Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Cosho View Post

    Banuiesc ca nu e cazul de ulei prost si filtre la firme gen Autokarma,Epiesa.....
    Am luat ulei de la Autokarma. Data fabricatiei era cu 3 ani in urma. De atunci nu mai cumpar ulei de la ei.

    Comment


    • Spuneti mi si mie de unde comandati voi,ce magazin de incredere? Sa comand si eu de acolo.Pieseautoarges am auzit ca ar mai fi ok, a comandat cineva?Multumesc!
      Last edited by 77sky; 7 July 2020, 21:01.

      Comment


      • Faptul ca un ulei statuse mai mult pe raft nu este o problema. Producatorii se feresc sa dea termen de valabilitate. Doar sugereaza ca poate 5 ani de raft este suficient dar fara sa scrie asta. Trebuie sa te feresti de uleiul contrafacut.

        Comment


        • epiesa, sawauto, autopiesa, auto100

          Comment


          • Originally posted by Cosho View Post
            Spuneti mi si mie de unde comandati voi,ce magazin de incredere? Sa comand si eu de acolo.Pieseautoarges am auzit ca ar mai fi ok, a comandat cineva?Multumesc!
            de la pieseautoarges:



            filtre (de origine) si ulei pentru 2 logan 1.0 sce. (169.5 lei / masina), transport inclus.
            Attached Files
            Last edited by 77sky; 8 July 2020, 18:20.

            Comment


            • Nu gasesc pe site garnitura din factura. Poti pune link?
              Din aceasta nu ai cumparat?
              Attached Files
              Last edited by iatagan; 8 July 2020, 17:54.

              Comment




              • Eu am luat pachetul asta, reperele au venit defalcate pe factura, saiba era si ea in acest pachet (nu e de cupru)
                Attached Files

                Comment


                • Salutare! Ce trebuie schimbat la revizia de 40.000 km la un dci (în afară de ulei şi filtru bineînţeles)? Prin cartea tehnică sau de întreţinere nu scrie nimic. Pt cei care au mai mulţi km la bord - cam cât duc plăcuţele de frână?

                  Comment


                  • Plăcuțele de frână se uzează în funcție de cum și cât de des sau tare frânezi. Sunt șoferi care folosesc f des frâna de motor, ei le schimbă mai rar.

                    Comment


                    • 40.000 km, dar a cata revizie?

                      Comment


                      • Originally posted by nelu_242000 View Post
                        40.000 km, dar a cata revizie?
                        Nu văd ce contează a câta revizie, e a-3a, oricum maşina e ieşită din garanţie...e fabricaţie 2016

                        Comment


                        • Pai cam contează a cata revizie e. Precum și km.
                          Se pare ca ai sărit peste o revizie.
                          Faci cont pe dacia.ro, introduci mașina și găsești acolo pe baza vin-ului ce recomanda dacia.

                          Comment


                          • Originally posted by danLaza View Post
                            Plăcuțele de frână se uzează în funcție de cum și cât de des sau tare frânezi. Sunt șoferi care folosesc f des frâna de motor, ei le schimbă mai rar.
                            Si mai conteaza si motorul masinii. Cu cat motorul are capacitate cilindrica mai mica, cu atat frana de motor va fi mai mica.

                            Comment


                            • Sandero Stepway 2017, motor 1.5 dCi, TS4, 44 500 km, placutele de frana din fabrica (neschimbate), la ultima revizie aratau inca foarte bine, vad la urmatoarea (care va fi cat de curand).

                              @ Luciano2 , atasat capturile din Cartea mea de service (de pe MyDacia) si din fisa de intretinere. Am atasat si fisierul xls din 2017 (poate e de folos si pentru alte motorizari).
                              Attached Files
                              Last edited by Gil26; 18 July 2020, 14:40.

                              Comment


                              • Originally posted by Gil26 View Post
                                Sandero Stepway 2017, motor 1.5 dCi, TS4, 44 500 km, placutele de frana din fabrica (neschimbate), la ultima revizie aratau inca foarte bine, vad la urmatoarea (care va fi cat de curand).

                                @ Luciano2 , atasat capturile din Cartea mea de service (de pe MyDacia) si din fisa de intretinere. Am atasat si fisierul xls din 2017 (poate e de folos si pentru alte motorizari).
                                Multumesc!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google