Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O sa ne facem reviziile la Alexandria . La vara schimb si eu distributia si ce mai e de facut la 4 ani. Tot am drum in zona....
    Pentru schimb ulei si filtre cu pisele mele, AMG mi-a cerut 173 de lei. Din pacate nu am conditii sa le schimb singur.

    Comment


    • la Dacoserv Militari, pentru schimb discuri frana, placute frana, disributie, kit accesorii, ultei, filru ulei, filtru aer, filtru polen, mi-au cerut 800 lei. Doar manopera, cu piesele mele. Poti sa mergi si sambata, cu programare in prealabil. Eu sunt multumit de pret.

      Comment


      • Dacoserv Militari- , a doua revizie - 25 k km....filtre+ulei (igienizare Ac facuta anul trecut), verificat calculator, resetat interval revizie, 381 lei (201 piese client + 180 manopera)
        Logan 0.9 TCe 2018

        Comment


        • La Alexandria, in vara lui 2018, manopera pentru distributie+accesorii la 1.5 dCi, plus inlocuire placute frane si testarea pe standul (acolo unde se face si ITP-ul) = 262 lei plus TVA (311 lei).
          O revizie, in toamna lui 2019, manopera pentru revizie, filtre (minus cel de habitaclu) a fost 180 lei, TVA inclus, acelasi pret ca in dec 2017.
          Deci, comparam manopera ceruta de Dacoserv de 800 lei, cu 500 lei in Alexandria.

          Comment


          • Vorbim strict pentru cei din Bucuresti si imprejurimi, daca luam in calcul doar banii, da, iesi mai bine in Alexandria. daca luam in calcul timpul (drumul dus-intors, faptul ca in Alexandria nu poti sa faci revizia sambata - am sunat si am intrebat, deci trebuie sa-ti iei o zi libera de la munca, plus carburantul, plus uzura masinii pe drum etc) Dacoserv din Bucuresti, castiga detasat. In cazul de fata, pentru mine (subliniez, pentru mine) timpul castigat, pentru a face alte lucruri, este mult mai important fata de cei 100-200 lei castigati la o manopera de genul asta. Inca o data, pentru mine.

            Comment


            • Eu am facut revizia la Meridian cu piesele de la ei si m-a costat 700-piese + manopera.Nu m-au lasat sa vin cu piesele mele.Cred ca in vara la a 2 revizie o sa merg si eu la Dacoserv cu piesele mele,apropo,de unde va cumparati piesele?Autokarma e ok,adica sa nu fie fake uri(ulei,filtre)

              Comment


              • M-au sunat cei de la DacoServ Militari B-dul Preciziei si mi-au spus ca revizia+distributia+manopera,totul cu piese de la ei,ma costa 2.200 lei .Asa de mult?? Maine sun la Alexandria si le cer si lor o oferta.


                Originally posted by gecmc94 View Post
                Daca nu ai niciun drum in zona, poate ca nu merita, eu am drumuri in acea directie din cand in cand. Manopera dureaza max o ora jumatate la revizie, si cam doua ore la distributie.
                Am un unchi in orasul Alexandria.Il sun si-i spun ca voi sta 4 ore pe capul lui.E la pensie
                Last edited by Old Driver; 29 January 2020, 16:46.
                Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                Comment


                • Originally posted by Cosho View Post
                  Eu am facut revizia la Meridian cu piesele de la ei si m-a costat 700-piese + manopera.Nu m-au lasat sa vin cu piesele mele.
                  Si eu am renuntat la Meridian, din acelasi considerent. Pentru schimb schimb discuri frana, placute frana, distributie, kit accesorii, ultei, filru ulei, filtru aer, filtru polen, mi-au cerut 2988.33 lei (piese de la ei + manopera) .......

                  Comment


                  • Am primit Devizul de la Dacoserv Militari


                    Attached Files
                    Last edited by Old Driver; 30 January 2020, 00:08.
                    Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                    Comment


                    • Scump, dle, scump. Eu imi cumpar doar uleiul, din motive de ELF si nu Dacia. Noroc ca am facut revizia si distributia acum un an. Cu toate celelalte piese de la ei, m-a costat in total, pret complet: 1500 lei (lipseste uleiul care a fost adus de mine, dar sunt incluse placutele de frana asa ca tot pe acolo suntem).
                      Timpul pe acolo, la Eurocar, se pierde in mod placut. Vis-a-vis sunt: Kaufland, Pepco, Altex, Jysk.
                      Last edited by gecmc94; 30 January 2020, 00:11.

                      Comment


                      • DEVIZ.jpg Devizul de la Dacoserv.Imi cer scuze pentru postare dubla.

                        Last edited by Old Driver; 30 January 2020, 00:16.
                        Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                        Comment


                        • Xdp88jY.png Total 1143 lei: 960 lei fara TVA, TVA 182 lei

                          Revizie xK0IBTL.png

                          Comment


                          • si devizul
                            Attached Files

                            Comment


                            • Salutare colegi!

                              Am sunat la Eurocar Service Alexandria pentru un Deviz estimativ la cea de-a 4 a revizie.Mi-au spus acelasi pret ca si cei de la DacoServ Militari,adica 2.200 lei.
                              Asa ca nu merita batut drumul pana acolo.
                              Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                              Comment


                              • avand in vedere ca intra in ultimul an de garantie,cred ca iesi mai bine sa ti cumperi piesele tu si sa platesti doar mana de lucru in servis.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google