Logan III - Probleme Tehnice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La Sandero simplu apesi o data , clipesc semnalizarile si se deblocheaza incuietoarea, mai apesi o data clipesc semnalizarile si se blocheaza . La Logan keyless, apasi peste trei secunde si capacul portbagaj se ridica comanda nu este insotita de semnal luminos.

    Comment


    • A alimentat careva pana acum de la SOCAR? Intreb pentru ca am alimentat eu acum 3,4 zile si am iesit cu ea dupa (aproape spre ultima liniuta era) si tragea mult mai prost... am alimentat cu aia mai scumpa putin. Din toate pana acum cea mai ok (simtit la depasiri si cand tragi de ea) a fost cea de la rompetrol, aia de aproape 7 lei.

      Comment


      • Benzina din Romania (mai ales la marile lanturi de distributie) este in parametrii standardelor. Ti-o spune unul care, prin natura meseriei, face analize la greu. Ca pare ca "trage mai bine" dintr-o parte fata de alta, e doar placebo, pitici tulburati pe creier. ;) Mituri urbane, la fel cu acela al degradarii proprietatilor benzinei in timp foarte scurt. Am dezvoltat si subiectul asta pe undeva pe-aici.
        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

        Comment


        • se poate. insa am incercat de la 3 brand-uri, fara a fi axat pe ceva ca o sa fie mai bun. lukoil si rompetrol au fost diferite fata de socar astia. am simtit la depasiri, se tura mai greu si un avea zvac. se poate si ce zici tu, insa asta am simtit. probabil e in parametri inainte sa plece catre benzinarii. acolo se pot intampla multe. Exemplu recent. Bag gaz doar de la lukoil pana acum. am bagat pe la unu din camp (rosiori de vede) si a inceput masina sa sughite dupa ... daca este in parametri, oare de ce difere la benzinarii ?

          Comment


          • Viteza si directia vintului are o oarecare influenta la stabilirea anumitor performante.

            Comment


            • Originally posted by Mihai2k4 View Post
              Bag gaz doar de la lukoil pana acum. am bagat pe la unu din camp (rosiori de vede) si a inceput masina sa sughite dupa ... daca este in parametri, oare de ce difere la benzinarii ?
              La GPL treaba e alta. De la statii independente am alimentat si eu si au fost probleme. Dar nu peste tot. Si acolo depinde de multe chestii.

              Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
              Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

              Comment


              • Alta buba aparuta azi, dupa gerul de azinoapte (-4 grade)

                si asta sa fie normal? ))





                PS: acum am vazut cat de zgariate sunt farurile... vai vai. Cum oi fi reusit, nu stiu. Le sterg doar cu microfibra

                Comment


                • Scuze, da' nu m-am prins. Care e mai exact buba la stopurile alea? Mersi.

                  Comment


                  • Nu este problema. Este acelasi stop, am incercat sa prind mai bine. Partea din stanga, este aburita inauntru.(spre exterior daca te uiti cu atentie) exact ca la far... condens pe interior... oare dispare in timp? sau este problema de manufactura?
                    Attached Files
                    Last edited by Mihai2k4; 20 December 2021, 10:12.

                    Comment


                    • Ma poate ajuta cineva cu o serie de sasiu de la un Logan (eco-g sau nu musai , dar nu Sandero) - chiar si pe privat? Nu am cric, as fi vrut original, probabil ca la reprezentanta costa mult mai mult decat la magazinele online.
                      A mea, neavand cric(eco-g), nu imi poate gasi nimeni cric pt ea dupa seria de sasiu.

                      Comment


                      • Originally posted by Mihai2k4 View Post
                        Nu este problema. Este acelasi stop, am incercat sa prind mai bine. Partea din stanga, este aburita inauntru.(spre exterior daca te uiti cu atentie) exact ca la far... condens pe interior... oare dispare in timp? sau este problema de manufactura?
                        Citeste manualul, scrie ca se aburesc in anumite conditii. Si la "masinile straine" se aburesc, stai linistit.

                        Comment



                        • oBED Ok. m-am linistit sincer sa fiu, am citit manualul,(nu 100%) si probabil partea asta am sarit-o Multumesc pentru raspuns!


                          AdrianHH ai pm
                          Last edited by Mihai2k4; 20 December 2021, 10:46.

                          Comment


                          • Originally posted by AdrianHH View Post
                            Ma poate ajuta cineva cu o serie de sasiu de la un Logan (eco-g sau nu musai , dar nu Sandero) - chiar si pe privat?
                            seria sasiu scrie la geam in colt

                            ei parcarile masinile la rind gasesti pe placul tau faci poza si asta e seria care cauti

                            Comment


                            • Originally posted by AdrianHH View Post
                              Ma poate ajuta cineva cu o serie de sasiu de la un Logan (eco-g sau nu musai , dar nu Sandero) - chiar si pe privat? Nu am cric, as fi vrut original, probabil ca la reprezentanta costa mult mai mult decat la magazinele online.
                              A mea, neavand cric(eco-g), nu imi poate gasi nimeni cric pt ea dupa seria de sasiu.
                              Eu am luat asa ceva:

                              Comment


                              • Originally posted by george.sce View Post

                                seria sasiu scrie la geam in colt

                                ei parcarile masinile la rind gasesti pe placul tau faci poza si asta e seria care cauti
                                Eh, ziceam si eu sa caut pe un forum ceva, e mai simplu. Plus ca te poti trezi ca masina pe care o fotografiezi are gpl, deci zero cric. Iar baietii de la identificari au un drag de munca asa de nu mai pot pe la magazinele inline cand le dai informatii eronate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google