Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tin minte la Logan 1 foarte multi asteptau motorul de 1.6-16v si se intreceau in aprecieri favorabile. Dupa ce acesta a aparut tot 1.4 a ramas pe primul loc la vanzari urmat de 1.6-8v.

    Comment


    • Pe Captur deja se găsește motorul de 1.3 benzina cu cele 2 tipuri de putere si chiar si in combinație cu EDC.

      Comment


      • Cum spune si @Gabriel1960,daca ar pune 1.3 pe Sandero,Logan ar canibaliza Renault Captur.Tin minte ca 1.2 Tce a fost montat pe Captur.Unde a fost montat 1.2Tce?Doar pe Duster/Lodgy,Dokker..tarziu..Chiar am vorbit cu un proprietar ce avea varianta de 120 cp cu EDC.Acum l.as intreba cum sta cu nivelul de ulei..
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • Am rezolvat și fiscul și radiera astăzi. Deși am avut programarea făcută joi,am mers și am stat la coadă și s-a rezolvat rapid,foarte rapid.Urmează astăzi să iau mașina și revin cu un update .
          La fisc coadă 0 la radiere 4 persoane în față.Nimeni încă cu programul rabla.

          Comment


          • Salutare.

            Se pare ca am parte de noroc cu masinuta comandata. Cu toate ca aveam termen maxim dat de dacia jumatatea lui iunie si sfarsit de mai dat de dealer, masina a fost produsa (a iesit pe poarta fabricii) si va fi livrata saptamana viitoare.

            Reamintesc ca a fost data in productie pe 15 martie. Deci a durat aproximativ 7-8 saptamani faurirea ei. ) sau 2 luni. Probabil cei de la Dacia dau termenele de 3 luni ca sa fie acoperiti in caz de ceva neprevazut.

            Parcarile dealerilor sunt full de masini. Sper sa va vina si voua, celor ce ati dat comanda si asteptati.

            Spor.

            PS me happy

            Comment


            • Mascatu ,sa ai parte de ea și să te bucuri de ea cat mai mult.

              Comment


              • Maskatu
                Si nu e mai bine asa? Sa o livreze mai repede decat termenul anuntat. Decat sa anunte ca masina vine repede si pe urma sa te tot amane.
                Asteptam primele impresii despre masina.
                Last edited by abc; 8 May 2019, 18:58.

                Comment


                • danLaza multumesc frumos
                  abc Ba da! Dar m-a prins asa... pe nepusa masa. Cred ca asta este si o strategie de marketing... iti da un termen lung, ti-o livreaza mai repede si in mintea ta zici "ia uite ma ce repede mi-a venit...se misca bine astia de la Dacia".

                  Comment


                  • Eu nu prea cred in varianta asta. Probabil ca in vest Renault a inceput deja sa schimbe motorizarile pe benzina si a scazut cererea pentru 0,9 TCe. Din ce stiu eu, de la anul 0,9 TCe iese la pensie.

                    Comment


                    • Pe site-ul renault.fr se paote configura deja Clio cu noua motorizare 1.0 TCE 100 cai, 160NM, tot cu 3 pistoane.
                      https://group.renault.com/en/news/bl...-all-new-clio/
                      https://www.autoevolution.com/news/2020-renault-clio-brings-new-10-turbo-and-13-turbo-engines-132816.html
                      Last edited by Maskatu; 9 May 2019, 16:00.

                      Comment


                      • Astazi pe site-ul Dacia NU apare varianta Techroad pentru Logan, Sandero si MCV.

                        Comment


                        • Ai dreptate ,nu mai figureaza la configurator (la Logan si Sandero).
                          Daca nu e o aroare in urma unui update al siteului inseamna ca nu era'' Editie Limitata'' ci ''Editie super extrem de limitata''!!
                          Poate au epuizat stocurile...Adevarul e ca si Black&White-ul (pe care il inlocuieste ) s-a vandut foarte bine (diferenta e ca a existat la vanzare aproape treisfert de an)

                          Comment


                          • Salut, eu trebuia să primesc mașina încă din săptămâna 17 ( săptămâna mare înainte de Paște ). Credeți că s-a întâmplat ceva? De nu au putut livra mașina. Menționez că mașina este plătită integral.

                            Comment


                            • Logan TeckRoad a fost scos din oferta de pe site-ul Dacia dar nu si din ofertele dealerilor. El se poate comanda in continuare. A fost scos din cauza faptului ca cei de la Dacia care sunt mai neorganizati de fel, s-au grabit sa anunte Teck Road la Logan, cu toate ca nu aveau poze oficiale si configuratorul unde apare masina in acea hala si alegi tu culoarea masinii si interiorul, la fel, nu era elaborat corect. Anvelopele si interiorul apareau pe fundal alb. Am semnalat problema asta acum vreo luna catre Vocea Clientului, i-am rugat sa urce poze corecte pe site si am fost sunat ca l-au scos si va fi repus la loc dupa ce au poze oficiale CORECTE.

                              EmanuelO ce termen de livrare MAXIM ai pe bonul de comanda? Din pacate nu conteaza ca ai platit masina integral sau nu. Dacia nu prioritizeaza comenzile in functie de asta. Ei oricum isi iau banii pe masina, fie din credite facute de client fie prin plati integrale. Pana iti ridici tu masina de la dealer, ei deja au plata integrala sub o forma sau alta.

                              Eu am avut termen 3 luni de la darea in productie a caroseriei. Ma indoiesc ca la tine au trecut 3 luni si s-a depasit termenul. Mie imi vine cu o luna mai devreme fata de ce au zis ei.

                              Comment


                              • Iar încurcăm borcanele Clio 5 are alte motoare decât cele de pe Clio 4/Logan II

                                Ai disponibile B4A, H4B, H4D și B4D:
                                B4A e pe Kwid 0,8L
                                H4B e pe Logan II 0,9L 90CP dar și pe Smart cu 110CP
                                H4D turbo e pe Clio 5 Logan III 100CP
                                H4D aspirat are 70 CP
                                B4D e pe Logan II 1,0SCe SCE75
                                Attached Files
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google