Manifestarile ABS-ului

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NU o dam in chestii personale da?
    Ala din poza aia e gaz 69.

    Comment


    • Credeam ca sti de gluma. Stai linistit si eu sunt fan masini de epoca. Mi-ar placea un IMS vechi, dar sa fie original si sa arate bine. Numai ca pretul este destul de piperat. Numai bine.

      Comment


      • la o gluma se mai pune si un smiley ceva , e interpretabil , dar na.
        romanul stie doar sa eticheteze , asta a facut toata viata lui.
        am mai zis o data , din discutia despre abs , ca mareste distanta de franare pe umed/zpd/mazga etc , sa ajuns la fel de fel de discutii neprietenoase , din partea unora care mai intai vorbesc si pe urma gandesc.

        Comment


        • Iarna asta cand a fost ninsoarea aia mare daca nu aveam abs ma opream cu masina in scoala. E o intersectie la care ai un stop si goneam putin aproximativ 50 km/h. Am calcat frana si vazand ca nu am ce face sa o opresc am virat stanga. Nu am pierdut deloc controlul directiei si nici aderenta in timpul franari. Deci DA ABS-ul este foarte bun si iarna si vara.

          Comment


          • Probleme Martor Bord, Abs

            Salut băieţi...
            Am şi eu o problemă... Am un logan 1.5dci 70 cai, din 2007, are 25000 km... şi de curând m-a pocnit o dobitoacă în roata faţă dreapta... şi am dus-o la service pe asigurarea ei, şi toate bune şi frumoase ... mi.au schimbat amortizorul, porfuzeta şi rulmentu... şi cică la geometrie a ieşit bine.
            Am luat maşina am plecat de acolo, şi am mers vreo 10 km... după care mi s-a aprins martoru' de abs şi martoru' de frână de mână... Care să fie problemă? Mi-au umblat ăia la service la ea? sau e o problemă de soft?
            Aţi mai întâmpinat aşa probleme?
            Vă rog să mă ajutaţi...

            Comment


            • maqrtorul de abs semnaleaza o problema la sistemul abs
              martorul frana de mana iti arata ca nu mai ai lichid de frana
              daca era problema din soft presupun ca ar fi trebuit sa se aprinda de cand ai plecat, eu cred ca nu au facut treaba pana la sfarsit, si sunt ceva pierderi de lichid, etc
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Goodwil View Post
                Salut băieţi...
                mi.au schimbat amortizorul, porfuzeta şi rulmentu...
                rulmentu nu este de care trebuie, sunt mai multe tipuri de rulment pentru ABS... de acolo ai si problema, masina avand impresia ca rotile din fata se invart diferit fata de cele din spate...
                B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                Comment


                • Salut băieţi.. am si eu o problema la al meu logan imi scartiaua franele cand apasam pedala mam dus la o vulcanizaresaam schimb rotile de iarna- vara iam zis lu ala daca poate face ceva sa nu mai scarite si mia dat cu WD-40 pe discuri si acuma sa vad ca nu mai am frane cum pot remedia?
                  Last edited by cosmin_BR; 1 May 2011, 22:59.

                  Comment


                  • ii bagi wd40-u' in c.u.r. la idiot. nu se remediaza, dar macar te distrezi...
                    curata bine discurile si placutele cu alcool sau orice altceva degresant. distractia e ca desfaci etrierul ca scoti placutele, pt ca alea o data imbibate cu ulei, poti tu sa cureti discurile cat vrei...
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • Hahahahahahahahahaha!!! Scuze ca rad dar "mecanicul" ala trebuie impuscat daca ti-a dat cu WD40 pe discuri.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • nu era mecanic, era vulcanizator

                        Comment


                        • si ce, aia au dreptul sa fie retardati? cum sa ungi mah discurile cu vaselina !?...
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Nu cred ca ala nu stia de treaba asta.Cred ca pur si simplu a fost rautacios.Sunt "meseriasi"de genul asta care vad ca nu te pricepi si isi bat joc de tine.Genul asta ar merita una in freza ,ca sa nu mai faca de astea.
                            Welcome to the Club, We Have Jackets !

                            Comment


                            • Pe langa faptul ca radem de idiotenia "mecanicului" chiar ar merita vreo doua in freza.Daca facea accident?! Degreseaza discurile si cred ca placutele le poti arunca...eventual in capul aluia.Sau incearca sa le dai cu smirghel,poate face ceva - strict la placute ma refer.

                              Comment


                              • am trait s-o auzim si pe asta... asta e ca -n bancul ala cu uleiul de pila . felicitari

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google