Easy-R a.k.a. JS3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu are niciun ambreiaj schimbat?

    Comment


    • Nu a schimbat nici un ambreiaj si nici resoftare nu are la activ.

      Comment


      • In ce oras?

        comentariu: si la placutele de frana sunt situatii in care sunt schimbate foarte devreme (ex. 15 000 Km) sau foarte tarziu (ex. 60 000 Km); nimeni nu acuza calitatea materialelor.

        Comment


        • La placutele de frana e un pic alta discutie. Daca esti un sofer care franeaza tot timpul in ultimul moment, e normal sa se toceasca mai repede. Si la un ambreiaj cuplat la o cutie manuala, e cam acceasi discutie. Daca esti un sofer care patineaza excesiv ambreiajul, e normal sa se uzeze mai repede. La cutia noastra robotizata, schimbarile se fac intotdeauna identic, nu ai cum sa patinezi mai mult sau mai putin ambreiajul. Conteaza si aici daca km ii parcugi mai mult in oras (se schimba des vitezele, uzura mai mare) sau in afara (merge mai mult in treapta a 5-a, uzura mai mica).

          Comment


          • Banuiesc ca mai conteaza si cat de tare apesi pedala de acceleratie, cat de mult "forjezi" masina. Eu presupun ca stilul de condus influenteaza modul de schimbare al vitezelor. Nu cred ca schimba identic cutia. E posibil sa gresesc.
            Last edited by abc; 3 April 2019, 10:21.

            Comment


            • Chiar acum sunt în service. S-au resoftat "motorul" È™i "cutia" È™i acum se înlocuieÈ™te kitul de ambreiaj (al doilea schimb - al treilea ambreiaj cu tot cu cel din fabrică) în nici 30oookm.

              Comment


              • La mine a fost o siguranta arsa.

                Comment


                • Ai platit ceva? Banuiesc ca nu au mai urcat-o pe platforma?

                  Comment


                  • playmaker831

                    Bine ca a fost doar o siguranta(oare care a fost motivul pentru care s-a ars, totusi este o protectie la ceva probleme).

                    @IonRadu
                    Ne poti spune, te rog unde ai facut resoftarea si din ce an este masina?

                    Comment


                    • Masina despre care vb. este a tatalui meu si este din 2017,are 40.000km ,nu a schimbat momentan nici un kit,dar ii trepideaza ocazional.L-au pus sa plateasca 45 de lei siguranta,platforma nu a platito el,au zis ca la accesorii,probabil la bricheta a fost ceva.

                      Comment


                      • Originally posted by C.Mike View Post
                        La mine in oras este un taxi easy-r(js3) an 2017, are 140k parcursi, zilele astea m-a sunat proprietarul sa ma intrebe despre trepidatii, se plangea de aparitia unor trepidatii mai ales la mersul cu spatele.
                        E sigura informatia si daca da,atunci respectivul lucreaza cumva "de noapte",sau intr-o zona cu climat mai rece?

                        Comment


                        • Este sigura informatia. Face traseul Vulcan-Petrosani de dimineata pana seara. Are si drumuri extra la activ.

                          Comment


                          • Originally posted by C.Mike View Post
                            Ne poti spune, te rog unde ai facut resoftarea si din ce an este masina?
                            http://www.amg.ro, 2017

                            Comment


                            • Va multumesc pentru raspunsurile voastre.
                              Imi doream mult acest tip de cutie dar pentru a preveni neplacerile pe care le aveti, si o spun cu parere de rau nu-i usor sa strangi atatia bani, am sa iau cu cutie manuala.
                              Am mai vorbit si la un service care mi-au spus NU.
                              Cand voi avea bani, cumpar cea mai scumpa masina cu cutie automata .

                              Comment


                              • Sau mai bine cumperi alt ceva de pe acum... No offence.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google