Modificarea Sistemului De Franare.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Doar ce am mers zilele trecute cu Ibiza lui Soran, placute DS Performance. Atat zic: EXCELENT!!!
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • da sefu' da cat costa ? sunt 400 alea de Logan

      pentru Logan cu etrieri normali FDS urile ( DS performance) sunt foarte bune raporta calitate pret. 260 lei un set de placute merge.

      pe site la Nick am vazut FSD pentru VAN. 99 oiro ar merge macar odata

      Comment


      • tu chiar nu vrei sa intelegi ca pe van n-am nevoie de super-mega-extre-hiper placute sa ma opresc? frana este mai eficienta! tu vei pune ds de care vrei, si eu vin cu ebc-urile si te crap din orice pozitie ca distanta de franare!

        Comment


        • cu scuzele de rigoare. imi pare rau ca iti zic. esti ilogic si ai idei fixe mai rau ca bunicu la 90 ani. da saracu a trecut prin razboaie si comunism.

          Comment


          • amza te provoc cand vrei tu la o franare de la cat vrei tu la 0, sa vedem acea franare mai buna. si nu uita ca nu am abs si cauciucuri am pe fata 2 montana (nu a auzit nimeni) si pe spate am unele ca sa fie (au 10 ani de cand sunt facute).

            Comment


            • pai in cazul asta s ar putea sa ti o iei si meritele sa se duca in contul etrierilor nu in contul anvelopelor.

              vezi ca amza are anvelope bune

              Comment


              • vom incerca si vom vedea.

                Comment


                • ce sa zic. succes. stii bine ca totul tine de anvelope si amza le are bune

                  dunlop w3d

                  Comment


                  • numai ca masina mea e blocata momentan. dar chiar am frane bune, melcu' vine pe raspunderea lui.

                    Comment


                    • razvane ai grija ca melcu franeaza ...in frana de motor )))
                      sigpic
                      Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                      http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                      Comment


                      • poti sa ii tragi si inferioare ca tot degeaba. franele de logan sunt overkill pentru anvelope.

                        Comment


                        • mie mi se pare ca loganul franeaza foarte, foarte bine daca are anvelope bune si placute ok. vb de dci, ala pe benzina nu stiu . am condus si mcv cu remorca si incarcat si tot frana foarte bine. acum nu stiu, poate voi va asteptati sa franeze ca o masina sport...dar nu e cazul

                          Comment


                          • @dennis, sunt unii care conduc mai repede si se asteapta sa franeze pe masura. Sunt sigur ca MCV-ul incarcat si cu remorca dupa el franeaza ok de la 60 km/h.

                            Noi vrem sa franam de 10 ori la blana pe coborare de pe munte si sa nu ia foc franele.
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • ce sa zic...cred ca ti-ai ales prost masina in cazul asta , fara suparare. iti recomand discuri de scenic ca au 4x100 si 310mm parca, stiu pe cineva care are asa ceva pe o nova turbo cu doar 230cp si 920kg.

                              Comment


                              • @ Dennis_TL
                                in privinta afirmatiei "cred ca ti-ai ales prost masina in cazul asta , fara suparare" as spune ca trebuie sa ne gandim la frane si nu la masina... Asa, pana la urma daca se pot adapta frane de BMW seria 3 sau 5, nu cred ca nu se vor imbunatatii drastic distantele de franare. (bine inteles, in cazul asta trebuie si anvelope pe masura, care sa faca fata unor frane mai performante)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google