Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cataline , un mic pont , pune toate suruburile la loc , dar nu stranse , doar cat sa prinda ceva filet , las-o de pe cric , Vit. I , ruleaza si tu acolo juma de metru dupa care frana , sa vezi ca roata se va disloca. Succes.
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • se-ntimpla din cauza unor tolerante foarte mici la "imbinare" - deci ori ar trebui butucul mai subtire ori gaura din janta mai mare (e vorba de citeva zecimi de mm). problema cunoscuta de la astre-G, unele frantuzoaice si ceva fiat-uri.
      ar trebui curatate bine atit butucul rotii cit si "miezul" jantei si unse cu o vaselina rezistenta la temperaturi marisoare. wd40 e bun pina la prima pana, nu tine pina la urmatoarea schimbare, "se spala" si, parca, se blocheaza si mai abitir pina-n primavara.
      si unde nu merge degripantul din comert -- motorina nu da gres.

      Comment


      • Salutare !
        Urmeaza sa primesc in cateva saptamani un Logan SL Prestige plus cu motorizare 0.9 tce, tinand cont ca va fi livrat iarna am achizitionat online si jante de otel structurale iar dimensiunea din comanda era: 16 inch,6j, 4x100 si ET37 dar astazi am primit jante pe 16inch, 4x100, ET44 si 6.5J. Intrebearea mea este daca aceste jante se vor potrivi pe masina si daca se pot monta capacele cu care o sa vina masina. Sa le returnez sau se vor potrivi si aceastea ? Anvelopele vor avea dimensiunea 195/55/R16
        Multumesc anticipat

        Comment


        • Din cate stiu dimensiunea pe 16 e 6jx16-et37.

          Comment


          • Nu este legal.

            Comment


            • Da, stiu ca dimensiunea cu care vine din fabrica este pe 16 e 6jx16-et37 dar intrebam daca se potriveste cu 6.5Jx16 ET44 ?
              alinn28 , ce nu este legal ?

              Comment


              • Conform certificatului de conformitate masina poate fi echipata in 3 variante 185/65/r15 6J15 ET40 sau195/55/R16 6J16 ET40 sau 195/55/R16 6J16 ET37.
                La mine 2 dintre aceste dimensiuni de pneuri sunt trecute si in CIV-ul masinii .
                Eu nu as ''risca'' sa pun 6.5Jx16 ET44 .Si eu am primit masina (Logan B&W) cu anvelope 195/55/R16 de vara si am cumparat de iarna jante ALCAR 185/65/R15 4x100 ET40(aprox127 Ron/buc) cu anvelopele de rigoare pe 15 care sunt mai ieftine decat celelalte
                Vezi ca e o discutie undeva pe forum despre anvelope / jante...

                Comment


                • jante http://www.loganclub.ro/forum/forum/...ompatibilitati
                  și
                  anvelope http://www.loganclub.ro/forum/forum/...de-ele/page618
                  Logan 0.9 TCe 2018

                  Comment


                  • Da Multumesc . Probabil ca o sa le retunez .

                    Comment


                    • Eu am Prestige, masina a venit cu roti de vara 195/55/r16 (structurate), dar pt iarna am luat standard, 185/65/r15, dar cu ET40, originale (la 100 ron bucata pe site-ul cu 3 litere). Ambele dimensiuni sunt in carte si in certificat si am iesit cu mult mai ieftin..sfatul meu e sa respecti ce scrie in certificatul de conformitate, ET-urile sunt 37 si 50.
                      Nu stiu daca doar mi se pare, dar cele pe 15 parca atenueaza mult mai bine denivelarile..

                      Comment


                      • Scuze, ET 37 si 40 la Logan 2..cu ET 50 au fost la Logan 1, iar cu ET 43 la Logan 1 PH2..

                        Comment


                        • E normal ca pe 15 sa atenueze mai bine. Este mai mare balonajul . Eu am în talon doar pe 16, 205/55/16 mcv stepway.
                          Last edited by nelu_242000; 22 November 2018, 00:24.

                          Comment


                          • Vreau să iau o husă din piele care se coase...ce diametru trebuie să aibă (diametrul volanului de la logan 2 2017 este...?!).
                            Logan 0.9 TCe 2018

                            Comment


                            • Cred ca ai nevoie de circumferinta volanului, nicidecum de diametru.
                              Asta in cazul in care iei pielea sa o cosi.
                              Daca iei o husa gata facuta, atunci ai nevoie de diametrul volanului.

                              Comment


                              • Originally posted by anduvirgil View Post
                                Vreau să iau o husă din piele care se coase...ce diametru trebuie să aibă (diametrul volanului de la logan 2 2017 este...?!).
                                Volanul are 37 de centimetri diametru.
                                Logan MCV 0.9 TCE

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google