Atentie----> Protectii Aripi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cel mai tare m-a framanta gandul ca, cand le dau jos sa nu ia si vopsea si altele nu pun tot alea vreau sa le folosesc dar de cat sa-mi fac treaba asa fara rost mai degraba stau in banca mea acele plasticuri is puse din fabrica dar tot ma bate un gand sa le dau jos dar am o frica.

    Comment


    • ce crezi ca poate fi acolo? niste praf? stai linistit. stii vorba "daca ceva functioneaza nu te apuca sa-l repari".
      Computer, did we bring batteries?... Computer?...

      Comment


      • Eu am masina din aprilie 2008 si parca am primit o scrisoare de la Dacia sa ma duc sa imi puna protectii si sa faca tratamentul ala cu ceara acum mult timp dar nu m-am dus. Intrebarea de 5 puncte este - pot sa ma mai duc acum ? Din moment ce ei m-au chemat este gratis operatiunea, nu ?
        '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

        Comment


        • Originally posted by TopCat View Post
          ce crezi ca poate fi acolo? niste praf? stai linistit. stii vorba "daca ceva functioneaza nu te apuca sa-l repari".
          praf, mizerie, noroi, pietrecele mici, apa ( in ziua respectiva a plouat ) si alte minuni. n-am avut curajul sa dau si altele jos,am dat una doar si nu am reusit sa o pun inapoi
          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

          Comment


          • Originally posted by Shakar View Post
            Eu am masina din aprilie 2008 si parca am primit o scrisoare de la Dacia sa ma duc sa imi puna protectii si sa faca tratamentul ala cu ceara acum mult timp dar nu m-am dus. Intrebarea de 5 puncte este - pot sa ma mai duc acum ? Din moment ce ei m-au chemat este gratis operatiunea, nu ?
            Atata timp cat ai primit scrisoarea de la Dacia, eu zic sa te duci. Eu nu am primit nici o scrisoare si tot m-am dus, operatiunea am facut-o in reprezentanta la Nesty, s-a dat cu ceara dupa care sau montat protectiile de aripi, totul GRATIS!
            Daca nici la pomana nu suntem buni... .
            sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

            Comment


            • Eu mi-am montat singur protectii aripi acum un an.Super multumit de ele.Cele de pe fata au inceput sa se dezlipeasca si balteste apa acolo.Cele de pe spate nu au probleme(stau de zici ca-s sudate acolo).Maine voi da protectiile de pe fata jos.Pentru remontaj am cumparat o banda dublu adeziva la 18 lei.Este speciala pentru industria auto.Cred ca e buna(tine pana la 40kg,temperatura de la -40 la 120 grade si rezistenta la apa).

              Comment


              • Mai este valabila chestia cu protejarea impotriva ruginii montand protectii aripi la ph2? Ma gandesc sa-mi pun si eu , dar ma gandesc ca au facut ph2-ul mai bun pe la aripi.

                Comment


                • oricat de bine ar fi facut, pietricica tot va "ciupi" vopseaua. asta e regula fara exceptie indiferent de marca masinii.
                  Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                  Comment


                  • Am avut vreo 2 ani protectii la aripi si le am schimbat cu modelul ala mai lat si nu a avut pic de rugina .Sunt foarte mutumit de ele.Dar am mai vazut ceva interesant ..unde potem gasi asa ceva
                    Attached Files

                    Comment


                    • Cateva pareri despre acele protectii de la portiere.........

                      Comment


                      • Originally posted by adrian22 View Post
                        Am avut vreo 2 ani protectii la aripi si le am schimbat cu modelul ala mai lat si nu a avut pic de rugina .Sunt foarte mutumit de ele.Dar am mai vazut ceva interesant ..unde potem gasi asa ceva

                        Pareri?!?!

                        Pai, estetic vorbind acele ornamente de plastic (din poza atasata de tine cu Renault Logan) atasate pe usa nu sunt prea placute, mie unu chiar nu imi plac, iar ca protectie ioc. Sunt foarte bune pentru a strange apa si mizeria intr-un final rugina.

                        Protectiile de la aripi chiar sunt bune, si eu le am pe masina de aproape 3 ani si nu am nici un pic de rugina. Protejeaza foarte bine marginea de pietricelele aruncate de roata.
                        Last edited by florin.fanatik; 18 March 2012, 19:45.
                        sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                        Comment


                        • inceraca sa masori usa din spate a unui sandero. eu am protectiile alea pe sandero(varianta laureat). nu sunt chiar asa dar sunt protectii in partea de jos a usilor. cum usa de la sofer sigur e identica cu cea de la logan, intrebarea e : daca difera dimensiunea usilor de pe spate.

                          eu mi-as dori stergatoare ca cele din poza. cred ca la loganul acela nu ramane v-ul ala enervant.
                          fara

                          Comment


                          • si la mine a sarit putin vopseaua la aripi spate dar am rezolvato eu cu putin chit si vopsea si e ok am cumparat acum protectii originale 40 ronifata/spate cele mai micute mai finute avea si mai late la 70 roni setul fata/spate din targ vitan urmeaza sa le pun sa mai treaca ploile mai am o problema cu rugina sus pe masina 3 pucte foarte mici dar nu le las an locuri diferite
                            Attached Files
                            Last edited by 77sky; 15 April 2012, 08:41.

                            Comment


                            • acum cateva zile m-am gandit sa dau si eu jos aceste protectii de aripi sa vad ce se ascunde pe sub ele . Spre uimirea mea aripile sunt perfect curate fara nici o urma de rugina. Voi ce ziceti sa le mai montez inapoi sau nu ?

                              Pozele initiale au fost editate. Data viitoare te rog sa folosesti pentru inserare foto DOAR functia ''Gestiunea Atasamentelor'' a forumului!
                              Attached Files
                              Last edited by 77sky; 8 July 2013, 23:08.

                              Comment


                              • NU LE MAI MONTA;la loganul meu aripile din spate sunt distruse rau de tot in locul acestor protectii, care au fost puse in service cand am fost chemat de cei de la Pitesti; loganul meu este din 2005;initial am vazut vopseaua umflata deasupra lor si cand le-am demontat surpriza total neplacuta;in anumite locuri pe margine nu mai exista tabla(era ceva ca un putregai de rugina cara a cazut jos)poate am timp de ceva poze pentru postare si trimitere la vocea clientului;ar trebui sa vada aceasta porcarie renumitul STROE;in viata mea nu o sa mai cumpar aceasta masina minunata.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google