Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by prometheus View Post
    Am impresia ca si acel ESP a contribuit la o uzura sa zic prematura a discului , poate ma insel.
    Originally posted by aris86 View Post
    Daca tot le schimbi, pune discuri ventilate sa numai tocesti repede placutele de frana.
    Voi ganditi cand va apucati sa veniti cu afirmatii din astea?
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Ei gandesc, dar nu ca tine din pacate. Nu era mai constructiv sa le explici de ce crezi ca afirmatiile lor sunt gresite (si sunt de acord ca sunt balarii )?
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • Originally posted by vitriol View Post
        Voi ganditi cand va apucati sa veniti cu afirmatii din astea?
        Daca are un still de condus mai agresiv e posibil ca ESP-ul sa franeze mai mult rotile din fata destul de des ceea ce duce la o uzura prematura a discului , dar ma repet sunt sanse mari sa ma insel in privinta asta .
        Last edited by prometheus; 9 March 2015, 10:30. Reason: Automerged Doublepost
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • E posibil ca placute de frana sa mai fie destula
          Dar este posibil c si discul de frana sa fie uzat si sa frece de marginea placuteiImageUploadedByTapatalk1425887645.852004.jpgImageUploadedByTapatalk1425887673.229509.jpg
          Placutele au 36.000 km
          Iar discurile 58.000 km
          Concluzia o trage fiecare


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by einstein1984 View Post
            Ei gandesc, dar nu ca tine din pacate. Nu era mai constructiv sa le explici de ce crezi ca afirmatiile lor sunt gresite (si sunt de acord ca sunt balarii )?
            Ai dreptate, dar constructiv era sa combat o afirmatie cu o afirmatie. Daca cineva vine si spune ca iarba e albastra pentru ca asa o vede el noaptea pe intuneric, este inutil sa vin eu sa-i demonstrez ca este verde deoarece contine clorofila si face fotositeza. Nu era mai bine sa aprinda lumina si sa se convinga singur ca e verde, fara sa-mi spuna culoarea pe care si-o imagineaza el?

            Originally posted by prometheus View Post
            Daca are un still de condus mai agresiv e posibil ca ESP-ul sa franeze mai mult rotile din fata destul de des ceea ce duce la o uzura prematura a discului , dar ma repet sunt sanse mari sa ma insel in privinta asta .
            ESP-ul intervine doar daca masina iese de pe trasa. Cu ABS/ESP/fara nicun sistem, oricum rotile din fata franeza mai mult decat cele de pe spate.
            Last edited by vitriol; 9 March 2015, 11:08.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Originally posted by stoicanu View Post
              E posibil ca placute de frana sa mai fie destula
              Dar este posibil c si discul de frana sa fie uzat si sa frece de marginea placutei[ATTACH]497697[/ATTACH][ATTACH]497698[/ATTACH]
              Placutele au 36.000 km
              Iar discurile 58.000 km
              Concluzia o trage fiecare

              Sent from my iPhone using Tapatalk
              O sa fac poze mai tarziu, la mine marginea de jos a discului e plina de santuri. In rest, discul nu are nimic.

              Comment


              • Eu cred ca ar trebui sa te bucuri ca nu ti-au schimbat cei din reprezentanta placutele, cred ca iesi mai ieftin daca le inlocuiesti la un garaj, pe urma ca sa fii sigur ca treaba este buna, faci o verificare la un ITP.....cu discurile vezi si tu....poate nu este nevoie sa le schimbi.....
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • Nu ma duc la garaj, cat timp va fi la mine in familie, o sa mearga doar la reprezentanta.
                  S a facut cam seara, voi merge la masina in 20 de minute sa vad daca reusesc sa pozez discul in cauza. Doar cel pe stanga are santuri, pe dreapta n are nimic.

                  Comment


                  • @hasserro : Cum vrei....ori îi cunosti ....ori te-au pacalit......
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Se pare ca a ajuns si la mine problema cu petele de ulei (sau ce o fi) la unul din furtune/tuburi. O sa ma duc azi pana la reprezentanta de la care am luat masina.

                      IMG_20150310_093622.jpgIMG_20150310_093646.jpgIMG_20150310_093657.jpg

                      Se poate vedea in poze unde este pata. Tot aici ati avut-o si voi? Sau pe alt furtun/tub.
                      Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                      Comment


                      • Apeleaza cu incredere la garantie.....asta este boala lor la Dci.
                        Si eu am schimbat acum 1300 km aceasta conducta tot pe garantie,ti-o inlocuieste cu totul .
                        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                        Comment


                        • Da, nu imi fac griji. Am vazut pe forum ca multi au patit-o si ca li s-au inlocuit conductele fara probleme.

                          Acum vreo luna parca am ridicat capota sa verific antigelul si n-am observat pata. Azi cand am ridicat-o sa completez antigelul am vazut si pata. Am 15800km, a fost mai timida la mine, a aparut mai tarziu.
                          Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                          Comment


                          • Da, nu imi fac griji. Am vazut pe forum ca multi au patit-o si ca li s-au inlocuit conductele fara probleme.
                            Cu o conducta identica. Nu mi se pare o rezolvare ca ti se pune o conducta curata.

                            Comment


                            • banuiesc ca dupa mai multi km, incepe sa supureze din nou ulei...
                              laureate 1.5l, albastru marin

                              Comment


                              • Nu conducta e de vină ci "garnitura"(tip simering) care nu are cod separat pentru că Renault vrea să schimbe(a se citi: să cumpere clientul) o țeavă de plastic de 180euro.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google