Atentie----> Protectii Aripi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Masina mea este din 2006 si au fost montate protectiile in 2007 suntem in 2014 si vreau sa zic ca este intradevar o protectie a aripilor nu am gram de rugina.Mentionez ca au fost montate pe garantie la dacia .Conteaza si cine si cum le monteaza

    Comment


    • Mai mult conteaza sa fi fost zona curata, fara rugina, vopsea nesarita / umflata. Ideal de montat asa.
      Io am pus protectiile tarziu (prin 2009 sau 2010), cand sarise vopseaua de pe aproape toata muchia dreapta spate (stg. spate, foarte putine zona) si pe fata aproape deloc. Drumuri de kkt pline de pietre...Nu ruginise in decursu' timpului deloc, am neglijat din lipsa de timp.
      Oricum, am tratat bine zona, am curatat, grunduit si corectat cu vopsea doar local, dupa care am aplicat protectiile alea.
      Culmea e ca se tine bine zona d.p.d.v. al ruginii si acum, dupa cca. 4 ani de cand le-am montat.

      Comment


      • Vor rezista si 10 ani daca le-ai pus bine
        Last edited by 77sky; 27 February 2014, 00:07.

        Comment


        • Le-a pus un "caroserist" la dacia...da' am stat in sufletu' lui cand le-a pus, deci zic io ca le-a pus bine

          Comment


          • protectii aripi

            Cele de pe fata le am montat cu silicon sanitar oare acel silicon va ataca vopseaua?am incercat si cu banda dublu adeziva Bison Car tape dar nu prea am fost multumit si am apelat la acest silicon oare am facut bine?

            Comment


            • Merge bagata vaselina in protectii innainte de montare?
              Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
              Cine este interesat ma poate contacta pe privat
              sigpic

              Comment


              • Si cum le mai lipesti?

                Comment


                • Nu cred ca ai facut bine cu silicon,mai bine era cu banda,parerea mea,mie frica sa nu atace vopseaua,bafta.

                  Comment


                  • Pe viitor cred ca o sa-mi pun si eu protectii pana in prezent umblu fara si momentan e ok nu mi-a ruginit , sarit sau alte chestii pe la vopsea dar cert e ca si la cata ceara am pus mai ales pe fata pe acea muschie a contat foarte mult.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Originally posted by faraonw View Post
                      Merge bagata vaselina in protectii innainte de montare?
                      merge,eu am bagat si dupa 1 an nici o problema.oricum nu am nici o urma de rugina dupa 8 ani,cred ca e noroc.

                      Comment


                      • Mi-am achizitionat si eu aceste ornamente/protectii pt aripi de pe piesenet sunt modelul lat. Nu stiu cum se monteaza pe fata cel putin , imi puteti da cateva detaili ?
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • Veau sa pun aceste protectii fara banda dublu adeziva. Exista in comert vreo solutie , gen silicon care sa lipeasca dar fara sa atace vopseaua masinii ?
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • Acele protectii tin umezeala si pamant ud in spatele aripilor. E pacat de tabla sa pui asa ceva. Am vazut loganuri, care dupa ce le-au dat jos, toata muchia aripii era ruginita.
                            sigpic

                            Comment


                            • Ruginesc daca s-au pus acele protectii cand deja vopseaua era sarita , ceea ce la mine nu este cazul.
                              Eu vreu sa le montez dar fara acele benzi dublu adezive si nu stiu daca pot cumpara din comert vreun silicon care sa nu atace vopseaua .
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • O sa te convingi singur daca ruginesc sau nu aripile.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google