Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta i-am recomandat si eu; schimbul intre perioadele recomandate il faci la un service multimarca, in care ai incredere. Simplu si ieftin; 50 de lei manopera.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Salut, aici avezi devizul de la Euromotor Brasov pentru schimb ulei si filtre pentru un logan 0.9 TCe fabricatie 2019.
      Concluziile le trageti singuri.
      Attached Files

      Comment


      • Originally posted by Old Driver View Post
        Nu stiu Fanez....Tu la ce unitate servis ai schimbat uleiul si filtrele?
        La automarcus (AMG). Garnitura aia e vreo 2 lei la magazinul lor. Sau probabil au modificat preturile, de data asta am avut eu una luata anul trecut, Am luat doua ca nu avea sa-mi dea rest.
        Last edited by Fanez; 7 February 2020, 14:26.

        Comment


        • incearca la ASV, dar in Ghimbav, nu pe avram iancu. La 1.0 era mai mic pretul cu 100 de lei fata de Euromotor.

          Comment


          • veni, vidi... plecai. Ati avut dreptate. 485 si cu discount 425 RON. Sa fie sanatosi, o sa fac schimbul de ulei in alta parte ca asa nu se paote asa ceva.

            Comment


            • Originally posted by oBED View Post
              incearca la ASV, dar in Ghimbav, nu pe avram iancu. La 1.0 era mai mic pretul cu 100 de lei fata de Euromotor.
              Multumesc de sfat dar am vorbit deja la Mida in Sf Gheorghe(de unde am și achiziționat mașina). Cam cu 150 lei mai puțin, o să atașez și alte informații după revizie. Uleiul tot elf 5w40 rn tech.

              Comment


              • Originally posted by Fanez View Post

                La automarcus (AMG). Garnitura aia e vreo 2 lei la magazinul lor. Sau probabil au modificat preturile, de data asta am avut eu una luata anul trecut, Am luat doua ca nu avea sa-mi dea rest.
                La automarcus te lasa sa asisti la revizie?Poti sta langa mecanic?

                Ce zici de site-ul asta,pot lua piesele din devizul Dacoservului, de la ei? https://www.pieseautoarges.ro/ Vad ca au preturi bune si sunt originale.Le-am gasit dupa coduri.
                Last edited by Old Driver; 9 February 2020, 00:55.
                Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                Comment


                • La prima revizie am gasit toate piesele de schimb de origine la autokarma. (uleiul in termen...chiar "proaspat")
                  La a doua revizie nu am gasit de origine filtrul de habitaclu...asta e...oricum filtrul de habitaclu este la al treilea schimb din motive de montarea gresita a filtrului la prima revizie....

                  Logan 0.9 TCe 2018

                  Comment


                  • Originally posted by Old Driver View Post

                    La automarcus te lasa sa asisti la revizie?Poti sta langa mecanic?...
                    Da, fara probleme.
                    Acel site pare foarte ok. Eu cred ca poti sa iei piesele de la ei, de ce n-ai putea?
                    Last edited by Fanez; 11 February 2020, 15:26.

                    Comment


                    • Multumesc Fanez O saptamana cat mai buna in continuare.
                      Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                      Comment


                      • Salutare
                        nu am avut timp de schimbul de ulei, dar trebuie sa cumpar uleiul. ce e nevoie (1.5 dci adblue), 5W30, dpf, nu? cred ca voi merge pe elf...

                        Comment


                        • Dacia a schimbat specificatia de ulei pentru dCi. Obisnuia sa fie RN0720 5w30. Motoarele noi au specificatia RN17fe 0w20. Verifica !!!

                          Comment


                          • Mai corect Dacia a schimbat furnizorul, Elf era cu RN720, tot ce e cu RN17 e Castrol
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Salutare. Pentru Logan 1.0 TCE GPL a facut cineva prima revizie? Cat a costat? Multumesc.

                              Comment


                              • Asta e vreo glumă? Nu ai nicio unitate(Logan II/Duster ph3) cu motor H4D(1,0TCe) livrată cu atât mai puțin una care să atingă pragul de revizie
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google