Dacia Logan 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pare mai degraba o eroare grafica. Se mai intampla acelasi lucru si la configuratorul de Logan II.

    Comment


    • Originally posted by oBED View Post
      de ce?
      Probabil e decizia lor...
      Noaptea e contrastul mai mare, vezi mai bine unde pui mâna.

      Originally posted by oBED View Post
      nu este o eroare de randare?
      E și asta posibil.
      Dacă elimini geamurile electrice spate elementele albe dispar, firește.
      Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

      Comment


      • Butonul de blocare geamuri electrice spate alb și mânerul de închidere al ușilor spate alb este prezent și în configuratorul de pe dacia.ro...
        Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

        Comment


        • Originally posted by george.sce View Post
          da, asa e, pina ne trezim din aiureala si mergem sa cumparam masini de la aia care stiu sa le faca, nu zic eu nemti, spuneti voi japonezi, koreeeni sau ce mai vreti

          >> francezii sa faca decit doar pentru romania masini

          dacia si renault sa vinda doar decit p-aci prin balcani.-- si pretenii nostri russia
          Cea mai vanduta masina din europa catre particulari a fost sandero 2 anul trecut. Asta noua are aceiasi pozitie anul asta deocamdata in Spania.
          "Decat " sa-ti dai cu parerea desre masini mai bine despre altceva, poate te si pricepi.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • A apărut și în configuratorul Dacia România opțiunea de scaune față încălzite împreună cu climatronicul monozonă = 300 Euro amândouă
            Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

            Comment


            • Valabil doar pentru motorul turbo.

              Comment


              • și doar pentru echiparea COMFORT
                Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                Comment


                • Oare noul Logan are 2 chei cu butoane?!

                  Comment


                  • Varianta fără card are două chei cu câte trei butoane: deschis, închis și deschis portbagaj.

                    Comment


                    • Dacă sunt posesori de Logan 3 as dori sa aflu de unde alimentați gpl, cei cu motor Eco G 100, am înțeles că sunt o grămadă de stații cu probleme și măcar să știm care să le evităm.

                      Comment


                      • Da, si eu as vrea sa aflu.
                        La mine in oras am doar Lukoil si Rompetrol restul no name la colt de strada...

                        Comment


                        • De Lukoil am auzit atâtea păreri despre carburanții lor încât nu mai știu ce să cred. Personal alimentez des de la ei benzină și nu sunt mulțumit deloc, în schimb am auzit mulți care laudă GPL - ul de la ei, pe când alții zic ca e o mizerie. Așadar as fi interesat de părerile celor care dețin deja un Logan 3.

                          Comment


                          • Eu alimentez cu gpl din rețeaua Socar. Am făcut 2 plinuri până acum, fara nici un reproș. Am auzit lucruri bune de gpl din rețeaua Socar. Cât despre LUKOIL nu am auzit numai lucruri bune. Varul meu are Logan 2 cu 0.9 pe gpl pus aftermarket. A alimentat o perioada de la LUKOIL, apoi avea probleme la accelerări mai puternice puțin trecea pe benzina. S-a remediat după înlocuirea filtrului gpl, era plin de pilitură

                            Comment


                            • Originally posted by Red_Alin View Post
                              Dacă sunt posesori de Logan 3 as dori sa aflu de unde alimentați gpl, cei cu motor Eco G 100, am înțeles că sunt o grămadă de stații cu probleme și măcar să știm care să le evităm.
                              Stații sunt foarte multe, dar producători și distribuitori sunt mult mai puțini - în consecință, stațiile GPL au foarte puține surse diferite de GPL și prin urmare calitatea gazului nu poți să știi cât diferă de la o stație la alta.
                              Pentru că nu știi cu adevărat de unde provine gazul la o anumită stație.
                              Și ce se întâmplă dacă stația schimbă furnizorul la un moment dat? Tu ai impresia că primești gaz bun, dar de fapt el a fost schimbat...

                              Nu prea poți afla cum stai decât așa:
                              1. Alimentezi de la o singură stație (cu excepții minime, firește);
                              2. La revizia de 1an sau 30k km deschizi preventiv* vaporizatorul și observi câtă mizerie/pilitură/"miere" s-a strâns în filtru, respectiv în carcasa vaporizatorului;
                              3. În funcție de rezultatul de la pasul 2. schimbi sau nu stația;
                              4. Speri ca în decurs de 1/2 ani stația să nu schimbe distribuitorul sau distribuitorul să nu schimbe producătorul...;

                              *în mod normal vaporizatorul se deschide și se schimbă filtrul din el la 2ani sau 60k km.
                              Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                              Comment


                              • Din ce am citit Lukoil și Petrom au gazul lor și cu siguranță mai sunt și alții cu gaz propriu să zic așa,pe când majoritatea stațiilor,, no name '' sau partenere îl cumpăra și fac ce vor cu el, eu unul voi evita să alimentez de la astfel de stații.
                                ​​​​​​Chiar și mai marii producători cum sunt Lukoil se pare că au anumite probleme cu gazul, probabil contează mult și stațiile cât sunt de noi sau unde sunt localizate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google