Atentie----> Protectii Aripi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • tudor nu pune banda adeziva .. arata urat .. mai bine lipesti cu mastic siliconic daca nu e posibil sa strangi suruburile sau vb unui coleg de forum "maselute".

    Mult succes.

    Comment


    • Bogdan20cj,eu vorbeam de banda dublu adeziva adica exact asa ca aia care se afla pe ele la cumparare.o dezlipesti pe cea veche si pui banda noua.

      Comment


      • vlad 24 asa da .. scuze, nu am inteles despre ce fel de banda vrei sa pui.. da asa ai dreptate e buna asta de care zici.. spor

        Comment


        • Cum este posibil ca dupa 3,5 ani sa apara rugina la aripi? Am fost si mi s-a facut ceruire ,dar de rugina nu ia interesat .Am sunat la vocea clientului si mi sa spus ca daca nu am facut revizia anticoroziune am pierdut garantia ptr caroserie .Este adevarat? Nu sunt deacord cu acele plasticuri care se lipesc , sunt ptr estetic dar nu ptr a lungii viata aripii.Separe ca avem marfa romaneasca cu pret european ,pacat .

          In atentia celor care vor sa cumpere un logan "fratilor mai bine va luati una la mana a-2-a din germania decat una noua din romania "In ziua de azi conteaza cantitatea nu calitatea
          Last edited by MIHAI G; 4 May 2010, 21:34. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • mihai g tu ai rugina la ripi pe muchie???daca da o fi din cauza pietrelor sarite ,aceasta problema se rezolva prin curatarea zonei respective,apoi vopsire.Iar daca e pe muchie montezi si protectiile de aripa.Bafta.

            Comment


            • @MIHAI G :
              iti spun ca protectiile pentru aripi (pe care tu le numesti "plasticuri") au in primul rand un rol functional, respectiv acela de a proteja muchia aripii.
              in privinta masinilor sh din germania, crezi ca daca pe ele le pocneste piatra pe muchia aripii, nu sare vopseaua? ia mergi matale la spalatorie si vezi acolo masini vechi aduse de "afara" si cu aripile cu puncte de rugina din cauza soselelor noastre.
              Last edited by TopCat; 8 May 2010, 00:47.
              Computer, did we bring batteries?... Computer?...

              Comment


              • Mie mi-au facut ceruire si mi-au montat protectii la aripi pe garantie, masina e din 2005 si mai aveam un an de garantie. Cel mai tare ma bucur pentru acele protectii ca deja la o aripa se umflase vopseaua cat un varf de ac.

                Comment


                • Poi si ai montat protectia peste umflatuta din vopsea???Daca da,atunci cred ca va ruginii.

                  Comment


                  • Nu, au curatat baietii locul si dupaia au montat protectiile.

                    Comment


                    • Dupa ce au curatat presupun ca au si vopsit.Daca e asa e ok nu ar trebui sa ai probleme.Spor!

                      Comment


                      • Sincer sa fiu, n-am stat langa ei ca a durat operatia vre-o 2 zile si masina a stat in service dar am primit asigurari ca au rezolvat problema de la aripa. Cred ca au dat cu ceva nu neaparat cu vopsea poate doar cu grund ca era chiar pe muchie si acum locul e complet acoperit de protectie - nu se observa nimic.

                        Comment


                        • Daca au zis ca ti-au rezolvat problema atunci e ok,te asigur ca nu au dat doar cu grund ci si cu vopsea.bafta.

                          Comment


                          • Mi-am montat si eu protectiile pentru aripi.Sper sa fie folositoare!!

                            Comment


                            • OFF: aveti idee unde gasesc protectii de aripi fara locas de pus presulete de noroi ?ca ele de pe spate !
                              Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                              Comment


                              • Pai in magazinele auto nu cred ca gasesti,dar au sigur la reprezentanta(costa de asemenea foarte mult la ei,eu le-am luat cu locas pt aparatori noroi si m-au costat 40 ron originale de la piese auto logan.Bafta.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google