Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu nu o consider o problema tehnica dar am zis sa postez aici.
    Nu a bubuit motorul nici nu am mers distante mari cu viteza maxima(probabil in acest regim de mers constant mai avea de mers mult si bine masina)
    Dupa mine e o uzura cat se poate de normala numai ca procesul a fost mai rapid din cauza exploatarii.
    Taxi merge mai mult la consum probabil nu o sa vada toata viatza ei peste 6000 rot
    @oti nu mai compara motorul de Daewoo cu cel de Dacie nu au nici o treaba
    Reper motorul in sine nu are nici o problema , practic se schimba kitul de distributie.
    Mergand pe varianta LANT nu te mai obliga ei sa schimbi distributia ca nu mai exista riscul sa se rupa.
    Acum schimbi de buna voie ca incepi sa auzi sunete ciudate la motor .
    Asa vad eu lucrurile.
    sigpic

    Comment


    • Poate atat duce lantul, indiferent in cat timp faci km aia.

      Comment


      • @Oti
        @Archangel
        Incercati sa reveniti la subiect.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Nici o distributie nu pica de la mers constant indeifierentd e turatie, insa ruperile de ritm (schimbat in 6000 rot/min, ralenti, iar accelerare la 6000 si repeat) le obosesc mai repde decat era prevazut.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Nu contest nimic
            Trebuie sa asteptam ca un alt 0.9 sa ajunga la Km astia sa vedem cum se comporta.
            Ma repet , motorul nu a avut o viata usoara pana acum asa cum nici de acum in colo nu o va avea.
            Banuiesc ca mi se acorda o garantie de 12 luni la lucrare mai ales ca e facuta in service autorizat.


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            sigpic

            Comment


            • hai ca deja o dati in basme si in avatare.
              orice ati spune ca s-a mers asa, ca s-a mers altfel, ca aia, ca bla-bla-bla, nu e normal sa se intample asa ceva cu lantul ala.
              daca ne luam dupa ce spune dacia "E PE VIATA"!!!
              ale dracului pisicute si ursuleti si ratoni si alte animale facute de aia de la beembe, au mers pana li s-a facut rau si le-au cazut segmentii in baie, sute de mii de km si nu au intins lantul. Si daca nici masinile alea nu sunt folosite de toti cocalarii care uita sa schimbe uleiul sau baga de ala de la bunica si le tin numai in limitare....
              Atata va aia pe voi si nu vreti sa vedeti evidentul nici macar cand va loveste peste buzunare la modul asta.

              Stoicane, suna tati la voce si fa scandal. Tu ai avut grija sa faci toate reviziile la timp si sa folosesti numai piese de calitate. Acum sa aiba grija si dacia de clientii fideli care i-au bagat banii in buzunar fara sa fie rugati.
              Pentru ca mie nu mi se pare normal ca o piesa fara interval de schimb sa cedeze la o depasire cu 10% a intervalului de garantie. Si ce piesa!
              Daca nu erai atent la zgomotele motorului ce faceai acum? scoteai 3-4.000 E din buzunar pentru un motor nou?
              Fa cum iti spun, suna la voce si fa putin scandal. Baga de alea cu OPC, presa, tribunal, etc.

              REPET: nu e normal sa se intinda lantul asa la km astia.
              Last edited by skd_ozenel; 3 March 2015, 12:37.

              Comment


              • Nu cred ca undeva scrie negru pe alb ca are lantzu garantie pe viata
                Si mai poate fi ceva , poate nu lantzu e de vina , poate patinele sunt vinovate .
                Pana nu am piesele la portbagaj nu ma pronunt.
                Cum am spus pentru mine e ok la cat a muncit masina si nu a cerut mai nimic.
                Plus de asta este cam echivalentul a 2 distributii de 16 v ca si pret.
                Nu apar pe nimeni , e strict parerea mea personala
                sigpic

                Comment


                • Si eu iau distributia pe lant ca un consumabil, dar sa nu ma ia cineva cu bullshituri ca e pe viata, ca nu e ca la altii...ca frantuzii sunt mai cu mot...ca nu mai cred demult in mos craciun.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • fa cum iti spun, suna la voce si fa putin scandal. care sa iti acopere macar o parte din costuri.
                    nu e vorba de garantie, e vorba de interval de service.

                    Comment


                    • Daca o sa vrea sa verifice masima m amanuntit nu o sa am castig de cauza(prietenii stiu dece)

                      Dar sunetele acelea se auzeau inainte de a face ceva modificari pe la masina dar nu dadea impresia ca veneau de la distributie.
                      Practi se auzea in masica ca si cum toba lovea foare putin in podea
                      Toate astea se intampla dupa 100.000 km
                      Apoi a venit modificarea si a agravat putin mai mult situatia dar nu cred ca acesta e motivul pentru care s-a intamplat.
                      Mai devreme sau mai tarziu se intampla si cu si fara modificare.
                      Last edited by stoicanu; 3 March 2015, 13:00. Reason: Automerged Doublepost
                      sigpic

                      Comment


                      • N o sa ti dea castig de cauza pt ca acum ai vreo 110 cai )

                        Comment


                        • Nu stiu ce sunt aia
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by hasserro View Post
                            N o sa ti dea castig de cauza pt ca acum ai vreo 110 cai )
                            is prea tolomaci ca sa-si dea seama.

                            Comment


                            • La reprezentantza da
                              Dar atat timp cat ma stiu cu musca pe caciula stau in banca mea.
                              Si nu numai asta problema mai sunt si altele
                              sigpic

                              Comment


                              • Oi fi dat si tu cateva spire la westgate?
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google