Cu ce asigurator ati incheiat polita CASCO?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cine imi poate da si mie o lista cu valoarea politei Casco pentru un Logan Laureate 1,4 care face acum un an si trebuie sa inoiesc polita. Ma intereseaza valoarea politei la diferite firme de asigurare.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • in jur de 7 bastoane pe an

      Comment


      • Petroman merci frumos, dar ma interesau sumele exacte ca sa stiu daca sa le dau mai mult la astia de la Allianz Tiriac sau sa fac la Generali care am auzit ca sunt mai ieftini. Vreau sa vad care ar fi diferenta de pret.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • e bine sa ai casco la masina se merita pentru linistea sufleteasca
          ym! dorinu2005@yahoo.com
          BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

          Comment


          • cand am luat masina voiam sai fac si eu casco dar cand au zis 1.200 ron si se poate plati si in rate
            ym! dorinu2005@yahoo.com
            BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

            Comment


            • Deci nu stie nimeni....
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • eu am facut CASCO vinerea trecuta pentru kiss 1.5 dcI, m-a costat 430 E la "FATA asigurari"( este un satelit al lui Generali ), full casco fara nici o frannciza, include vanadlisme si altele ...
                am atasat oferta pe care am primit-o de la o agentie de asigurari daca intereseaza pe cineva (de la "Fata Asigurari" nu am oferta )
                Attached Files
                "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul !!"

                Comment


                • Cred ca pana la urma o sa fac la Generali sau Allianz. Din ce am auzit, ar fi cei mai saritori cand vine vorba de daune, nu sa stai sa tragi de ei cu masina reparata in service, sa-ti plateasca banii.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • E normal ca dupa ce ai avut dauna pe Casco sa te puna sa platesti toate ratele pana la sfarsitul contractului?
                    numar secundele

                    Comment


                    • Vad ca Interamerican nu e trecuta, astfel ca votez Interamerican...
                      Am avut si la logan si la megane. Fransiza de 150 euro/everniment.
                      -la logan, val. asigurata 10.000 si ceva, 230 euro. (fara fransiza era 405)
                      -la megane, val. asigurata 13.000 si ceva, 440 euro (fara fransiza 680 era)

                      Eu sunt adeptul fransizei fixe, dar acum ca e obligatorie, nu mai sunt discounturile alea...o sa vad in noiembrie anu' asta...pana atunci nu ma doare capul...

                      Comment


                      • Originally posted by vitriol View Post
                        Cred ca pana la urma o sa fac la Generali sau Allianz. Din ce am auzit, ar fi cei mai saritori cand vine vorba de daune, nu sa stai sa tragi de ei cu masina reparata in service, sa-ti plateasca banii.
                        La Generali chiar e super ca aici am si eu,imediat iti da banii si nu comenteaza.

                        Comment


                        • Salutare , nu stiu de unde scoateti voi 700-1000/an da eu ma sperii cand am facut calculul pe site la generali si omniasig (generali 18bidoane,omniasig -14!- asta casco full normal ,fara alte optionale). Urmeaza sa imi iau un logan kissfm (8550 euro (inclus metalizata)) in februarie si pun pe hartie toate costurile .
                          Cei care si-au facut de curand full casco chiar atat au dat ?
                          Calcul Omniasig - Aici
                          Calcul Generali - Aici

                          Comment


                          • Mi-am facut Casco la Generali, 950 ron/an. Fransiza 100 E/eveniment.
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • asigurare la omniasig, de 85 de lei pe luna, platita odata cu rata masinii, ceea ce e super-pret, parerea mea!
                              1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                              Comment


                              • Allianz-Tiriac, pana acum multumit de ei (n-am avut nicio problema care sa necesite interventia casco:P)
                                If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google