Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Extras „Jets: Use a tool such as a needle to adjust the height of the windscreen washer jets.”
    „Jatos: Para regular a altura dos jatos do lavador de vidros do para-brisa, utilize uma ferramenta pontiaguda.”
    Logan 0.9 TCe 2018

    Comment


    • Originally posted by DannyMC View Post

      Duzele sunt reglate sa stropeasca mijlocul parbrizului la viteze in jur de 90-100 km/h.
      Mi se pare destul de stupid. Conduc cu preponderenta in oras si nu vreau sa le dau si celor din spate pe parbriz. Este foarte deranjant mai ales dupa ce spal masina ca raman dâre albastre pe cupola.

      Comment


      • Originally posted by anduvirgil View Post
        Extras „Jets: Use a tool such as a needle to adjust the height of the windscreen washer jets.”
        „Jatos: Para regular a altura dos jatos do lavador de vidros do para-brisa, utilize uma ferramenta pontiaguda.”
        Manualul din torpedou nu de pe net
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • https://photos.app.goo.gl/P7pnEaat3xJfHVV2A Asa e bine?
          manual versiunea romana 2018
          mai sus sunt brazilia 2016 si uk 2014
          Logan 0.9 TCe 2018

          Comment


          • si la mine e la fel, nov.2017

            Comment


            • Originally posted by jr65 View Post
              Deci ... dai talpa si pe la 90-100 km/h actionezi stropitorile. Drept in centrul tintei. Fara gluma, ori sunt reglabile dar trebuie o forta mai mare, ori se considera ca e perdea si atunci zona de stropire e suficient de mare incat sa acopere si parbrizul.
              Ma autocitez. Cand am scris ca daca sunt reglabile, poate ca trebuie o forta mai mare, mi-am amintit cum am facut la Matiz. Cu acul nici vorba sa reusesti. Am folosit o sula, asa ii zice.
              Si chiar daca ulterior se mai lasa, oricum nu ai nicio precizie cu acul.
              Cred ca in manual e o greseala de redactare. Corectie : .... utilizati o sula tip ac.
              Last edited by jr65; 23 May 2019, 21:01.

              Comment


              • Salut.

                Ce becuri are logan 2 2019 din fabrica la far? Am inteles ca are separata faza scurta de faza lunga?...
                multumesc

                Comment


                • Aceleași becuri ca orice X52 ph2 fabricat din 12/2016-în prezent : H1 la fază lungă, H7 la fază scurtă scrie și în manual
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Conform manual, 2017 ambele becuri sunt H7,
                    You do not have permission to view this gallery.
                    This gallery has 1 photos.

                    Comment


                    • Cum naiba H7 la ambele faze? Dubios... ms

                      Comment


                      • Originally posted by t0rquemada View Post
                        Aceleași becuri ca orice X52 ph2 fabricat din 12/2016-în prezent : H1 la fază lungă, H7 la fază scurtă scrie și în manual
                        Cam dai pe langa in ultimul timp ))

                        Comment


                        • E f bine că e același tip de bec, în caz de se arde unul de pe fază scurtă, poți împrumuta de la fază lungă un bec dacă nu ai rezervă la tine.
                          Last edited by cataIin; 24 May 2019, 15:37.

                          Comment


                          • Din alte surse am aflat ca are H7 pe scurta si H1 pe lunga.... nu prea are cum sa aiba acelasi tip de bec si la scurta si la lunga.

                            Comment


                            • A incercat cineva sa monteze capacele de roti pentru Prestige pe o janta de 16 inches normala? Se potrivesc sau sunt facute strict pentru jantele stilizate?

                              Comment


                              • Originally posted by Maskatu View Post
                                Din alte surse am aflat ca are H7 pe scurta si H1 pe lunga.... nu prea are cum sa aiba acelasi tip de bec si la scurta si la lunga.
                                Nu conteaza sursele, citeste in manual mai bine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google