Atentie----> Protectii Aripi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Loganul are garantie anticoroziune 6 ani.La oale depinde cat de multa rugina ai,ca daca ai doar mici puncte poti smirghelui tu si vopsi.

    Comment


    • Originally posted by daperom View Post
      voi chiar credeti ca idioteniile alea de plastic va ajuta la ceva daca vopseaua data de uzina e proasta?ia apasati voi cei care aveti asa ceva pe ele din exterior si o sa vedeti cum musteste apa si apoi pipaiti pe dedesubt sa vedeti cum sta noroiul ud pe acolo (pentru ca noroiul ala nu se mai curata nici la spalatorie).asa o sa va dati seama cat de bine a-ti [SIC] rezolvat problema cu rugina.alea nu fac decat sa ascunda rugina aparuta cat mai mult timp(una e sa ai rugina pe o masina de 2 ani,alta e sa ai pe o masina de 5-6 ani,poate intre timp o si vinzi)
      Apa musteste pana se usuca. Noroiul la fel. Acelasi lucru se intampla si cand ploua - pe caroserie curge apa si, surpriza, nu rugineste. A, daca e o lovitura de la o piatra unde a sarit vopseaua pana la tabla, atunci da, rugineste. De aici ideea ca ar fi bine sa o protejam pe unde tot sar pietre, cu niste idiotenii de plastic.

      Comment


      • Am deschis si un topic pe tema asta, am si eu protectiile astea sunt indecis daca sa le montez sau nu pt ca nu sunt de origine din cate imi dau seama.
        Masina este din 2005, nu are probleme cu rugina, dar mai citeam pe aici de un call-back care l-au facut cei de la Dacia pt o ceruire in diverse zone ale caroseriei la masinile facute inainte de martie 2006.Trebuie sa o fac si eu?Ma costa ceva la reprezentanta?

        Comment


        • Nu te costa nimic ceruirea si e bine sa o faci macar preventiv. Ai putea sa te grabesti daca masina e din 2005, garantia anticoroziune e de 6 ani dupaia platesti daca o vrei.

          Comment


          • Sunt de aceiasi parere cu mikebike72.Du-te si fa o ceruire ca e bine pt masina.Eu o am de noua,luata in noiembrie 2006 si m-au chemat la ceruire.Mi-au pus in praguri,usi,capota motor parca,cam peste tot.Protectii nu mi-au pus ca ziceau ca pun numai pt cei cu masinile pana in 2006.Le-am pus eu ulterior,adica acum vreo luna.

            Comment


            • Originally posted by Octavian___31 View Post
              Ma rog.
              Nici la Mertanu lu' tata (W124) vechi de douj' de ani n-are rugina la aripi.
              La Logan se potriveste, si asa are veleitati offroad cu garda lui, dar sa vezi la un Passat sau 407 protectii la aripi, e chiar nasol.
              Ehe...pe vremea aia se faceau masini fiabile
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • din pacate, chiar se poate!
                eu am un logan din 2005, care a beneficiat de "tratamentul special" si acum pe aripa dreapta spate prezinta urme de rugina

                Comment


                • Originally posted by daperom View Post
                  voi chiar credeti ca idioteniile alea de plastic va ajuta la ceva daca vopseaua data de uzina e proasta?ia apasati voi cei care aveti asa ceva pe ele din exterior si o sa vedeti cum musteste apa si apoi pipaiti pe dedesubt sa vedeti cum sta noroiul ud pe acolo (pentru ca noroiul ala nu se mai curata nici la spalatorie).asa o sa va dati seama cat de bine a-ti rezolvat problema cu rugina.alea nu fac decat sa ascunda rugina aparuta cat mai mult timp(una e sa ai rugina pe o masina de 2 ani,alta e sa ai pe o masina de 5-6 ani,poate intre timp o si vinzi)
                  Ciudata impresie tocmai de la un user cu nume de dealer Dacia...si mai ciudat ca de acolo mi-am cumparat/montat protectiile pentru aripi.Insa cred ca ele isi au rostul lor.

                  Comment


                  • si eu as vrea sa ii fac o ceruiure ! ... masina e din noiebrie 2007 ...dar ce trebuie sa fac ? merg la dealer si ata ? nu se plateste ?
                    Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                    Comment


                    • Cica daca e dupa toamna lui 2006, nu mai necesita ceruire.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Si masina mea este din octombrie 2007 si am fost la dacia si i-am intrebat de programul de ceruire si atuncea mi-au cerut talonul sa verifice si au batut pe calculator si au zis ca nu este nevoie ca este facuta din fabrica calumea nu ca precedentele serii,de curios am dat jos nocheta din portbagaj si m-am uitat si sa sti ca este ceruita cu trebuie am dat si acele dopuri de plastic jos si am bagat degetul si intradevar este ceara ca m-am uns pe deget!

                        Comment


                        • nu stiu daca postez bine aici...dar vreau sa va intreb de unde pot gasi si io acele protectii de aripi dar pentru sandero...is innebunit dupa ele si nu le gasesc la nici un magazin aici in oras unde stau...la dealer is o gramada de bani...(

                          Comment


                          • la dezmembrari )
                            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                            Comment


                            • daca iei de la dezmembrari iti mai trebuie o banda dublu adeziva.
                              mai poti gasi prin targuri.
                              Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                              Comment


                              • eu am dat o protectie jos, ca era delipita si murdara pe dinauntru si nu am putut sa o pun inapoi. e modelul cu 4 suruburi. am incercat cu o banda dublu adeziva la 10 lei, si apoi cu un silicon folosit in constructii ( pt lemn, plastic, fier etc ) sugestii ?
                                " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google