LOGAN kissfm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Si ce crezi ca alea pe benzina nu merita si ele o directie electro hidraulica?
    @Dragos Dobre - face ceva mai tare la inceput , iar pe parcurs, tiuitul va mai pierde din intensitate, sau cred ca deja te vei obisnui cu el, ) . In rest felicitari pt. masina !

    Cu stima , FLO.
    , sunt cu ochii pe voi !
    :thumbsup:

    Comment


    • #92
      Multam mult ptr sfaturi si pentru urari baietzi!!
      M-am mai linistit cu tziuitul ala de la directie....
      Abia astept sa trec cu golanul de 1500 km sa vad si eu asa ... ce poate motorul asta de 85 cp ...... asa la prima vedere .. parca e .. jvacnos .
      Ptr cine are DCI ..... ce furnizor de motorina recomandati ???/

      Comment


      • #93
        Io bag Petrom si merge ceas!

        Comment


        • #94
          @Dragos - referitor la ce motorina (furnizor), sa bagi la golan, ai atins un subiect foarte delicat. Normal ca acum vor incepe sa curga sfaturi si bineanteles ca fiecare isi lauda "furnizorul". Eu de cand am luat masina, am ars doar motorina de la Rompetrol, Effix E4, si nu am avut nici o problema. Cand te hotarasti pe un anume furnizor , inceraca sa mergi doar cu el , si cu aceiasi statie si pompa. Sa speram ca faci o alegere buna.
          Cu stima , FLO.
          , sunt cu ochii pe voi !
          :thumbsup:

          Comment


          • #95
            logan kissfm

            Salut . Mi-am facut comanda de logan Kissfm varianta de 1.6 mpi , si mi-a zis ca imi vine pe 12 decembrie , astept cu nerabdare . Arata super masina , mi-am ales si culoarea din prezentare . Si dotarile sunt foarte bune . Sper sa nu fiu dezamagit de alegerea facuta .

            Comment


            • #96
              am si eu o intrebar. logan kiss fm vine numai in culoarea aia rosie tip kiss fm sau e disponibila toata paleta de culori? eu nu prea ma impac bine cu rosu pe masini si de asta intreb ca e oferta buna in paralel cu laureat plus. ma refer la motor de 1.4! kiss fm are si geamuri electrice spate ca nu mai tin minte
              offtopic: un obd tuning dupa cati km e recomandat sa se faca ? si asta am uitat :P si nu prea am timp sa caut acum! ms mult
              Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

              Comment


              • #97
                Salutare baietzi, ridic si eu o problema aici pe forum (nu stiu sigur daca aici trebuie ... dar .. in sfarsit)
                - mie mi se pare ca pedala de frana nu este destul de sensibila adica, daca apas pedala mai usor nu se aprind stopurile ( mentionez ca masina se infraneaza corespunzator ) ... si imi este frica sa nu ma trozneasca vreunul ... asa .. pe la spate ESTE PROBLEMA SAU ASA SE INTAMPLA SI LA VOI ?

                Daca se mai intampla si la altcineva va rog sa- dati si mie niste explicatii
                / logan kiss 1,5 dci 85 cp /

                Comment


                • #98
                  Originally posted by yoz13
                  am si eu o intrebar. logan kiss fm vine numai in culoarea aia rosie tip kiss fm sau e disponibila toata paleta de culori? eu nu prea ma impac bine cu rosu pe masini si de asta intreb ca e oferta buna in paralel cu laureat plus. ma refer la motor de 1.4! kiss fm are si geamuri electrice spate ca nu mai tin minte
                  offtopic: un obd tuning dupa cati km e recomandat sa se faca ? si asta am uitat :P si nu prea am timp sa caut acum! ms mult

                  salut...
                  versiunea kissfm vine in ce culoare vrei tu sa comanzi, iar ca dotari ...e mai usor sa iti spun ce nu are....este fara geamuri electrice spate, fara jante (sunt optionale, costa 300 E in plus), fara oglinzi marite ca la versiunea "prestige"...in rest are de la ABS, AC...... pana la volan si schimbator din piele si bord de prestige...; daca tot nu te-am lamurit...intra aici si poti sa compari dotarile intre versiuni
                  uite si link-ul :http://www.dacia.ro/logan/dotari
                  eu tot versiunea asta am comandat numai ca e motor 1.5 dci 85 cp...si sunt multumit de alegerea (pret/dotari)pe care am facut-o.

                  iar in legatura cu tunning-ul....nu ma pricep sa-ti spun
                  Last edited by balauron; 5 December 2007, 23:10.
                  "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul !!"

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by dragosdobre1981
                    - mie mi se pare ca pedala de frana nu este destul de sensibila adica, daca apas pedala mai usor nu se aprind stopurile ( mentionez ca masina se infraneaza corespunzator ) ... si imi este frica sa nu ma trozneasca vreunul ... asa .. pe la spate ESTE PROBLEMA SAU ASA SE INTAMPLA SI LA VOI ?
                    Se poate regla treaba asta.
                    Sub pedala de frana exista un contact cu 2 fire. Acesta poate fi reglat prin infiletare sau desfiletare pentru a regla aprinderea stopurilor.

                    @yoz13: Chiptuning se poate face oricand, dar recomandat este dupa 10.000 km.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • Multzam mult andrei - asta presupun ca pot sa o fac si eu nu trebuie sa merg la service nu?

                      Comment


                      • Nu trebuie sa mergi in service pentru asta, se face foarte usor.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • Stie cineva exact modelul de radio cu MP3 player de pe Logan Kiss FM? Intreb pentru ca pe situl Blaupunkt nu am gasit nici un model care sa arate ca cel din masina.

                          PS: eu imi ridic Loganu peste doua zile
                          Logan Kiss FM 1.6MPI IS-29-FLY

                          Comment


                          • E Blaupunkt, stai linistit. Nu o sa-l gasesti la vanzare pe altundeva, si eu am cautat. E un model mai vechi si probabil mai ieftin. E urat cu spume dar merge binisor pentru cine nu vrea mare lucru de la sistemul audio cu care e echipat loganul nou.

                            Comment


                            • Nici nu mi-am pus problema ca nu ar fi Blaupunkt, dar eram curios sa caut un manual exact pentru modelul respectiv (nu ca nu as sti sa apas pe butoane, dar imi place sa fiu pregatit temeinic inainte sa le apas).

                              A dat cineva jos stickerul cu KissFM? Mi-e cam frica sa bag un cutter pe sub el, poate imi recomanda cineva o alta solutie.
                              Logan Kiss FM 1.6MPI IS-29-FLY

                              Comment


                              • lasa stikerul acolo ce ai cu el

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google