidon galben: 25RON/l.

        Comment


        • L.Merlin, Mol dynamic 2 T, jaso FD :13,99 lei/0,6 L
          Last edited by dragos firoiu; 31 March 2014, 15:27.
          ubi concordia ibi victoria

          Comment


          • Originally posted by popavlm View Post
            eu am reconditionat injectoarele acum vreo mie de km si nu era nici pic de calamina pe capetele injectoarelor.... folosesc ulei 2T de vreo 2 ani cred....
            Daca ai reconditionat injectoarele, ce rost a avut/are uleiul ?!?
            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

            Comment


            • sa unga pompa de motorina ... ca aia face span si distruge injectoarele
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • Sau pentru ca din seria zgomot redus de tzacaneala de injectoare ...

                Comment


                • Originally posted by Fratello View Post
                  Daca ai reconditionat injectoarele, ce rost a avut/are uleiul ?!?
                  pai, tu poti sa spui ceva concret despre rolul uleiului?
                  parerea mea este ca mai unge pompa si clar, reduce zgomotele ....si ma simt "mai linistit" cand bag amestecul chiar daca ar fi placebo...
                  Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                  Comment


                  • Originally posted by popavlm View Post
                    eu am reconditionat injectoarele acum vreo mie de km si nu era nici pic de calamina pe capetele injectoarelor.... folosesc ulei 2T de vreo 2 ani cred....

                    Nu ai cum sa ai calamine pe injectoare. Problema se afla in interiorul injectoarelor. Nu are rost sa bagati ulei. Doar motorina buna. Adica bagi ulei, si tot repari injectoarele! Nu vad rostul uleiului. Pot pica injectoarele si din cauza combustibilului neconform, fara a avea pilitura in sistem. E clar ca daca iti cad toate injectoarele, drept cauza este una comuna. Combustibilul.

                    Originally posted by Fratello View Post
                    Daca ai reconditionat injectoarele, ce rost a avut/are uleiul ?!?

                    Vezi ca tot la ce ti-am zis eu se adevereste!

                    Originally posted by 827sam View Post
                    sa unga pompa de motorina ... ca aia face span si distruge injectoarele
                    Asta e parerea ta de necunoscator. Mai bine ai fi tacut, ca vad ca nici macar nu ai dci.
                    Last edited by adicata2003; 31 March 2014, 18:06. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Originally posted by madhorsefuzzy View Post
                      Kaufland 2T JASO FC bidon galben: 25RON/l.
                      Multumesc, ma duc azi. De curiozitate am sa trec si pe la Lukoil sa vad ce au.

                      Comment


                      • Originally posted by adicata2003 View Post


                        Asta e parerea ta de necunoscator. Mai bine ai fi tacut, ca vad ca nici macar nu ai dci.

                        Bine mai suparatule, n-are voie omul sa vorbeasca de diesel daca are benzinar ?
                        Din ce am citit eu, bineinteles ca si necunoscator, motorina euro 5 e mai putin grasa decat cea euro4 si euro3, astfel pompele fabricate acum 7 ani ar fi avut nevoie de un combustibil mai gras (si nu in lipide).
                        Daca tu esti mai destept fiindca ti-ai dat doctoratul in inginerie (sau nu?) macar vorbeste mai frumos pentru a intelege oricine.
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • Am cumparat azi ulei mol dynamic 2t la pret de 19 ron.1L
                          http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                          Comment


                          • puteti sa bagati si de rapita, dupa mine.

                            Comment


                            • Originally posted by FLR View Post
                              Am cumparat azi ulei mol dynamic 2t la pret de 19 ron.1L
                              De unde? am auzit ca pretul nou e 36RON

                              Am fost in Kaufland sa vad "bidonul galben" cu ulei 2T: http://www.kaufland.ro/Home/02_Sorti.../index.jsp#top

                              Interesant, are norma JASO FC/API TC, fabricat in Germania se pare de o firma....care nu e precizata, dar prea putin conteaza la 24.99RON. Daca nu gasesc nimic mai cu motz (la acelasi pret la Petrom sau pe la Husqvarna il cumpar).

                              Comment


                              • mai nou am trecut pe metabond..
                                o mica demonstratie pentru cine nu a vazut inca..
                                DEMONSTRATIE PRACTICA cu STAND DE PROBADetalii: www.backfocus.roTratament motor si cutii de viteze: METABOND M, C, GOLD, OLD SPEZIAL si GT •reduce frecarea ...
                                sigpic http://www.loganclub.ro/forum/sm_01_uli-t17461p16.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google