Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu acu un an am schimbat caucioacele si montat altele cu vo 90 de lei .. echilibrat cu totu

    la vulcaizarea de vis a vis de hotel triumf

    Comment


    • caaaaattt?
      eu am gasit cu 60 lei
      My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

      Comment


      • bai, daca n-ai bani mai rulezi cu anvelopele astea
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by mcm022006 View Post
          eu acu un an am schimbat caucioacele si montat altele cu vo 90 de lei .. echilibrat cu totu

          la vulcaizarea de vis a vis de hotel triumf
          Nu cumva pe jante de aliaj? La astea e mai scump.

          P.S. sterge postul lui batranu70. Nu ne amestecam noi in ciorba altora.
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • da' cine se mai uita pe sectiunea noastra?

            am primit sms de la Dacia. in perioada 26-31.03 ai montaj, echilibrare, depozitare la pretul de 15 lei/pneu
            sigpic

            Comment


            • Salut ...
              Prin Braila stie cineva un atelier unde se poate "rolui" jante ?
              Am inteles ca undeva pe str. Mircea Malaeru ar fi un atelier ...

              Un pret ...ceva ?

              Am fost azi la APAN si am montat rotile de vara ...si mi-au gasit 2 genti putin strambe ...
              Pentru doritori 35 RON montaj + verificare
              Butea Aurel Laurentiu
              fara linkuri externe in semnatura
              BR - 21 - CNB

              Comment


              • 35 de lei de schimbat cauciucurile de pe jante sau doar jantele care au deja cauciucuri?
                My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

                Comment


                • Doar jantele care au deja gume pe ele ...
                  Butea Aurel Laurentiu
                  fara linkuri externe in semnatura
                  BR - 21 - CNB

                  Comment


                  • adica sa iti schimbe doar jantele de pe masina te costa doar 35 lei?! eu am facut operatia asta gratis ieri
                    sigpic

                    Comment


                    • Cum adica? Ai dat rotile jos, ai pus alte roti cu cauciucuri pe ele si ai platit 35 de lei? A, si au spus si ca-s lovite?
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • am schimbat azi la o masina anvelopele la vulcanizarea de pe malaieru. 68 lei 4 roti. de la 25 lei roluitul, pretul crescand in functie de cat de stramba e janta. ar mai fi o vulcanizare ieftina vizavi de rompetrolul de langa fostul abator pe dorbanti. dar nu stiu ce echipamente sunt acolo.
                        sigpic

                        Comment


                        • am primit sms de la Dacia. in perioada 26-31.03 ai montaj, echilibrare, depozitare la pretul de 15 lei/pneu[/QUOTE]

                          Am fost eu la Dacia Minut (adica pe Buzaului) si am vazut exact in ce consta oferta:
                          - dat jos de pe jante gumele de iarna,
                          - pus pe jante gumele de vara,
                          - echilibrat, montat pe masina, proba de drum.
                          Faptul deosebit la oferta este ca mi-au luat gumele de iarna, le-au etichetat si mi le tin ei intr-un "hotel de anvelope"!!! Deci nu le mai tin eu in balcon sau pe la cine stie cine pe la curte!
                          Preturi: 60 ron manopera la lucrare + plumbi, pasta de montaj 15 ron. Depozitarea e gratuita (in oferta scrie ca le tin 6 luni).
                          Deci descaltare, incaltare+depozitare = 85 ron.
                          Nu stiu prea bine ce se intampla dupa cele 6 luni de depozitare dar chiar si baietii de acolo ziceau ca "vom vedea..." avand in vedere ca cele 6 luni se implinesc in SEPTEMBRIE si cred ca nu va fi zapada atunci.
                          Eu personal am fost multumit de oferta si mai ales imi place cum lucreaza baietii de acolo.

                          Comment


                          • saptamana asta am constatat cu stupoare ca mi s-a scurs tot uleiul dintr-un amortizor fata iar celalat e pe duca,asa ca am facut comanda de doua amortizoare monroe pe gaz la 125 lei/buc.amortizoarele noi urmeaza sa-mi soseasca pe vineri,insa aseara am fost curios sa vad ce preturi mai practica baietii pentru schimbarea lor si mi-a cerut unul 100 lei/buc de montat,ceea ce m-a facut instantaneu sa-mi iau doua prese model gheara pentru comprimarea arcurilor.acum stau si ma gandesc daca sunt suficiente ghearele alea sau daca trebuia vreo scula mai complicata pentru comprimat.voi ce-ati folosit cand ati schimbat amortizoarele pe fata? (valabil pentru cei care si le-au schimbat)

                            Comment


                            • n-ai ce face cu presele .. arcurile nu sunt comprimate... cu putina pricepere tiu le poti schimba si singur

                              Comment


                              • Prese pentru ce? Daca imi aduc bine aminte, la mine au fost schimbate de 2 ori, iar a doua oara nu am folosit nimic altceva decat chei pentru suruburi.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google