Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Momentan am un britax romer dualfix montat cu spatele la direcția de mers, dar se poate întoarce oricand, momentan copilul este încă mic si am inteles ca este mai sigur de mers asa cat mai mult timp ca si vârstă
    scaunul este destul de masiv, dar asta pentru ca este destul de safe din ce am înțeles

    inteleg ca intra un adult între scaunele de copii dar cu greu si cam incomod
    probabil la drumuri scurte în oraș mai merge cat de cat
    probabil un duster este mai potrivit pentru asa ceva, nu?
    Last edited by panselin4; 27 November 2019, 22:19.

    Comment


    • Si eu am doua scaune de copii in laterale pe bancheta din spate. Intra un adult intre ele dar sta destul de inghesuit. Nu cred ca s-ar simti bine la drum lung.

      Comment


      • Originally posted by panselin4 View Post
        Momentan am un britax romer dualfix montat cu spatele la direcția de mers, dar se poate întoarce oricand, momentan copilul este încă mic si am inteles ca este mai sigur de mers asa cat mai mult timp ca si vârstă
        scaunul este destul de masiv, dar asta pentru ca este destul de safe din ce am înțeles

        inteleg ca intra un adult între scaunele de copii dar cu greu si cam incomod
        probabil la drumuri scurte în oraș mai merge cat de cat
        probabil un duster este mai potrivit pentru asa ceva, nu?
        Daca scaunele sunt rear facing, incape o persoana fara problema (am facut Brasov-Venus de 2 ori, dus intors), sotia statea in spate, este destul de inalta (1.76). Nu stai ca in pat, dar statea destul de ok, avand si centura pusa.

        Am doua scaune Axkid wolmax (este un scaun care se monteaza exclusiv RF, destul de masiv) si un Joie Stages.

        Comment


        • Indiferent de situatie, persoana care sta pe mijloc se chinuie, mai ales la drumuri lungi. Pur si simplu acel loc este imposibil pentru o persoana matura si stai pe el doar de nevoie. Oricat incerci este imposibil sa gasesti o pozitie comoda, in special din cauza tunelului median. Dupa mine, este locul "de sacrificiu" al masinii.

          Comment


          • O fi de sacrificiu insa este cel mai sigur in caz de poc.
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Corect, locul de sacrificiu dar cel mai sigur în caz de accident, daca este si centura de siguranță pusă
              in rest cei drept cam înghesuială probabil intre 2 scaune de bebe

              Comment


              • Salut, vouă cum va funcționează deschiderea ușii de la rezervor? La mine uneori nu o împinge în afară, am dat cu WD 40 si pare mai ok. Vreau sa știu dacă ați întâmplat asta.

                Comment


                • Captura facuta in aceasta dimineata. La aceasta temperatura incepe sa se simta cat de cat caldura in habitaclu. Cam dupa 65 grade Celsius incepe sa se incalzeasca serios. La 1 grad exterior si dupa aproape 5 km ma asteptam ca temperatura sa se apropie de 70 de grade Celsius. Gresesc sau este in regula asa cum e acum?
                  Attached Files
                  Last edited by 77sky; 17 December 2019, 23:26.

                  Comment


                  • Originally posted by EmanuelO View Post
                    Salut, vouă cum va funcționează deschiderea ușii de la rezervor? La mine uneori nu o împinge în afară, am dat cu WD 40 si pare mai ok. Vreau sa știu dacă ați întâmplat asta.
                    Acum doua saptamani, am avut usita blocata, am folosit ceva ascutit sa o deschis, dupa ce am tras de maneta din habitaclu.
                    Dupa o vreme am gasit usita deschisa, fara nici o interventie din partea mea. Piciorusul care tinea usa inchisa era blocat inauntru, a trebuit agatat si scos fortat. Dupa ce a crescut temperatura a inceput sa functioneze normal.

                    Comment


                    • La fiat, in afara de maneta de langa scaun, aveam o sfoara in portbagaj de care trageam si se deschidea capacul de la rezervor.
                      Poate are si dacia asa ceva....sa nu va mai chinuiti cu obiecte ascutite arnci cand nu se deschide....
                      Last edited by anduvirgil; 18 December 2019, 19:48.
                      Logan 0.9 TCe 2018

                      Comment


                      • Originally posted by gabrieln1960 View Post
                        Captura facuta in aceasta dimineata. La aceasta temperatura incepe sa se simta cat de cat caldura in habitaclu. Cam dupa 65 grade Celsius incepe sa se incalzeasca serios. La 1 grad exterior si dupa aproape 5 km ma asteptam ca temperatura sa se apropie de 70 de grade Celsius. Gresesc sau este in regula asa cum e acum?
                        Am zis si eu in alt topic ca se incalzeste prea greu motorasul asta, dupa 1 ora si 16km abia ajunge temperatura la 80°.
                        Eu mi-am comandat o masca pentru grila de la radiator, cea de jos, astept sa-mi vina azi-maine.

                        Comment


                        • de unde ai comandat masca? link...

                          sigpic

                          Comment


                          • Cumpara Grila, masca radiator Dacia Logan, dupa 2013 de la Autolux la un pret avantajos ✅ Livrare rapida, Retur Usor ➜ Alege usor din peste 120.000 de produse ◈ Prinde Reducerile

                            Comment


                            • Salut,

                              Am un Sandero Stepway 2 din 2017. Exista cumva cum pot sa imi pun aplicatia Waze pe Media Nav? Daca contectez telefonul prin bluetooth, am la media access la audio, dar m-ar interesa si vizual daca se poate instala aplicatia cumva?

                              Sorry daca e off topic.

                              Comment


                              • Daca suporta MediaNav-ul ii pui android auto si se rezolva treaba. Daca esti din Bucuresti ia legatura cu torquemada si te lamureste exact.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google