Atentie----> Protectii Aripi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 40 lei la iasi in bazar iar la caremin 200 setul

    Comment


    • stii cat costa cele de stepway? e vreo 10 milioane bucata. si nu ai ce face cu ele decat daca montezi si pragurile. praguri care se pot adapta cu gauri in caroserie...deci NU.
      fara

      Comment


      • Mi-am luat un set de protectii aripi,doar pe spate si vreau sa le montez acuma inainte sa vina iarna ,daca tot am vopsit aripile cum am avut accident si sa nu mai sara iara vopseaua,sa se ciupeasca.Pe partea stanga e ok,n-am treaba,dar pe dreapta,mi-au pus ceva ca un mastic sau silicon,care a ingrosat aripa,deoarece a fost inlocuita si nu mai pot prinde protectia,sau si daca o prind,sigur o sa ramana spatiu intre aripa si protectie.

        Are o banda adeziva care face sa nu ramana spatiu intre plastic si partea exterioara a aripii.Daca ramane spatiu in interior,nu are nimic?Ma gandesc ca daca o sa ramana mizeria,apa,sare, etc.Cum sa fac?
        Cumpar volan de Duster

        Comment


        • nu stiti cumva de unde pot procura si io aceste protectii de aripi dar pentru sandero???(in afara de dealer)multumesc anticipat

          Comment


          • Eu nu inteleg dupa ce criterii sau pus aceste aparatori de plastic care se pun pe muchia aripii am vecin cu prestige care nu are muchia de la aripa "invelita" cu plastic si a sarit toata vopseaua si eu care am model Ambiance am plasticul ala la toate 4 aripi am vazut si loganuri care aveau numai pe aripile din spate.

            Comment


            • Protectii s-au montat numai pe masinile care au fost fabricate pana in 2007, dupa acest an s-au montat numai la cerere si contracost.
              Nu a contat varianta de echipare!
              sigpicTransport marfa !

              Comment


              • Salutare tuturor! Am montate protectii aripi din 2008 cand am achizitionat masina. Sunt foarte practice. Protejeaza muchiile aripilor de criblura si alte minuni care mai sar de pe asfalt si care ar putea ciobi vopseaua. In urma unei interventii la aripa stanga(2010), cand am fost nevoit sa inlocuiesc protectia aripii am descoperit ca muchia aripii era intacta, fara urme de rugina , vopseaua era impecabila. Sunt foarte utile mai ales in cazul unei tamponari usoare in zona aripilor. Recomand tuturor sa-si monteze aceste protectii pentru aripi avand in vedere starea drumurilor noastre, unde oricand poate aparea o problema din cauza "proiectilelor" de pe sosea: criblura, materil antiderapant, etc.

                Comment


                • mertita ! unul din putinele ,,adaosuri" care isi merita banii..

                  Comment


                  • Le am montate de 1 an de zile si sint foarte multumit. Tinind cont de calitatea execrabila a vopselei si de starea drumurilor pe care rulam le consider absolut necesare.

                    Comment


                    • Si eu am protectii montate de aproape 3 ani si sunt multumit pana acum de ele, sa vad de acum incolo.

                      Comment


                      • Am tot cautat prin constanta si nu am gasit,decat la reprezentanta unde nu-mi covine pretul ,daca stie cineva unde gasesc in constanta,sa-mi zica si mie ,multumesc
                        http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

                        Comment


                        • Eu am montat protectiile doar pentru look, dar uite ca sunt utile la ceva.
                          Astept cat mai multe opinii : PH-22-BFC

                          Comment


                          • As vrea sa dau jos protectile de la aripi sa vad ce este acolo daca am ceva de retusat.Din cate am observat parca sunt lipite acolo, se dau jos greu ? cum le pun inapoi cu ce le lipesc ?

                            Comment


                            • nu e mare lucru de dat jos. trebuie dezlipite cu atentie. daca ai avea o suflanta cu aer cald ar fi excelent. insa dupa ce le dai jos va trebui sa cureti banda autoadeziva de pe ele si sa pui alta daca vrei sa le refolosesti.
                              Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                              Comment


                              • eu zic sa stai cuminte si sa nu le dai jos, risti sa le iei cu vopsea cu tot pe unele portiuni. Plus ca sa le cureti si sa fixezi alta banda pe ele muncesti juma de zi . Asa ca mai bine nu-ti faci de lucru sau daca totusi nu te poti abtine achizitioneaza 2 baghete din timp iar pe astea indeparteaza-le cu cea mai mare grija.
                                Pain brings out the truth in us all...
                                ...how much truth can you stand?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google