Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am inteles,baieti si va multumesc mult pentru sfaturi.m-am uitat un pic pe tutorialele lui streulea si am vazut ca nu-i mare smecherie de schimbat aceste amortizoare.mi-am luat si rulmentii de la flanse cu 11 lei/buc,ceea ce mi s-a parut bine ca pret,avand in vedere ca la dezmembrari erau 25 lei/buc.astept amortizoarele si apoi le instalez.si inca ceva...mi-am achizitionat un compresmetru.daca cineva vrea sa-si masoare compresia motorului il pot ajuta cu placere.
    Last edited by leopardu; 4 April 2012, 22:17.

    Comment


    • stie cineva o firma care spala caloriferele din fonta? dar sa le spele serios cu substante speciale, nu spoiala. o locatie, un pret pe element, un nr de telefon...
      sigpic

      Comment




      • un pasionat de fotografii aeriene din Braila. Pe acest profil gasiti fotografii interesante ale orasului Braila.
        Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

        Comment


        • Foarte foarte tare nea Nelu.. thank you for sharing

          Comment


          • baieti,azi mi-am facut loc printre picaturile de ploaie si am schimbat amortizoarele.intr-adevar nu a fost nevoie de prese,dar pe unul l-am comprimat cu presa un pic sa vad daca functioneaza cum trebuie presele alea.era toata masina barca inainte si simteam fiecare denivelare.plus ca am avut surpriza neplacuta de a constata ca ambele amortizoare (cele vechi) erau scurse,dintre care unul de tot.acum e tzapana de bot si infrunt altfel gropile din braila si nu numai,care nu sunt putine la numar,dupa cum stiti si voi.
            Last edited by leopardu; 6 April 2012, 21:16.

            Comment


            • stie cineva niste preturi la baterii auto sau un magazin mai ieftin?
              My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

              Comment


              • Incearca la ROMBAT pe Focsani, vizavi de Carrefouru ala care s-a inchis. De-acolo mi-am luat o baterie acum 1 an la un pret bun.

                Comment


                • La capitolul acesta, discutii, ma bag si eu cu urmatoarele : va doresc tuturor sanatate, bucurii, fericire cu ocazia Sfintelor Sarbatori de Pasti ! Sa aveti zile pline lumina si...distractie ! Sarbatori Fericite !
                  LOGANIST CONVINS !!!

                  Comment


                  • Citez pe Eugen ca mare dreptate are plus

                    HRISTOS A INVIAT!

                    Comment


                    • Paste fericit si Hristos a inviat
                      My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

                      Comment


                      • Adevarat a Inviat !!!!
                        LOGANIST CONVINS !!!

                        Comment


                        • sal baieti,aveti idee cum lucreaza baietii de la apan de pe dig la caroserie?ca am de facut cateva retusuri...

                          Comment


                          • Bogdan a reparat caroseria la ei. Bogdan cu galbeneata.
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment


                            • da, in urma unui accident am dus masina la apan sa o repar, pt ca era in garantie, iar reparatia a iesit ok. oricum nu a fost ceva serios. a trebuit putin indreptat locul unde este roata de rezerva si fusta din spate.

                              ieri am reusit sa surprind unul din cele doua elicoptere, care s-a prabusit, nu stiu exact pe care l-am pozat.
                              Attached Files
                              sigpic

                              Comment


                              • De aia s-a prabusit.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google