Atentie----> Protectii Aripi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    daca nu vreti sa le lipiti cu banda adeziva care se afla pe ele, nu mai dati banii degeaba. si asa e criza economica in capul nostru
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #92
      nu se atinge plus ca am sa mai pun si 2 saibe din plastic una de partea surubului si una de partea chiplingului. ce zici ciprian? am vazut pe multi ca afirma faptul ca vaselina ataca vopseaua...le-am luat deja asa ca criza sa mai astepte.
      Attached Files
      Last edited by raducu26; 8 March 2009, 00:17.

      Comment


      • #93
        Asa mai merge...in prima faza am crezut ca acel chipling vrei sa il folosesti pe post de diblo si sa il bagi in patratul din buza aripii cum se prind de altfel si maselutele.
        Oricum raman la parerea ce fier pe fier in acea zona nu e bine...acum tu faci cum vrei.
        Ai verificat daca are loc si la patratul aripii acel chipling?
        sigpic

        Comment


        • #94
          am sunat astazi la automarcus pentru programare si maine la ora 8 merg pentru ceruire si protectii aripi{doar pentru fata ca pentru spate nu au momentan}. pentru programari la automarcus nr. de telefon este 0761070163 dl. alin.

          Comment


          • #95
            Eu le am puse de cand am luat masina adica 1 an si 3 luni si nu sa dezlipit scochul dublu adeziv si le-am prins sistemul lor ,asa ca va recomand sa le puneti asa cum au fost ele proectate sa fie prinse.

            Comment


            • #96
              cine are ocazia sa mearga sa si le puna pentru ca o sa aiba surpriza sa apara rugina la aripi aoricum si asa mai scutesti niste bani pe o perioada de timp . Cand o sa treaca vremea protectiilor (uzate de timp) cheltuiala va fi minora pentru schimbarea lor
              1.2 TSI

              Comment


              • #97
                Am fost si eu la programul de ceruire!

                Salutare tuturor.
                Am fost si eu la programul de ceruire de la dacia, cred ca in luna noiembrie 2008.
                Masina e din 2005. Au ceruit ei pe acolo dar nu mi-au montat nicio protectir de aripi, nimic. Chiar daca cred ca ar fi fost necesar, pentru ca am sarita vopseaua la aripile spate. Ar trebui sa-i sun iar si sa le zic sa-mi monteze? Mai este careva din Piatra Neamt la care i-au fost montate sau nu?

                Comment


                • #98
                  cel mai bine intra pe forum la cei din neamt si ii intrebi. ai sanse mult mai mari sa primesti un raspuns acolo decat aici. si eu zic sa mergi la ei sa le spui ca ai aflat ca te-au tras pe sfoara, ca nu ti-au pus protectii, desi trebuia. spui si tu ca sti sigur ca trebuiau sa iti puna, si ca sti mai multi oameni la care le-au fost montate. incearca sa pari cat mai sigur pe tine si sa nu arati ca de fapt nu esti 100% sigur pe tine. mergi acolo ferm convins si spune-le ca daca nu se rezolva treaba mergi mai departe, si nu o sa le fie bine. gura nu te doare
                  Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                  Comment


                  • #99
                    mai inati sa vopseasca locul unde e sarita vopseaua. sa o chituiasca si grunduit si vopsit si pe urma sa puna protectiile. infige-te in ei ca te-au tras pe sfoara. succes!
                    Last edited by bogdan_1984; 26 March 2009, 22:17.
                    sigpic

                    Comment


                    • Eu am protectiile de 3 ani imediat si nu am nici urma de rugina, nu am bagat nici o vaselina nici nimic, nush ce tot ii dati cu vaselina si din astea, banda aia adeziva chiar is face treaba, si in nici un caz nu se dezlipeste dupa cateva luni daca sunt montate cum trebe.
                      No, apoi blana
                      Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
                      ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

                      Comment


                      • Azi am ridicat si eu masina de la service dupa ce s-a facut ceruirea gratuita. Mi-au tinut-o trei zile. Aveam puncte de rugina mai mari la aripa dreapta spate si langa stopul dreapta spate si ceva punctulete la aripa stanga spate. Mi-au montat protectiiile de plastic si au bagat ceara prin usi (curge la greu) si undeva in portbagaj au mai lucrat.
                        Mentionez ca nu am primit scrisoare acasa ci m-am dus la ei sa ma interesez dupa ce am citit aici despre acest program.
                        Cred ca merita.
                        It's nice to be important but it's more important to be nice!

                        Comment


                        • Gabinicu 77cum i-ai lasat sa monteze protecti aripi fara sa o vopseasca aripa unde aveai rugina ?

                          Comment


                          • Au si vopsit-o in acele locuri. Am omis eu sa mentionez.
                            It's nice to be important but it's more important to be nice!

                            Comment


                            • Baietii cu vaselina cred ca sunt fostii posesori de 1300 care nu realizeaza ca s-a trecut la o masina MULT mai bine facuta decat aceea(este din alta epoca),in primul rand vaselina ataca in timp vopselurile iar in al doilea rand nu mai scrieti tampenii din acestea cu vaselina ca mai citesc si altii forumul acesta si de aceea s-a dus buhul de logan ca tot dacie a ramas.Am si eu protectii montate de noua de un an si se prezinta impecabil.
                              KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                              Comment


                              • Originally posted by Alex21 View Post
                                partea aia adeziva este egal cu zero..dupa cateva luni se dezlipeste.
                                Afla ca banda aia adeziva nu se dezlipeste in cateva luni, ci poate cativa ani, daca e curatat bine locul inainte de lipire.
                                Last edited by valeriuciprian; 11 April 2009, 20:54.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google