Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mia mult ca sigur ca nu e easy r dar nici sa trepideze la plecarea de pe loc nu e normal. Cred ca ar trebui sa mergi la garantie. Daca te refuza apelezi la Vocea clientului, Protectia Consumatorului, presa, forumuri, internet. Si poti sa le spui asta de la inceput...

    Comment


    • La cutia manuala, ma tem ca ambreiajul este consumabila. Se poate invoca motivul stilului de condus. Dar poate gresesc.

      Comment


      • Am dus vechiul logan 1.4 de la 5 km la 230.000 km fara sa reglez macar ambreiajul! Am vandut masina si inca functioneaza cu ambreiajul original. Sa-mi fi schimbat stilul de condus...
        In alta ordine de idei, bateria a picat dupa doi ani, nu face obiectul garantiei, ambreiajul pica dupa 2,5 ani si 80.000 km, nu face obiectul garantiei, atunci ce acopera garantia?
        A, si nu e easy-r!

        Comment


        • Originally posted by C.Mike View Post
          Ce ai citit tu, este la cei cu easy-r. Ai asa ceva?
          Oare...

          Originally posted by rstejar View Post
          Am citit ca au fost colegi carora le-a fost schimbat ambreiajul pe garantie.
          Ambreiajul la JR5 a fost cu probleme la X52ph1, la X52ph2 pare că au rezolvat

          Documentare ambreiaj JR5







          Atenție la data postării

          bateria a picat dupa doi ani putea face obiectul unui OTS și se schimba gratis
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Cu alte cuvinte, m-au fraierit cu bateria? Atunci am un punct de plecare in discutia privind inlocuirea ambreajului pe garantie!

            Comment


            • Eu imi aduceam aminte ca am citit pe undeva despre:

              Dar sper sa se rezolve, eu iti doresc succes, nu vreau sa fiu Gica contra. Sa ne ti si pe noi la curent cu noutatile.

              Comment


              • In mod normal ar trebui sa il schimbe. Nu este vorba de uzura ci de materiale. Trepidatul este comportament anormal si nu apare la uzura.
                Hai ca are suficiente argumente si cai de atac.

                Comment


                • Te rog #valioglu, daca e posibil, o detaliere a cailor de atac pe care le am la dispozitie, in privat. Multumesc!

                  Comment


                  • Ai 2% sanse sa iti schimbe ambreiajul cu 80.000 km pe garantie.
                    Daca aveai cateva mii si trepida, puteai invoca un defect de fabricatie. La 80.000 de km apare o uzura pe care nici tu nu o poti ignora.
                    Materialele de la ambreiajele noi sunt ECO, nu compara cu ambreiajul de la Loganul vechi.
                    Last edited by catalonia; 9 May 2018, 14:46.

                    Comment


                    • Sa nu uitam, stiu persoane ce au schimbat ambreiajul la 80k din cauza uzurii...deci sanse 0% sa-l schimbe.
                      Pana in 10-20k...poti invoca defect de material/fabricatie...peste...cam greu

                      Comment


                      • Mai "tremură" cuiva roțile când trage de volan stânga / dreapta stând pe loc?

                        Sau așa face toate?

                        *tremuratul se simte binișor și în volan dar menționez că din fericire nu face așa tot timpul
                        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                        Comment


                        • asta e de la cauciuc, d aia tremura cand virezi pe loc.
                          laureate 1.5l, albastru marin

                          Comment


                          • Cauciucuri noi, mă rog... asta să fie?

                            La fel aveam și la Opel. Cu puțin timp înainte să-l vând, neștiind că mi se va pune pata pe Logan, luasem cauciucuri noi, dar nu trepida nimic. În fine...
                            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                            Comment


                            • @Catalin S., Depinde de suprafata pe care faci virajul. Mi s-a intamat si mie de 2 ori in parcari subterane pe anumite suprafete lucioase cu imperfectiuni, cele vopsite cu "trafaletele" (sper ca intelegi ce vreau sa zic).
                              I have no special talent. I am only passionately curious.

                              Comment


                              • Ah, gata... Am înțeles acum. Cred că de acolo este, deoarece la job am parcare subterană cu suprafețe lucioase și parcă doar atunci se (mai) întâmplă.

                                M-am liniștit. Mulțumesc!
                                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google