Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kormoran - 9 ANI

    Logan 1.4

    fabricat si cumparat in februarie 2007, primul propietar

    31 300 Km

    anvelope originale - fara probleme

    obs. in ultimii ani nu am mai folosit masina pe zapada, gheata sau polei

    Comment


    • Originally posted by andrei_mircea View Post
      Salutare!

      Sunt nevoit sa cumpar 4 anvelope de vara pentru trocariciul meu, vroiam sa intreb aici pe forum eventualii detinatori de anvelope BFGoodrich G Grip ( https://www.best-tires.ro/anvelope-v...ip-go-88t.html), cum se comporta pe uscat, ud.
      A doua optiune ar fi Michelin Energy saver+
      Nu-s rele, dar se gasesc si mai bune. Indice C pe umed nu-i chiar ideal.

      Energy Saver sunt din cele cateva anvelope cu indice A de aderenta pe carosabil umed.


      O varianta pe care o poti lua in considerare e Falken Sincera. De un an de zile le folosesc si sunt foarte multumit de ele.
      Indice A pe asfalt umed, pret putin peste G Grip, dar sub Energy Saver, PremiumCotact.
      199 lei/bucata
      Last edited by mr.K; 2 March 2016, 21:07.

      Comment


      • Am gasit Continental ContiPremiumContact DOT0316 la 223 lei/buc. Asta cred ca e varianta castigatoare. Maine le iau.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • fii sigur ca la banii astia e varianta cea mai buna .

          Comment


          • eu le-am gasit in septembrie cu 255 si nu-mi pare rau
            de curiozitate, de unde le cumperi?

            Comment


            • M-am bucurat prea devreme... Au DOT4815. L-am rugat sa-mi spuna sigur ca au DOT-ul ala despre care am vorbit, pentru ca altfel trimite masina degeaba.

              Le luam de la un distribuitor de anvelope cu care are contract firma la care lucrez.

              Mai pot sa astept o luna pana mai cresc temperaturile si intre timp sa mai caut...
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • ar fi bine sa aiba martie 2016 pe stoc dar nici alea decembrie 2015 nu par prea vechi...

                Comment


                • Odata cu temperaturile, de obicei mai cresc si preturile. La 223 lei/buc nu exista in alta parte, cele mai ieftine PremiumContact sunt 234 lei/buc.

                  Comment


                  • Originally posted by vitriol View Post
                    M-am bucurat prea devreme... Au DOT4815. L-am rugat sa-mi spuna sigur ca au DOT-ul ala despre care am vorbit, pentru ca altfel trimite masina degeaba.

                    Le luam de la un distribuitor de anvelope cu care are contract firma la care lucrez.

                    Mai pot sa astept o luna pana mai cresc temperaturile si intre timp sa mai caut...
                    pararea mea e ca au DOT bun, 2 luni si un pic, nu-i mult, eu tigar-urile de le-am luat sunt facute 0116, o saptamana mai "tinere" )

                    Originally posted by sorin1983 View Post
                    ar fi bine sa aiba martie 2016 pe stoc dar nici alea decembrie 2015 nu par prea vechi...
                    putin probabil sa gasesti "ieri" DOT 08/0916 scoase pe poarta fabricii

                    chiar si cele facute "ieri" , livreaza si ei ce au produs inainte, ianuarie - februarie, sau ma rog, daca se dau ca "painea calda" poate ai noroc sa gasesti si d`astea )

                    Comment


                    • Originally posted by vitriol View Post
                      M-am bucurat prea devreme... Au DOT4815. L-am rugat sa-mi spuna sigur ca au DOT-ul ala despre care am vorbit, pentru ca altfel trimite masina degeaba.

                      Le luam de la un distribuitor de anvelope cu care are contract firma la care lucrez.

                      Mai pot sa astept o luna pana mai cresc temperaturile si intre timp sa mai caut...
                      ca si ceilalti colegi si eu zic sa le iei chiar si cu DOT4815

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        Odata cu temperaturile, de obicei mai cresc si preturile. La 223 lei/buc nu exista in alta parte, cele mai ieftine PremiumContact sunt 234 lei/buc.
                        Asa este.

                        Le-am comandat.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • N-ai rămas fidel Dunlop, sa mergi pe Bluresponse....

                          Oricum sunt excelente și ce iei tu, mai ales la prețul ăla. Sa vii cu review-uri despre comportamentul lor după câteva sute/mii de km.

                          Dacă nu ploua mâine îmi schimb și io gumele, sa dam drumu' la vara, ca anu' asta le puteam schimba din 20 januarie-ncoa'!
                          Last edited by Kojak; 4 March 2016, 21:02.

                          Comment


                          • Vezi sa nu vina vreun viscol asa trecator de vreo 3 saptamani .
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • sa nu ne bucuram prea repede... iarna inca nu e dusa oficial. o luna cred ca mai pot sta cu toate ca si mie mi-a parut cam rau cand am mers cu cele de iarna pe 18 grade... dupa 2 zile a coborat la - noaptea...

                              oricum, asta cred ca a fost cea mai usoara iarna din ultimii 28 de ani

                              Comment


                              • S-a terminat, nu mai da nimic...cel putin pe partea de sud.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google