Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • DannyMC, eu nu am problemele astea. Ce versiune ai la meadinav?

    Comment


    • Nu e medianav, este CD playerul stock.

      Comment


      • Ahh ok , scuze.

        Comment


        • Salut, detin un logan 1.0 Sce, ieri pe autostrada mi s-a aprins in bord martorul luminos multifunctional oranj, am oprit in prima parcare, am lasat masina 20 de minute cu motorul oprit si am verificat sub capota, nivelul de ulei si al lichidului de racire (mai mult nu ma pricep) , cand i-am pus contactul pe computerul de bord a aparut o masina cu o cheie de service pentru cateva secunde. Mi-am continuat drumul, masina se comporta absolut normal. Dupa cateva ganduri si calcule am realizat ca martorul s-a aprins exact cand masina a “implinit” 20.000km. M-am gandit ca poate e ceva de revizie.Uleiul mi l-a schimbat cineva din familie in regim propriu la 14.000, trebuia sa si reseteze ceva pana la urmatoarea mentenanta?( sper sa fie doar ceva de genul asta). O sa merg si cu masina intr-un service zilele urmatoare cand ma intorc in Bucuresti dar as vrea o parere pana atunci. Multumesc

          Comment


          • Daca nu a fost resetat...da....Asta-i problema (cel putin la mine, cand am sub 1500 km pana la revizie...se muta pe cat ai am pana la revizie). Din cate stiu, cu 100km inainte se aprinde si un bec galben in bord (nu mai stiu...poate ma inseala memoria)
            Vezi ca-ti pierzi garantia daca depasesti 20k intre revizii.

            Comment


            • Pai si pot sa il resetez eu sau trebuie sa merg la ei neaparat? La mine nu s-a mutat nimic pe revizie

              Comment


              • Pai poti sa-l resetezi si tu (cand esti pe revizie tine lung apasat). Doar ca...trebuie sa faci revizia de 20k inainte sa ajunga la 20k...altfel pierzi garantia

                Comment


                • Nu cred ca poate sa reseteze el.
                  La masinile 2012-2014 sigur se poate reseta individual, dar la astea mai noi parca am auzit ca nu mai merge.
                  Last edited by nooxy; 2 May 2018, 16:14.

                  Comment


                  • A mea din 2016 (vara) se poate.
                    Scopul este doar sa-ti aduca aminte ca trebuie sa mergi sa-i mai faci o revizie ceva

                    Comment


                    • Scopul sa mai dai niste bani prin reprezentante, nu se pote reseta la fab.oct.2017, eu am patit.
                      Decit cu leptopul lor, altfel nu merge. Trebuie sa gasesc o varianta, baiatul ala care a anulat ESP cred ca poate. Trebuie sa-mi fac abonament la setari/activari/dezactivari

                      Comment


                      • huh?
                        In manual ce scrie de resetare? La mine scrie ca trebuie apasat 10-15 secunde butonul de reset cand esti pe "autonomia ulei"

                        Comment


                        • Confirm si eu ca nu mai merge resetat decat in reprezentanta. Martie 2017

                          Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                          Comment


                          • E și normal TdB 2017/2018 știu de 20000km sau 365zile, cele vechi nu... doar 20000km și atât
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Dar eu nu cred ca am asa ceva...nu?
                              Iunie 2017....

                              Comment


                              • Deci eu care am Martie 2017 masina , am 365 zile si/Sau 20.000km. Am facut revizia in decembrie iar in martie aparea cheita [emoji16], mers la ei, laptop si rezolvat .

                                Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google