Revizii/reparatii 1.0 SCe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bogbil
    replied
    Salut, colegii! O recomandare de bujii pentru 1.0 SCE și vre-un magazin online de încredere, fizic am găsit doar OE la 13 RON.

    Leave a comment:


  • Gil26
    replied
    Procedura de demontare\montare si codul curelelor accesorii plus alte detalii inclusiv despre dispozitivul necesar montarii curelelor au fost oferite cu generozitate si de colegul @ oBED in topicul Revizii LoganII pag.421 post#6307 :
    https://www.loganclub.ro/forum/forum...72#post3664272
    ​(link-ul se acceseaza mai usor delogat)

    Leave a comment:


  • Cristi822
    replied
    pentru ce sa umbli la fulia de la vibrochen? Sa schimbi curelele? La una din curele vine cu o piesa de tabla si sarma groasa ce faciliteaza montarea curelei. Adica un fel de scula o poti numi, pentru ca pe tot traseul curelelor nu exista nici o rola intinzatoare.

    Leave a comment:


  • i7r9i
    replied
    ... si sunt curios cum a desfacut fulia de la vibrochen

    Leave a comment:


  • i7r9i
    replied
    Ce cod motor ai ?

    Leave a comment:


  • Bogbil
    replied
    Mulțumesc frumos!

    Leave a comment:


  • Catalin12345
    replied
    Salut!
    Discuri TEXTAR 9217510 + placute textar 2570201, 1l antigel ATE dot 4- a intrat mai putin
    ​GLACEOL RX TYPE D​ 3L +3L apa demineralizata
    Curele 8201712791, 8201712784
    Asta am folosit eu. ​

    Leave a comment:


  • Bogbil
    replied
    Bună seara, vă rog dacă mă puteți ajuta cu ceva informații pt niște consumabile la un 1.0 sce Prestige 2017:
    - plăcute frână cod
    - discuri frână
    - curele + role transmisie cod
    - antigel câți litrii
    -lichid de frână câți litrii
    Aveți idee de preturi manopera reprezentanta pt cele de sus? Mulțumesc frumos!

    Leave a comment:


  • Ionutsy
    replied
    Uleiul ELF nfx merge și la cutia de viteze manuală de pe 0.9tce? Sau are și alte specificații

    Leave a comment:


  • Leo0608
    replied
    ok, mie mecanicu mi-a zis sa schimb la 4 ani sau 60.000km, cand fac si distributia

    Leave a comment:


  • emilian_rks
    replied
    Originally posted by Leo0608 View Post
    @emilian_rks, baga uleiul recomandat elf, in cantitatea care este mentionata in documentatia atasata de colegul Gil26
    Da, asa voi face.
    Mai am un Duster 4x2 si i-am schimbat uleiul la cutie anul trecut in primavara, cu Elf si de atunci a mers aproape 40oookm si e totul in regula.
    La Logan am doar 42oookm si masina are 4 ani jumate'. Schimbul de ulei la cutie il voi face probabil anul viitor in toamna.
    Mi-am propus sa schimb uleiul la cutie la masinille mele, la max 100oookm sau max 6 ani.

    Eu am intrebat de curiozitate, ca nu stiam de ce e asa mare diferenta la cantitate.

    Leave a comment:


  • pecobd
    replied
    Da, ridicata pe elevator.

    Leave a comment:


  • Leo0608
    replied
    Originally posted by pecobd View Post
    Am pus ELF TRANSELF NFX. A incaput in jur de 2,4 litri.
    Multumesc inca odata.
    sper ca ai pus cu masina pe loc drept, sau nu ridicata pe cric

    Leave a comment:


  • Gil26
    replied
    Multumim si noi pentru info , bine de stiut, poate sa fie de folos si altor colegi (si ai confirmat cantitatea de ulei =2.35 litri cu diferential separat din procedura pe care am atasat-o in #682).

    Leave a comment:


  • pecobd
    replied
    Am pus ELF TRANSELF NFX. A incaput in jur de 2,4 litri.
    Multumesc inca odata.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google