Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dupe ce ajungi in drumul de Tulcea Constanta o sa ai doua portiuni de vreo 5-6 km fiecare cu drum de piatra...se lucreaza in zona.Deci inarmeaza-te cu rabdare daca vrei sa mergi pe acolo.
    Podul de la Giurgeni este 9 ron de autoturism.
    sigpic

    Comment


    • da, uite un om cate bate patria in lung si in lat. eu n-am mai fost de mult timp prin dobrogea din cauza banilor care ii dai la bac si timpul pierdut pana se incarca bacul. ca daca te urci pe chiciu sau oltisoru 1 poti astepta si 20 -30 min pana se incarca. si ca sa nu mai zic ca dupa ora 22 intra taxa de noapte, adica dubla. si tine pana la ora 5-6-7, nu mai stiu exact.
      sigpic

      Comment


      • Si chiar daca pe Tulcea pare drumul mai scurt, nu uita ca nu e drum drept cum e pe A2. Ai de urcat si coborat ceva pe acolo deci un consum mai mare.

        Eu la mare ma duceam anii trecuti pe A2. Chiar daca era mai mult, aveam doar 10km de drum mai prost (aia de langa Slobozia - dar tot mergi cu 70-80), iar in rest mergeam relax cu 100km/h si unde se poate cu mai mult.
        Pe la Baraganu e drumul prost tare din ce stiu eu. (ala e asa de cand il stiu pentru ca faciliteaza circulatia masinilor de tonaj si deci nu au de ce sa-l faca) Acolo nu vad sa mergi cu mai mult de 50, decat daca nu e masina ta
        Daca vrei drum scurt si fara batai de cap, du-te pe Viziru. Ai si acolo o portiune de drum prost, dar macar e mai scurt drumul.
        sigpic

        Comment


        • din mai multe rele o alegi pe cea mai putin rea. in speta este cea prin viziru. sunt sanse destul de mari ca mai mult de 50% din drumul prost sa fie deja reparat. dupa ce il repara in totalitate, atunci e cel mai bun. dar mie tot nu-mi place ca sunt multi bucuresteni care se cred la F1. de mic si nu numai, de fiecare data cand mergeam pe acolo vedeam cel putin un accident pe drum. anul trecut am vazut doua accidente.
          sigpic

          Comment


          • am inteles.ma gandesc sa plec pe la slobozia,apoi drajna,A2 pana la murfatlar si de acolo la dreapta pana la agigea.ce ziceti?am auzit ca de la iazu la slobozia au inceput sa repare drumul.credeti ca prin tandarei-fetesti-A2 e mai bine?

            Comment


            • In caz de nu ati aflat despre Gabau...
              Attached Files
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by leopardu View Post
                am inteles.ma gandesc sa plec pe la slobozia,apoi drajna,A2 pana la murfatlar si de acolo la dreapta pana la agigea.ce ziceti?am auzit ca de la iazu la slobozia au inceput sa repare drumul.credeti ca prin tandarei-fetesti-A2 e mai bine?
                Drumul pana la Slobozia e refacut...eu spun ca te complici cu traseul propus de tine...in fine...faci cum vrei
                Drum bun si concediu placut.
                sigpic

                Comment


                • Are dreptate Valeriu...drumul spre Slobozia este aproape in intregime refacut cu mici exceptii, una dintre ele fiind la iesire din Iazu(APROX.500 m!) - trecerea peste un podet - este JALE ! In rest...drumuri bune si concediu placut leoPARDULE !!!!:
                  LOGANIST CONVINS !!!

                  Comment


                  • pai vreau sa plec prin slobozia.Eugen,ce inseamna jale cu trecerea peste podet?valeriu,pana la urma pe unde sa merg catre mare?
                    Last edited by leopardu; 18 July 2012, 23:35.

                    Comment


                    • Originally posted by iamagi View Post
                      In caz de nu ati aflat despre Gabau...
                      la ce te referi?
                      sigpic

                      Comment


                      • La poza
                        sigpic

                        Comment


                        • peste podetul de dupa iazu nu este pus asfalt si sunt niste sapaturi acolo astupate cu piatra

                          Comment


                          • Multam' Mariusica ! Gaurile acoperite cu pietris si diferente mari de nivel intre ce au asfaltat si ce este din vechi !!! SUPER !!!!

                            ....si apropo leoPARDULE, tu chiar vrei sa te duci la mare sau nu, caci tot intreband trece frate sezonul asta!!!!!
                            Last edited by eugenio_23; 19 July 2012, 20:57. Reason: Automerged Doublepost
                            LOGANIST CONVINS !!!

                            Comment


                            • pai plec duminica seara-luni dimineata.nu trece sezonul pana atunci garantat.

                              Comment


                              • Depinde un pic de tine...

                                Pentru Costinesti, drum "scurt si bun"...
                                Daca doar vrei sa ajungi la destinatie drumul ar fi Slobozia, Drajna, autostrada...
                                Eu personal prefer altceva: mai ales daca sunt in concediu, nu am de ce sa ma grabesc si vreau o stare de bine.....aleg intotdeauna bacul catre Macin, drumul Tulcei....Navodari...Constanta.
                                Nu ma intereseaza f.mult distante, taxe bac, consumuri, timpi, sau cum e soseaua.....mie imi place drumul ala, e pitoresc, cu peisaje frumoase, urcari, coborari, un fel de serpentine ... ma opresc sa casc gura, sa respir, chiar si satele au un aer deosebit.
                                Iar de starea drumului....cat nu raman suspendat pe burta...e bun.
                                Asta e optiunea de CONCEDIU!
                                Daca e de treaba si vreau doar strict un drum dus-intors aleg autostrada.
                                Acum tu alegi functie de ce vrei tu.
                                Drum bun si distractie placuta.
                                Sau faci asa: te duci pe autostrada si te intorci pe la Tulcea si asa le vezi pe amandoua.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google