Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am notat!

    Mulțumesc la toată lumea!
    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

    Comment


    • Ce parere aveti despre acest defect la vopsea? (pozele sunt in GDrive pentru a pastra rezolutia)

      Astazi am fost la spalatorie si mi-a aratat spalatorul aceste urme. Vopseaua s-a inmuiat si deplasat.

      Nu au fost excremente de pasare pe capota, acum, dar in trecut mai mult ca sigur ca s-a intamplat sa fie. De regula a doua zi curat excrementele sau spal masina daca e mai "groasa" problema.

      ~~~

      Urmeaza sa merg in reprezentanta pentru a declara problema. As fi inteles lacul sa se "strice" dar chiar vopseaua cu totul? :-)

      PS

      In weekend radeam amical de un vecin ce era suparat ca la o Skoda Rapid avea lacul matuit din cauza excrementelor de porumbel ....
      I have no special talent. I am only passionately curious.

      Comment


      • Daca pe metalizat sa intamplat asta, pe vopsea normala cred ca disparea cu tot.
        Vopseaua pe L2 pare/este mai subtire/proasta decat pe L1.

        Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

        Comment


        • Eu folosesc aceasta ceara, este foarte ok din toate punctele de vedere.Screenshot_20180604-111850_Amazon Shopping.jpeg

          Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

          Comment


          • N-am vazut prea bine si nu m-am prins în ce zona pe capota sunt, dar cred ca sunt urme de piatra in trafic. Am avut si eu si cam asa aratau.
            100-120 km/h pe E85, una sau doua pietricele angrenate de rotile altuia si... cam acelasi rezultat.
            In 2016 pe Bucuresti - Pitesti am "luat" o pietricica in parbriz si s-a lasat cu o zgaiba in geam. L-am schimbat pe CASCO.

            Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

            Poate dai un polish local, eu asa am reusit sa le "scot".

            Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk
            Last edited by calinrusu; 4 June 2018, 11:32. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • pentru Catalin:
              poti fosi cu succes glicerina boraxata pentru chedere, aplicata la fel, cu o laveta..

              Comment


              • @calinrusu, poti sa maresti pozele din GDrive, sunt la 12MPx facute. Sigur nu e de la pietricele: ori soc mecanic local pronuntat (desi tabla nu este indoita deloc) ori de la excremente (desi nu avea nimic in zona aia si nici vreo urma de altceva; era doar praf uniform asternut).

                @dl_dr25, am vazut si alte cazuri pe aici dar niciunul asa de pronuntat.

                Si din ce observ in zona de langa, pare sa fie "coapta" vopseaua (are alta textura decat cea normala). Imi pare ca o sa apara probleme si acolo. O sa verific atent toata masina ca e ciudat ce se intampla.

                O sa merg sa reclam si o sa revin cu detalii.
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • @Silviu
                  Sunt de la excremente, am si eu destule dar nu ma mai agit.. Foarte proasta vopseaua. Daca vrei pun si foto.
                  "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

                  Comment


                  • @gogeala, si o lasi asa? cu vopseaua sarita? Din ce am vazut mai sunt zone ce urmeaza sa se exfolieze la o urmatoare spalare.
                    I have no special talent. I am only passionately curious.

                    Comment


                    • Si ce sa-i fac? Capota si plafonul au destule urme dar nevesti-mii nu-i pasa, trebuie doar sa "mearga".
                      "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

                      Comment


                      • Salut. Ceva in genul asta am si eu doar ca mai putin pronuntat dar cred ca o sa se agraveze cu timpul. O sa vad pana la revizia din noiembrie in ce stare o sa mai fie si o sa cer remedierea pe garantie. Mi se pare ca ai culoare gri platinum cum am si eu. La mine defectul a aparut pe usa stanga spate partea de sus spre pavilion aproape de usa din fata adica exact unde iti arunci privirea cand dai sa te urci in masina. Este pe o suprafata de 4x4 cm aproximativ ovala. De gainat de la pasari nu poate fi vorba pt ca am grija sa-l curat cum apare. Si pererea mea este ca vopseaua la L2 este foarte proasta fata de L1

                        Comment


                        • Originally posted by Silviu View Post
                          Ce parere aveti despre acest defect la vopsea? (pozele sunt in GDrive pentru a pastra rezolutia)

                          Astazi am fost la spalatorie si mi-a aratat spalatorul aceste urme. Vopseaua s-a inmuiat si deplasat.

                          Nu au fost excremente de pasare pe capota, acum, dar in trecut mai mult ca sigur ca s-a intamplat sa fie. De regula a doua zi curat excrementele sau spal masina daca e mai "groasa" problema.

                          ~~~

                          Urmeaza sa merg in reprezentanta pentru a declara problema. As fi inteles lacul sa se "strice" dar chiar vopseaua cu totul? :-)

                          PS

                          In weekend radeam amical de un vecin ce era suparat ca la o Skoda Rapid avea lacul matuit din cauza excrementelor de porumbel ....
                          Am si eu aceeasi problema pe capota. Doar ca vopseaua mea nu este metalizata. Sunt programat la constatare in Timisoara pe 15 iunie... Si dupa spusele lor, am avut noroc. Se pare ca nu mai e loc la constatare pana in septembrie.... De solutionat problema... cine stie!
                          Last edited by crisalex; 4 June 2018, 14:23.

                          Comment


                          • Originally posted by crisalex View Post
                            Se pare ca nu mai e loc la constatare pana in septembrie.... De solutionat problema... cine stie!
                            Asta e noua :-) coada la constatari. La Auto Europa ai fost?
                            I have no special talent. I am only passionately curious.

                            Comment


                            • Da, la Auto Europa. Tocmai adusesera pe slep un Duster nou, livrat de cateva zile cu ambreiajul praf.

                              Comment


                              • Asa arata la mine
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google